PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PATLAK AMORTİSÖR

gspunto
18/03/2016, 22:33
aracın sağ tarafından lıkırtı şeklinde ses geliyordu
ustaya gittim amortisör patlak dedi
100 lira amortisöre 70 lira ustaya verdim
niye patlıyo bu meret

occupyist
18/03/2016, 23:28
aracın sağ tarafından lıkırtı şeklinde ses geliyordu
ustaya gittim amortisör patlak dedi
100 lira amortisöre 70 lira ustaya verdim
niye patlıyo bu meret

Gökhan Bey, o "lıkırtı" şeklindeki ses, özellikle kasislerden inerken ve çok az bir yamalı asfalttan dahi geçerken ya da az derinlikte olan bir çukurdan çok yavaş dahi geçseniz de geliyor muydu?

Ve sorun z rotlarda ve amortisör takozunda dahi olmayıp amortisörün tamamında mı çıktı?

Patlaması konusunda da şunu söyleyebilirim; tamamen sürücü ile ilgili. Hızlı bir şekilde kasislerden geçmek, belirli bir hızda giderken aniden tekerlerden birinin çukura düşmesi gibi etkenlerden kaynaklı olması ile beraber her parçanın da bir ömrü var; amortisörler de buna dahil :)

gspunto
20/03/2016, 21:42
yamalı asfalttan gecerken geliyordu ama rahatsız ediciydi ses
sonra amortisorun tamamında sorun var dedi usta
komple degistirdi :(

candmag
02/04/2016, 20:04
Bende takozdur diyip gittim ama amartisörüm patlamış. Parçacı tek satılmıyor diyince mecburen çift aldık. Zaten sol tarafında durumu iyi değildi. Şimdi kendine geldi kerata

ecuadorm
03/04/2016, 07:40
Bende takozdur diyip gittim ama amartisörüm patlamış. Parçacı tek satılmıyor diyince mecburen çift aldık. Zaten sol tarafında durumu iyi değildi. Şimdi kendine geldi kerata
Bunu diyen parçacı kandirmiş sizi. 3 hafta önce arka sağı degistirdim patladigi için. Sol tarafta bir sıkıntı görünmüyordu bizde degistirmedik.

evren iskent
03/04/2016, 20:36
Parcaci tam dogru soylememis ama dogrusunu yapmissiniz. Amortisorler tek satilir ama cift degisir. Diger amortisorde sorun olmasa da aracin dengesi icin cift degisir.

Saygilarimla.

SM-T810 cihazımdan gönderildi