PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üstadlar yardım arkadan gelen lıkırtı sesi

grpuntocu
27/02/2016, 12:26
Üstadlarım merhaba,
2 hafta önce arabanın arkasından böyle lıkırtı şeklinde tarif edebileceğim bir ses gelmeye başladı. Forumu araştırdığımda kronik kapı sesi varmış öğrendim. Ancak kontrol ediyorum sanki kapılarla ilgili değil. Bu sabah sanayide arkadaşımın ustasına gösterdim. Arabayı kaldırdı 5 dk baktı amortisör burçlarının değişmesi lazım dedi ve işçilik dahil 460TL fiyat çıkardı. Güvenemedim. Sonra tanıdık başka bir ustaya götürdüm. 2 saat inceledi. 3 kere test sürüşü yaptı. Amortisörcüyle de baktılar abi hiçbir şey yok dediler. Sesin kaynağını da tespit edemediler. Depodaki mazot sesi ya da koltuklardan dediler. Sıkıntı olmaz yürüyende birşey yok için rahat olsun dediler. Ama bir türlü içim rahat etmedi. Üstadlara danışmak istiyorum. Bu ses nedir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Saygılar, sevgiler..

SM-N910C cihazımdan gönderildi

Ezeldenberi
27/02/2016, 12:44
Türker bey benimde sol arkadan ses vardı geçen hafta amortisör üst takozu çatlama yaptığından dolayı amortisör boşluk yapmış değiştirdik işçilik parça 75 tl.Konu paylaşımımız ise burada;
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/35690-sol-arkadan-geldigini-dusundugum-ses-2.html

ZeMHeRi
27/02/2016, 15:18
Arabayı kaldırdı 5 dk baktı amortisör burçlarının değişmesi lazım dedi ve işçilik dahil 460TL fiyat çıkardı. Güvenemedim. Sonra tanıdık başka bir ustaya götürdüm. 2 saat inceledi. 3 kere test sürüşü yaptı. Amortisörcüyle de baktılar abi hiçbir şey yok dediler. Sesin kaynağını da tespit edemediler.

Allah adamı bunların eline düşürmesin..460 tl nedir ya..O kadar parayı ben Ankara da yetkili serviste 3 kere normal bakımına veriyorum..

tosturuk
27/02/2016, 16:58
Bende de aynı problem oldu benim ustam teçrübeli olduğu için 5 dkka test sürüsü yaptık dur bakıyım dedi arabanın altıan girdi el freni teli ses yapıyor dedi plastik kelepçe ile sabitledi üstüne para bile almadı zorla verdim çünkü 3 aydır o sesi arıyordum sizde isterseniz el freni telini kontrol edin yada istanbuldaysanız rese oto ya bir uğrayın yardımcı olurlar.

grpuntocu
08/03/2016, 20:42
Bende de aynı problem oldu benim ustam teçrübeli olduğu için 5 dkka test sürüsü yaptık dur bakıyım dedi arabanın altıan girdi el freni teli ses yapıyor dedi plastik kelepçe ile sabitledi üstüne para bile almadı zorla verdim çünkü 3 aydır o sesi arıyordum sizde isterseniz el freni telini kontrol edin yada istanbuldaysanız rese oto ya bir uğrayın yardımcı olurlar.

Teşekkürler. İstanbuldayım ben de. Rese oto nerede acaba?

arenas
09/03/2016, 11:42
Teşekkürler. İstanbuldayım ben de. Rese oto nerede acaba?

Bostancı sanayide

Sent from my iPhone using