PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal sis farı montajı

skirsan
27/03/2016, 14:02
Arkadaşlar selamlar. Forumda bu konuyla ilgili çok yazı okudum ama hiçbiri sonuca bağlanmamış, yada ben bulamadım. 2015 punto easy aracımın motor temziliğini yaparken sis farı tesisatının mevcut olduğunu boşta durduğunu gördüm. Sormak istediğim şu; sis farlarını ve dinamiklerde olan far ayar tuşlarından alıp monte etsem çalışır mı? ecu dan da aktif ettirmek gerekirmi? Ayrıca viraj farı olarakta devreye girer mi? Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

skirsan
28/03/2016, 15:37
Güncel

halilimo
29/03/2016, 13:41
Calisir yalniz gostergede simgesi cikmaz. Bunun icinde aktif edilmesi gerek. Aktif edildigi taktirde tesisatin orjinal olmasi nedeniyle bence viraj fari olarak devreye girer.

skirsan
09/04/2016, 20:45
Çok teşekkür ederim.

halils2
09/04/2016, 23:13
Gplerde orjinal fibi kullanılıyor, evoda da olur fakat pin numaraları gpden farklıdır. Aktivasyon olmadan çalışmaz.

emincal
22/04/2016, 17:56
Peki evolarda sis farini hangi pinden alacagiz. devre semasi var mi ? Ya da hangi röleden almamiz lazim yardimci olabilir misiniz ?

hayalperestx
25/04/2016, 11:03
merhaba,

halils2 arkadaşım Gplerde orjinal fibi kullanılıyor demişsin peki nasıl oluyor bana yardımcı olurmusun biliyorsan elinde veya elinde şema foto vs. varsa paylaşırmısın. teşekkürler.

hayalperestx
26/04/2016, 13:00
merhaba,

halils2 arkadaşım Gplerde orjinal fibi kullanılıyor demişsin peki nasıl oluyor bana yardımcı olurmusun biliyorsan elinde veya elinde şema foto vs. varsa paylaşırmısın. teşekkürler.

halils2
26/04/2016, 13:25
Pc kullanamadığım için hali hazırda resim atamayacağm, sis tuş takımından body computere kablo çekilecek, body çıkışından sisleri çalıştırmak için kullanılacak röleye kablo çekilip, sislerin elektrik bağlantısı sigorta koruması ile yapılıp bilgisayarla sis kumandası aktivasyonu yapılacak, son olarak da çalışmayan sis tuşu diğer düğmesi altı kesilip menü tuşu altındaki plastik malzeme sis düğmesinin altına koyulduğunda sistem hazır hale geliyor.
Dökümanlar olmadan pin numaraları ile anlatım yapamıyorum, elearn olan bir arkadaş proje resmini paylaşırsa tekrar tarif ederim.

arenas
26/04/2016, 15:35
https://uploads.-cdn.com/20160426/d519464a7bb8941484c860aefb2ba12a.jpg
Bu işinizi görür mü?grande için..

Sent from my iPhone using

emincal
26/04/2016, 15:38
Oncelikle cevao veridiginiz icin tesekkurler.
Elimde grande punto icin devre semasi var. Ama evo icin yok. Semayi asagiya ekledim.
yanlis anlamadiysam evo da body computer cikisindan roleye yani sigorta kutusuna kablo cekmemiz gerekiyor. Normlade grande de sadece menu dugmesinden body computerun d soketine bilgi girisi yapip sigorta kutusundan sislerin artisini almistim.
Evoda grandeden farkli olarak d soketine menuden gelem tetikleme bilgisini verip ayrica body cikisindan da roleye kablo cekmemiz lazim.
Bu anladigim dogru mu acaba? Dogruysa body computer neresinden hangi soket hangi pinden roleye kablo cekmem gerekecek acaba ?
33189

halils2
26/04/2016, 17:08
Evolarda viraj içi aydınlatma olduğu için 2 çıkış var, projesi bende mevcut değil :(

emincal
26/04/2016, 20:32
Evolarda viraj içi aydınlatma olduğu için 2 çıkış var, projesi bende mevcut değil :(

evet duymuştum viraj içi aydınlatmasını. yine de teşekkür ederim ilgilenip cevap verdiğiniz için. iyi günler...

skirsan
26/04/2016, 23:15
Arkadaşlar peki sis farı tesisatı fabrika çıkışı hazır olan araçlarda (punto easy 2015) ekstradan hat çekmeye gerek varmıdır, sadece orjinal tuş kontrol paneli+Ecu aktif etme yeterli olurmu. Bu arada cevaplar için teşekkür ederim.