PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntomun rengini degiştirmek istiyorum

aligden
13/03/2016, 06:40
selamun aleykum arkadaslar aracımdan menmunun şükürler olsun fakat bende biraz titizlik var aracın bel altında cızikler var ve canımı sıkıyor boyatmayı düşünüyorum aracın rengi gri ama siyah yapmak istiyorum küçükte bi modifiye oldumu güzel olur diye düşünüyorum napmalıyım fikir verirseniz sevinirim iyi frumlar.

MethyLen
13/03/2016, 14:05
6 yıl siyah punto kullandım. Aman diyim uzak dur.

Enes k
13/03/2016, 17:03
Siyah puntoya cok yakisiyor bendede rocky siyah var cok guzel duruyor yikaninca fakat tozlaninca kirlenince itici oluyor ve cabuk kirleniyor ama ben yinede rengini seviyorum

feyzullah
13/03/2016, 17:17
Aleykümselam. Rock siyah grande punto sahibiyim. Gerçekten bu renk araca çok yakışıyor ayrı bir hava katıyor. Ama bakımı çok zor. En ufak çizikler hemen göze batıyor güneş vurduğu zaman hareler bile bariz belli oluyor. Kolay kirleniyor temiz kalmıyor. Dün yıkadım akşam yağmur yağdı bugün yine berbattır araba. Pasta cila yaptırmam gerekiyor ama pasta cila yaptıktan kısa bir süre sonra yıkamadan kaynaklı hareler ortaya çıkacak. Yıkama işine daha fazla özen gösterecek kadar vaktim de yok hevesim de yok. Bundan dolayı pasta cila işini de erteleyip duruyorum. Yaptırmazsam uzun vadede daha büyük sıkıntı. Aracımı satma niyetim de yok. Işin açığı siyah araların tamamı bir çelişkiler yumağıdır. Üzerinde durmazsan binip gidersen kafan rahat değilse biraz titizlik ve hassasiyet varsa çekilecek dert değil. Diğer yandan renk değiştirip ruhsatı güncellenmek de baya zahmetli bir iş.

ZeMHeRi
14/03/2016, 02:19
selamun aleykum arkadaslar aracımdan menmunun şükürler olsun fakat bende biraz titizlik var aracın bel altında cızikler var ve canımı sıkıyor boyatmayı düşünüyorum aracın rengi gri ama siyah yapmak istiyorum küçükte bi modifiye oldumu güzel olur diye düşünüyorum napmalıyım fikir verirseniz sevinirim iyi frumlar.

hocam komple boyatma sakın..komple kaplama yaptır..aman diyim..komple boya yapmak için aracın tavanı kaputu bagaj kısmı gibi önemli yerlerinin güneş yanığından soyulması gerekir,onun dışında yaptırmak akıl işi değil.yapana saygım var ama dediğim gibi mantıklı değil..karar sizin..

kovboy
14/03/2016, 03:58
siyah renk aracımı beyaza boyatmış memnun kalmıştım.modifiyede yapacaksanız özel renkler kullanabilirsiniz.aynı şekilde çizikleri olan aracımı aynı renge boyattıktan sonra araçtan zevk almaya başlamıştım.boya araçta çok şeyi değiştirir.

aligden
14/03/2016, 21:20
verdiginiz bilgilerden dolayı teşekkür ederim ama bu titizlik yüzünden düşünüyorum kaplama yaptırsam nasıl olur arabamın degeri düsermi?

aligden
14/03/2016, 21:51
birde pasta cilayı kaça yapıyorlar bilen varmı arkadaslar cizikler yok olurmu

CanGo48
15/03/2016, 10:25
kardeşim kaplama yaptır çok güzel renkler var istersen iki renkli olanlarda var ışığa göre değişiyor bi araştır istersen. YArın bir gün satarken soy gitsin zar gibi orjinal boyasıyla satılırsa daha iyi olur.

aligden
17/03/2016, 17:36
peki kaplama konusunda yardımcı olacak var mı arkadaşlar bi iki yerde küçük ezikler var onlar öylemi kalacak nasıl oluyor?

punto1414
17/03/2016, 17:41
Sen git 150 TL ye bir pasta cila yaptır usta..Araban şöyle bi parlasın.Sonra boyamı kaplamamı yine düşünürsün.