PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata kokusu

satlas
25/02/2016, 21:07
arkadaşlar geçenlerde debrijaj baskı balatayı dik yokuşta yaktım çok ağır koku geldi bitmek bilmedi.Neyse baskı balata değiştirdim.Koku halen var.servisten ilk çıkınca koku daha azdı bugün yine dik bayır gezmek zorunda kaldım koku yine biraz daha arttı.
diyeceksinizki araba kullanmayı bilmiyorsun.20 yıl oldu arkadaş kaç araba eskittim balata değiştirmedim.

Acaba baskı balatanın yanmasına sebep olacak kullnıcı hatası dışında başka etkenler varmıdır ? ayrıca motoru yıkatsam kokununun gitmesine fayda olurmu ?

Ezeldenberi
25/02/2016, 22:51
Bir defa bende yaylaya (Adana Pozantı) gittikten sonra eğimli bir yere park ettikten sonra tekrar çıkmam gerekti neyse aracı kaçırmayayım derken... yüklendim gaza çıktım ama dumanlar, kokular eyvah! dedim sonra üstüne 5000km yaptım halen bir sorun yok şükür.Kullanım olarak o günden sonra ani kalkışlarda gaza hiç mi hiç yüklenmeden kullandım.Arasıra ışıklardan kalkışlarda yapmıyor değilim:)
Birde vites geçişlerinde dikkatli olmakta fayda var gereksiz yere değiştirmemeye çalışmalıyız. Özellikle yokuşu bol olan yollarda sabit vitesle yolculuk yapmak sakin kullanmakta fayda var diyor.Sağlıcakla kalın kafanızı sisirdim kusura kalmayın...

satlas
25/02/2016, 23:30
peki önceki baskı balata kokusu nasıl geçer motoru yıkatmanın faydası olurmu ?

volkan1065
26/02/2016, 09:31
Baskı balata kokusu soğuduğu zaman ve bir kaç gün içinde gider. Bu koku aracı kullnadığınızda artıyormu yoksa yanı seviyedemi artıyor ise yine baskı balatada bir sorun olabilir. Birde aracınızın polen filtresini değiştirin.

satlas
26/02/2016, 10:16
en son duman çıktı değiştirdim şuan sıfır balata ama koku halen devam ediyor.motoruda yıkatsakmı ne yapsak

Ezeldenberi
26/02/2016, 10:25
Baskı balata değişimini serviste yaptırmış iseniz motoru niye yıkamamışlar?Acaba balata yeni olduğu için yapmış olabilirmi.Durumunuzu tekrar bi servise bildirin.Bakalım onlar nasıl bir cevap verecekler.

CanGo48
26/02/2016, 11:01
würth ün motor yıkama sıvısı var al ondan bir kutu işi bilen bir yerde temizlettir ;)

mertvural90
26/02/2016, 14:02
hocam benim bildiğim baskı balata kokusu zamanla geçer. Ben çok takmıyorum kokuyu.