PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çamurlukta çizik

kabardeykutlu
07/12/2007, 20:38
Merhaba arkadaşlar,

Aracımı alalı bir hafta oldu, bugun parkederken sağ arka çamurluğu direğe sürttüm, biraz çizik var. Bu durumda ne yapmam gerekiyor. Kasko bu çizikten dolayı bozulur mu?

Şimdiden teşekkürler.

Halook!!!
07/12/2007, 20:41
Sadece çizikse Sonax,Ziebart yada Auto King gibi yerlerde bu çizik giderilebilir.Tabi çizik derin değilse.Eğer derinse lokal boya olması lazım.Ama aynı zamanda göçükte varsa yerine göre ya vakumla çekecekler yada yağlı çekiç dedikleri bir aletle düzeltecekler.Kaskoyu devreye sokmanıza gerek yok diye düşünüyorum.Ama eğer sokarsanız da artık nerdeyse bütün kaskolarda mini onarım diye birşey var.Onu kullanarak tamir ettirirseniz kaskonuz bozulmaz.

kabardeykutlu
07/12/2007, 20:43
Merhaba,

Göçük yok, altta hafif derinlikte bir çizik var, üstündeki çiziklerse çok yüzeysel. Sanırım dedigin sanırım lokal boya vs. ile giderilebilir o zaman. Yarın servisime danışayım.
Teşekkür ederim.

kabardeykutlu
07/12/2007, 21:29
Teşekkürler yalnız kurt

suleymanozen
08/12/2007, 01:11
Sadece çizikse Sonax,Ziebart yada Auto King gibi yerlerde bu çizik giderilebilir.Tabi çizik derin değilse.Eğer derinse lokal boya olması lazım.Ama aynı zamanda göçükte varsa yerine göre ya vakumla çekecekler yada yağlı çekiç dedikleri bir aletle düzeltecekler.Kaskoyu devreye sokmanıza gerek yok diye düşünüyorum.Ama eğer sokarsanız da artık nerdeyse bütün kaskolarda mini onarım diye birşey var.Onu kullanarak tamir ettirirseniz kaskonuz bozulmaz.

haluukkuumm benm aractada var cok derin degl yaptrsak güsel olurmu kaça yaparlar???

bi kaç tane:D

Halook!!!
08/12/2007, 09:23
Madem göçük yok ve çiziklerin derinliği de fazla değilse Sonax,Ziebart veya Auto King e başvurup fiyat alarak sorununuzu çözebilirsiniz.Lokal boya çizik derin ise uygulanan bir yöntem.Ama lokal boyaya girmenize gerek yok sizin...

@suleymanozen

Sülocum biliyorsun benim arabam çizildiğinde Sonax'a gittim.Gayette güzel yaptılar.İstersen senle de bir gidip fiyat alabiliriz...

mkaksoyer
10/12/2007, 11:16
auto kingi pek önermiyorum çizik kalsın daha iyi hiç olmazsa macun bozuğu gibi gözükmez araba

NeoN
10/12/2007, 11:46
Geçmiş Olsun Kutlu Ayni Sorun Bendede Var Bende Aracimi Autokinge Getirmeye Duşunuyorum Sen Nerede Yaptirmayi Duşunuyorsun

f@tih
10/12/2007, 14:47
öncelikle geçmiş olsun kutlu,benimkinide çocuklar boydan boya çizmişler ama derin çizik deil servise sordum pasta cilayla hallederiz dediler karar veremedim ziebartmı servismi ne dersiniz arkadaşlar

manivela
10/12/2007, 16:23
geçmiş olsun arkadaşim valla benim arabayı aldıım gün üsküdarda boydan boya çizmişler yeniden boyattırdım ama eğer çiziğe tırnağın takılıyosa pasta cilayla halledemezler olsa bile belli bir zaman sonra araç yıkana yıkana tekrar açılıo çizik bana sorarsan bırak öle kalsın..

Linos
10/12/2007, 22:41
İyi akşamlar...
Benim arabanında sol tarafında derin çizikler vardı; kapıda ise göçük...
Auto King Bursa'dan randevu alıp yaptırdım; size onların öncesi ve mini onarım sonrası resimlerini ekrar gönderiyorum.

İyi akşamlar dilerim...

Fotoğraflardan pek belli olmuyor da, ton farkı oldu mu Atilla abi? Benim kapıdada benzer bir çizik ve göçük var da...

NeoN
11/12/2007, 18:55
ATİLLA ABİ ELLERİNE SALIK BEN ARCIMI HEMEN Auto King E GETİRİYORUM....:)

yakup1
11/12/2007, 19:25
sanayideki ustalarda ,piyasadaki bütün firmalarda aynı işlemi yapıyor.biraz boya ve kalan yerlere vernik atıyorlar.komple boyamadık diyorlar,ama boya ölçüm cihazında değerlek yüksek gözüküyor.bence ufak hasarları bırakın öyle kalsın.bendede aynı hastalık var en ufak şey kafama takarım ama durum bu.ellememek lazım.birde yama yapıyorlar onu hiç tavsiye etmem.

kabardeykutlu
12/12/2007, 21:33
Merhaba arkadaşlar,

Ben de henüz bir şey yaptırmadım, sanırım en iyisi olduğu gibi bırakmak. Belki gelecek sene sonuna doğru kaskodan pasta-cila yaptırırım, ücretsiz bir adet hakkım varmış.

Teşekkürler