PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor İç Temizliği (Karter) Yapanlar ?

ceb_58
29/02/2016, 23:56
Merhaba Akadaşlar,

Malum kazadan dolayı araç sanayide sipariş verilen parçaların gelmesini bekliyorum hala. Bu arada motor soğukken lifterler ses yapıyor. Bu konuda forumda konularımda var. Bunun için LIQUI ENGINE FLUSH isimli motor karter temizleme sıvısı ve MOBIL SUPER 10W-40 yağ siparişi verdim. Ön taraf toplandıktan sonra yağ değişimi yapacağım. Acaba bu ürünü kullansam bi sıkıntı yaratır mı? Malum motor içi tortu kirleri yok edeceği için ilerleyen zamanlarda yağ eksiltme ve keçelerden kaçırma durumu vs. bu konuda kararsızım. Fire motor kullanıpta yağ değişiminde bu ürünü kullanan varsa değişimden sonraki izlenimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Bu arada araca son bir hafta içinde harcadığım para ve yapılan bakım.

Triger seti ve devirdaim pompası deiğişimi,

Set------------ 145 Tl (Orijinal)
Devirdaim -----95 Tl (Orijinal)
İşçilik---------- 100 Tl

Harici,

Kazadan dolayı verilen parça sipariş toplamı -- 1,450 TL

..(Tampon,radyatör,klima radyatörü, sağ sis kapağı, hortum lastik vs, kayış koruma plastiği, davlumbaz, z rot, ön panel ).. ** Radyatör ve ön panel hariç yan sanayi**

Kazadan sonra iki defa çekici ücreti ------------140 TL
Mobil 10w-40 Yağ ------------------------------- 52 Tl
Liqui Engine Flush Sıvısı ------------------------ 35 Tl
Şimdiye kadar harcadığım genel toplam ----- 2,017 Tl

Kısacası kaza hariç diğer bakımlarıyla aracı nerdeyse sıfıra çıkaracağım, 5,000 km civarı öncesinde de termostat, buji ve buji kablolarını orijinal ürünlerle değiştirmiştim.

timbaz
01/03/2016, 00:06
ve filtreler gerekecek...
su an ve oncesi kullandiginiz yag nedir?

ceb_58
01/03/2016, 00:08
ve filtreler gerekecek...
su an ve oncesi kullandiginiz yag nedir?

Son iki yağ değişimini Castrol Edge 5w40 olarak yaptım. Şu andada 5w40 kullanıyorum. Bu sıvıyı kullanırsam içeride tortu vs gideceği için 10w40 uygun olur diye düşündüm.

ozkancavus5916
01/03/2016, 11:02
aracıma 180.000 bakımında yaptırdım . memnunum . suan km 191000km de .190.000 km bakımıda dizel partikül filtre ,egr ,maf sensörü ve motor içi kanal yolu temizliği yaptırcam . 200.000 kmde carbon clean yaptırcam düzenli olarak bütün bakımlarda yapıldı .