PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Arızası Başladı

neo
26/02/2016, 22:47
İyi akşamlar,

2006 model ikinci el Grande Punto'm var. Yaklaşık 7 bin km'de, 2006 yılında aldım. 2 hafta önce yolda giderken direksiyon kendi kilitledi. Son iki haftadır artarak bu arıza devam etti. İstop edip, aracı tekrar çalıştığımda düzelmekte. Bununla beraber direksiyon çok zor hareket etmeye başladı ve ses yapıyor. Google'da araştırdığım zaman bu siteyi buldum. City arızası olduğunu düşünüyorum.

Eğer city arızası ise, fabrikadan gelen bir arıza olduğu için herhangi bir ücret ödemek istemiyorum. Böyle bir hakka sahipsem bunu kullanmam en doğrusu olur.

Yarın Bursa Birmot'a götüreceğim. Elinde olan emsal mahkeme karar(lar)ı olan herhangi bir arkadaştan ricam, benimle paylaşabilir mi?

Yardımcı olan, olacak herkese şimdiden teşekkür ederim

SinanTR
26/02/2016, 23:06
aracında orjinal teneke yada orjinal fiat çelik jant olsun ilk anda değişimi kabul etmeyip çamura yatabiliyolar ısrar edin ama tamam derlerse aracın resimlerini çekiyolar fiat merkeze göndermek için o yüzden jant olursa suçu janta bulup çamura yatabilirler bi arkadaşta o sebepten değişim yaptıramadığını okumuştum bilginiz olsun

neo
27/02/2016, 12:22
Yok hocam. Bu gün götürdüğümde servise getirmediğiniz için değişim yapamayız dediler. Şimdi ne yapmam gerek? Tüketici heyetine başvurmayı düşünüyorum

tafo0911
27/02/2016, 14:17
Bir de çalişkanel'de şansinizi deneyin. Benimkini ücretsiz degistirdiler.

arenas
27/02/2016, 19:29
Hocam servis servis gezmekte fayda var.birinin ak dediğine,diğeri kara diyor

Sent from my iPad using

SinanTR
27/02/2016, 22:03
Hocam servis servis gezmekte fayda var.birinin ak dediğine,diğeri kara diyor

Sent from my iPad using

aynen katılıyorum çok değişkenler gerekirse hepsini gezin ve fiat müşteri hizmetlerini arayın muhakkak

neo
06/03/2016, 21:24
Oraya götüreceğim hocam da bizim araç bir kere servise gitmişti sadece. Şimdi hiç servis kontrolü yaptırmadınız diyerekten ayak direrler mi?

Mert34
06/03/2016, 21:27
Oraya götüreceğim hocam da bizim araç bir kere servise gitmişti sadece. Şimdi hiç servis kontrolü yaptırmadınız diyerekten ayak direrler mi?

yaparlar insaf edin servis bakımsız arabayı getirmişsiniz der laf atarlar hatta. yapmanız gereken fiat sitesinden genel müdürlüğe mail atmak hatta o gittiğiniz ve red veren serviside yazın mailinize ne diyerek geri çevirdiler nasıl davrandılar

kpunto1
08/03/2016, 14:01
Servis bakımı filan hikaye değişim yapmamak için herşeyi yapıyorlar zaten arızada tork sensör arizasi değişecek parça acı sensörü çok basit bir arıza için direksiyon ünitesinin değiştirip 3000 lira istiyorlar ben şahsen önemsiz bir arıza için o parayı vermedim arızayı bazen hergün yapıyor bazen çok uzun süre hiç yapmıyor özellikle soğuk havalarda çok sık görülüyor. .. en güzeli kullanabilirsin kadar kullan sonra sat gitsin.. ben sattım aracı alıcıya gördü arızayı hiç umursamadı çünkü basit bir arıza. ... kafaya takılıp dert edilecek türden değil. .. Bence arabanızın keyfini çıkarın 2010 model altı için ücretsiz değişim çok zor...

ceb_58
08/03/2016, 14:53
Hocam benim araçta 2006 model, bahsettiğiniz şekilde bende bu sorunu yaşadım. Servis city arızası dedi. Garantisi de yoktu aracımın. Fabrikasyon hatası olduğunu ve bu forumda bu arıza ile ilgili mahkeme kağıtlarının kopyasını göstererek ücretsiz değiştirdim. Sizde bu şekilde talepte bulunun. Ayrıca benim araç 112.000 km ye kadar servis bakımlıydı. Belki ücretsiz değişimde etkisi olabilir. Bazı arkadaşlar yarı parasını ceplerinden yarısını da servis karşılayarak değişim yapmışlar. Tabi tamamen ücretsiz değişenler de var.. Hakkınızı arayın. Hatta servis bana bu modellerde airbag çatlağı olduğunu olması durumunda onu da ücretsiz değişeceklerini beyan ettiler.