PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğaz/gaz kelebeği ayarında bilgisayara bağlamak gerekir mi?

acemi
25/02/2016, 20:43
Arkadaşlar merhaba, en son gittiğim usta kelebeğin olduğu boruyu çıkarıp oraya temizleme spreyi sıktı. biraz gaz verdik temizlendi iyi oldu dedi.
gitmesinde gazlamasında falan sıkıntı yoktu ama aradan iki gün geçince;
şimdi araba ilk çalıştırmada çok fazla sarsılıyor(koltuğumda titriyorum o derece) 1 dk boyunca bu sarsıntı devam ediyor, sonra kesiliyor.

bu temizlikten sonra ayar yaptırmak gerekiyor muydu? yoksa sprey sıkmakla iyice zarar mı verdi ne yaptı?

fencolic
25/02/2016, 22:09
Arkadaşlar merhaba, en son gittiğim usta kelebeğin olduğu boruyu çıkarıp oraya temizleme spreyi sıktı. biraz gaz verdik temizlendi iyi oldu dedi.
gitmesinde gazlamasında falan sıkıntı yoktu ama aradan iki gün geçince;
şimdi araba ilk çalıştırmada çok fazla sarsılıyor(koltuğumda titriyorum o derece) 1 dk boyunca bu sarsıntı devam ediyor, sonra kesiliyor.

bu temizlikten sonra ayar yaptırmak gerekiyor muydu? yoksa sprey sıkmakla iyice zarar mı verdi ne yaptı?
Boğaz kelebeği temizlendikten sonra adaptasyon ayarı yapılmasi lazim. Temizleyen usta olsaydı bunu yapması gerektigini de bilirdi.

acemi
25/02/2016, 22:24
Boğaz kelebeği temizlendikten sonra adaptasyon ayarı yapılmasi lazim. Temizleyen usta olsaydı bunu yapması gerektigini de bilirdi.

işte hocam dükkanı açan kendine usta diyor, rezil etti arabayı kaç gündür strese soktu beni. bir de lisanslı lpg servisi burası, madem bilmiyorsun niye kurcalıyorsun aleti dimi.

ben obd II kablo alsam yapabilir miyim bunlara gitmeden

halils2
25/02/2016, 23:55
Servis tarif etmişti bana, ekstra bir şey yapmıyorsun, adaptasyona başla deyip bekliyorsun.