PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo Kapağı Kilidi Onarımı

electradio
27/03/2016, 18:30
Selam arkadaşlar, arabamı aldığımdan beri depo kapağı kilidinin bozuk olması nedeniyle kapak kilitsiz bir biçimde dolaşıyordum. Bugün kilide bakmak için arabadan alıp evde biraz kurcaladım ve sonuçta kilidi onardım ve belki benimki gibi bir depo kilidi sorunu olan var ise yeni bir kapak almadan sıkıntıyı çözebileceği için forumda paylaşmak istedim.

Öncelikle resimlerden de görüleceği üzere kapağı ikiye ayırdım. (iki kısmı 6 adet tırnak tutmakta) Kapağın kilitli olduğu durumda içinde bulunan beyaz dişli kısım 1 nolu resimdeki gibi aşağıya inmiş biçimde oluyor. Kilidi açmak istediğinizde bu beyaz dişli kısım yukarı kalkarak 2 nolu resimdeki pozisyonu alıyor ve 3 nolu resimdeki dişli karşığına tutunuyor. Böylece kapağın dip kısmını oynatarak kapağı oturduğu yerden çıkartabiliyorsunuz.

Benim problemimde beyaz dişler 1 nolu resimdeki kadar aşağıya inmiyordu yani biraz yukarıda kalıyordu. bu beyaz dişleri üstten biraz traşlayarak olması gereken seviyeye indirdim. (Yanlız bunu yaparken dişleri çok fazla traşlamamaya dikkat etmek çok önemli!!!!) Böylece kapağı kilitleyip sağa-sola çevirdiğimde artık eskiden olduğu gibi kapak açılmadı ve sorunum çözülmüş oldu.

Umarım anlatabilmişimdir... Teşekkürler...

Ezeldenberi
27/03/2016, 21:52
Ufuk bey elinize sağlık güzel paylaşım için teşekkürler. Ben de bir ara bagaj kilit arızası yaşıyordum.Sonra kilidi tamamiyle parçaların ayırdım. Ufacık bir temassızlık oluşturan bir pimi yerine doğru oturtarak sorunu gidermiştim.Keşke bende sizin gibi fotoğraflarını cekip paylaşsam iyi olurmuş.

electradio
28/03/2016, 01:08
Sizin de elinize sağlık, yıllardır forum da yazan arkadaşlardan birçok şey öğrendik, benim de ufak da olsa bir katkımın olmasını istedim. Teşekkürler...

ariva
01/04/2017, 08:30
Teşekkürler

byspayn
04/09/2018, 21:30
Paylaşım için çok teşekkür ediyorum. İki üç gündür bunu düşünüyordum nasıl çözeceğim diye. Sizin paylaşımınız sayesinde hallettim. Elinize, emeğinize sağlık.

kadir1982
05/09/2018, 22:37
Merhaba arkadaşlar bende paylaşım için teşekkürler ederim uzun zamandan beri depo kapak kilidim kitlemiyordu bende sokmeye karar verdim ve söktüm fakat benim sorunum kilit göbeginde cikti kilitleye bilmesi icin ucundaki parca kirilmis bunun icinde göbeğin degismesi gerekli göbeği nerden bulanbilirim bulsamda kilit sifrelerini beninki ile degistirsem kendi anahtarımı kullana bilirmiyim

sinanuzun
03/11/2018, 12:36
Kadir bey sorunu çözebilsin mi kilit göbeği bulabildiniz mi?

edll
03/11/2018, 15:44
Kapağı ayırdım kilidi sökemedim. Kafa bir türlü almadı hangsini traşlıyacaz hangisini nasıl sökecez.

Yunus78
03/11/2018, 20:39
Benimde kilit kilitlenmio ama çok takılmıom bigün depoyu çekerlerse şaşmam :D

SM-N950F cihazımdan gönderildi

sinanuzun
03/11/2018, 21:33
Doplonun kilit göbeği grande puntolarla aynı mi acaba ?

sfkrgnc
05/11/2018, 14:05
Aynı sorunu yaşıyorum bende. Nasıl yaptıysan aynısını deneyeceğim umarım benimkide düzelir.

sinanuzun
05/11/2018, 18:22
Kadir bey bu linkteki depo göbeği aynını acaba ? https://www.anahtarvadisi.com/fiat-doblo-depo-gobegi.html?search=Doblo&description=true

edll
06/11/2018, 20:11
Bugün çıkmacıları gezeyim dedim depo kilidi aklıma geldi. Kilitçi sordum gösterdiler. Adam söktü baktı işaretlediğim yer eğrilmiş ondan kilit tutmuyormuş. 40 liaraya tutturdu😀

https://i.hizliresim.com/j6EDrj.png (https://hizliresim.com/j6EDrj)

reddi
08/11/2018, 13:56
hayırlı olsun süleyman bey. güle güle kullanın kilidi

edll
08/11/2018, 14:45
hayırlı olsun süleyman bey. güle güle kullanın kilidi

Çok teşekkür ederim. Buda başka bir sıkıntı. Biri içine bişi atsa haberimiz olmaz. Nolacak demeye gelmeyecek bir problem.

reddi
08/11/2018, 15:14
Çok teşekkür ederim. Buda başka bir sıkıntı. Biri içine bişi atsa haberimiz olmaz. Nolacak demeye gelmeyecek bir problem.

ayne öyle.
yakıt deposu kapağının araç kilitlendiğinde kilitlenmiyor olmasıda sıkıntı bizde.
en azından o kilitleniyor olsa bir nebze kurtarırdı.

edll
08/11/2018, 15:26
ayne öyle.
yakıt deposu kapağının araç kilitlendiğinde kilitlenmiyor olmasıda sıkıntı bizde.
en azından o kilitleniyor olsa bir nebze kurtarırdı.

Tam fiat a göre bir uygulama olurdu. Adamlar neyden çalacağını şaşırmışken bu hayal olur😀

sinanuzun
10/11/2018, 15:16
Arkadaşlar interneti taradık ana puntonun kilit korumada kendisinede rastlayamadık sipariş verdigimiz doblo kilit görüntü olarak hemen hemen aynı gibiydi ama o da olmadi.

edll
10/11/2018, 17:03
Arkadaşlar interneti taradık ana puntonun kilit korumada kendisinede rastlayamadık sipariş verdigimiz doblo kilit görüntü olarak hemen hemen aynı gibiydi ama o da olmadi.

SENDEKİ SORUN NEDİR. eüer tamir olsun orjinali olsun istersen adresini ve telefonunu vereyim gönder yapsın yada bana gönderin ben yaptırıp göndereyim. yenisi ne kadar tabi buda önemli. tamir masrafı sıfırını geçiyorsa değmez.

sinanuzun
25/11/2018, 22:42
Kilitin parça hali yok. Bir çıkma depo kapagi alıp üzerindeki kilit sistemini sokup kendi kırık olan kilit şifremi ona aktardım. Servis 3 kilitinin değişmesi gerektiğini bu iş için 4500 tl fiyat çıktığını söyledi. Kiliti sokup sokmeme için tereddüt ettim ama italyanca youtube üzerinden bir kaç video bulup sokup şifremi rabbimin izniyle aktarmayı başardım.
Belki aynı sorunu yaşayan olursa diye youtubede seyrettiğim linkleride atıyorum.

1. Video https://youtu.be/PFoz__ENhz8 bu video depo kapak kiliti nasıl sokulur
2.Video https://youtu.be/dwSnFWJwuBc bu video ise kilit sistemi şifre aktarımı icin

faruk801
26/11/2018, 01:43
Paylaşım için teşekkürler