PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürekli çıkan alt motor kulağı vidası

blackbrav0
14/03/2016, 16:03
öncelikle iyi günler aracım fiat bravo 1.6 120 multijet emotion bravo aracı ikinci el aldım aracımda aldığım günden veri motor kulağının vidası çıkmaktadır tanıdık bir ustaya götürüyorum ama sürekli çıkıyor çıkmaya yakında düz yolda gaza basınca motor vurma yapıyor bu vida sürekli neden çıkar? yada böyle bir arıza ile karşılasan varmı?

khanunl
14/03/2016, 16:16
öncelikle iyi günler aracım fiat bravo 1.6 120 multijet emotion bravo aracı ikinci el aldım aracımda aldığım günden veri motor kulağının vidası çıkmaktadır tanıdık bir ustaya götürüyorum ama sürekli çıkıyor çıkmaya yakında düz yolda gaza basınca motor vurma yapıyor bu vida sürekli neden çıkar? yada böyle bir arıza ile karşılasan varmı?

Usta metrik civatayı tam sıkamıyor olabilir yada civata yuvası civata ölçüsünden daha geniş hale gelmiş olabilir.Usta civatayı ne kadar sıksada vibrasyondan civata kendini bırakır.Sıkıntının çözümü civatanın dişlerine civata sabitleme sıvısı (Loctite) sıkmak ve civata kafasına rondela koymaktır.Kolay gelsin

SinanTR
14/03/2016, 16:35
aynen loctite ile birlikte sıkarsa vida geri bırakmaz kendini

blackbrav0
14/03/2016, 21:01
solasın su an bie sıkıtı yok ama kullanırken arada bir vurma yapıyor bir daha olursa servise götürücem ustada zaten bu şekilde bir şeyler yaptığını söylemişti başka sıkıntı var diye şüpheye düştüm bende :)