PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen ince ıslık sesi ve Triger Değişimi Lütfen Yardım

thislavigne
01/03/2016, 19:07
Arabaya oturunca gaz verdikçe gelen ince ıslık sesi( camlar açıkken bile duyulmuyor çok çok ince ve az ) birkaç gün umursamadıktan sonra Turbo nun aklıma gelmesiyle bir ustaya gittim ve sordum. Usta sesin alternatör kapağından olacağını ve değişmesi gerektiğini 100 150 arası fiyat olduğunu ve 50 lira işçilik olduğunu söyledi. Tam kaput açıkken trigerden de ses geliyor onu da değişmen gerek haberin olsun dedi. Benimde aklıma geliyordu Triger aracım 2007 model ve 130 binde. Şimdi parçaları internetten alarak ustaya gitmek istiyorum malum ustalar parça fiyatlarından da geçiriyorlar. Triger değişiminde neler gerekiyor tam olarak bilen var mı acaba ?

volkan1065
02/03/2016, 08:49
Bence başka bir ustaya daha göster. Tirgerin ses yapıp yapmadığına iyi baksınlar. İnce ıslık sesi kayıştanda yapabilir.

arpadan
02/03/2016, 17:15
o ince ıslık sesi bende de var ya. yalnız bende sadec ve sadece 3. vites 1500-2500 devirleri arasında. yani 3. vitese attıktan sonra araç hızını alırken yapıyor.
tekrar ediyorum sadece 3. viteste yapıyor.
araç 1.4 fire. triger 40binde değişmiş. şu anki km :83 bin. açıkcası 2. triger değişimi için 90 bini bekliyordum ama bu ıslık trigerle mi alakalıdır yoksa başka bir problem mi vardır?

thislavigne
02/03/2016, 18:37
açıkcası o konu da bir bilgim yok benimki araba çalıştığından itibaren var. rölantide dahi var yani gaz verdikçe hafifçe artıyor gibi oluyor ama henüz çok kısık olduğundan motor sesi bastırıyor. dediğiniz gibi bir başka ustaya daha göstereyim en iyisi

volkan1065
02/03/2016, 22:00
klima kasnağı ile kayışı kontrol ettirin. Trigerin ses yapması içinde daha erken bence onu iyi kontrol ettirmekte fayda var.