PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ Arkadan Gelen Cik Cik Sesi

igny
07/03/2016, 12:19
Arkadaşlar merhaba 2010 puntomu yeni aldığım için sorularım arka arkaya oluyor kusura bakmayın.Daha öncede konusu geçmiş forumda ama sonuç çıkmamış tkrar sorup canlandırmak istedim
Arabam çukurlardan tümseklerden geçerken arkadan cik cik sesi geliyor.Sinir bozucu bu sesi yaşayıp çözen varmı birde arka kapılarım çok gıcırtılı açılıyor bunlarla alakalı olabilirmi kapılara sıkmadığım yağ sıkmadığım pas sökücü kalmadı değişen yok.yardım lütfen

arenas
07/03/2016, 13:25
Benim cik cik sesi,çukurlardan geçrrken değil de sürekli geliyordu arkadan.çakma jant kapaklarındanmış.orjinali takınca ses kalmadı

Sent from my iPhone using

bora16
07/03/2016, 13:33
igny bahsettiğin cik cik ses araç dışından geliyorsa arenas arkadasımızın dediği gibi dandik jant kapaklarından yapıyor genelde içeriden geliyorsa da arka koltukların menteşesinden geliyor. (oda genelde) :))

ibrahimaydin
07/03/2016, 13:37
Arkadan gelen cık cık sesi davlumbazdan geliyordu bende. Tampon çamurluk ve davlumbazın birleştiği yerde çok az bi oynama oluyor zamanla. ve hareket edince kasılınca gıcırdıyor. oraya bi bakın. Kapı gergilerinin sesini kesmek için; gergi çubuğunu kuru bez veya peçeteyle üzerinde hiç yağ kalmayacak şekilde güzelce silin. Sonra balata spreyiyle iyice temizleyin ve koyu gresle ince tabaka halinde gergi çubuğunu yağlayın. Kapı gıcırtısı geçecektir. Punto ve lineaların kapı gergilerine asla yağ sıkmayınız. yağlamayınız.

Mehmet gokhan aba
07/03/2016, 13:48
usta çıkleyen tarafın amortisor takozunu elınle yukarı dogru ıttır ses kesilebilir.bendede aynı ses vardı yukarı ıttıre ıttıre ıdare ediyordum en son takoz parçalandı sımdı sureklı cıklıyo .

igny
07/03/2016, 15:02
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
Arka koltukları kontrol ettim bez bant sardım demir yerlerine kesilmedi.Jant kapakları orjinal gibi duruyor nasıl anlarım orjinal olup olmadığını.davlumbazı ve takozu kontrol edicem ilk fırsatta.Başka kontrol etmem gereken yerler varmı

Ezeldenberi
07/03/2016, 16:15
Arka amortisör üst takozu kontrol ettirin.Benim araçta takur tukur see başlamıştı takoz değişti ses gitti.https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35690-sol-arkadan-geldigini-dusundugum-ses-2.html

igny
06/04/2016, 10:02
sağ arka amortisör patlakmış amortisorden yağ akmış ve çevresi tozlu idi o yüzden amortisor,üst takozu ve kule komple değişti Çok şükür seste gitti.Kıslık lastikleri atıp yeni mischelinleride takınca artık huzurlu mutlu bir şekilde gidiyorum puntomun içinde :)

Ezeldenberi
06/04/2016, 16:09
Aracın arızasının giderilmiş olması güzel.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da yardımcı olacaktır.Aslında bir haftadır benim aracın sol ön taraftan çukurlardan gerçekten böyle bir ses gelmeye başladı.Ustaya bir baktırayım ama büyük ihtimalle amortisörden geldiğini düşünüyorum.

igny
23/04/2016, 10:51
amortisör patlak değilse bile takozlarından gelme ihtimali yüksek forumdaki bazı arkadaşlar sadece takozu değiştirerek çözüldüğünü söylemiş ama beni patlak olunca komple değişti

slmnky
23/04/2016, 12:27
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar
Arka koltukları kontrol ettim bez bant sardım demir yerlerine kesilmedi.Jant kapakları orjinal gibi duruyor nasıl anlarım orjinal olup olmadığını.davlumbazı ve takozu kontrol edicem ilk fırsatta.Başka kontrol etmem gereken yerler varmı

Elinizle vurduğunuzda tkıkırtı yapıyorsa orjinal değildir. Ses yapmıyorsa orjinaldir.