PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık hava filtresi test sonucu

yerliplaka34
05/12/2007, 18:19
Arkadaşlar deneyen bilir. açık hava filtresinin artı ve eksi yönlerini..
ben dün taktım kendim montaj ettim.. geçmişe dayalı ufak bi motor tecrübem vardır..
Resimlerinide ekliyorum montaj pek uğraştırmadı. sesi gayet hoş çıkıyo kaputun altında sanki bi boğa gibi ses çıkarıyo .. resimde görürsünüz orjinal hava borusunu kırmızı halka ile belirttim tamponun altından hava girişini kolaylaştırması için tersten montaj ettim :D

Test sonuçalarım...
-Hızlanma hissedilir derecede arttı..
-Araba gaz pedalına daha iyi tepki verir oldu..
-Sesi 3000 devirden sonra çıkarması yakıt artışı sağlıyo çünkü yalan olmasın
ortalama yakıt tüketimine baktığımda 15,5 ibaresini gödüm hemen gazdan ayağımı çektim.. anlık tüketim 25,2 yi gösteriyodu..
-normal seyir halindeyken 6,8-7,2 arasında gidip geliyo..
anlıcağınız vitesi atmak için 3000 ve üstünü kullanırsanız yakıt artıyo ama normal seyir halinde inanın eskisinden daha az yaktığını bile söyleyebilirim..
benim sonuçalrım bunlar ama şiddetle tavsiye ederim meğer araba bağırmasınıda biliyomuş... :D

Halook!!!
05/12/2007, 23:17
Bende denedim arabamda ve benim 95 beygir aracım oldu 100 beygir.Deli dehşet birşey oldu ama eksi yönü ağır basıyor.Yani benzin tüketimini artırması olayı.Fakat performans artırımı için böyle şeyler yapınca mecburi bir şekilde yakıt tüketimi artıyor ve bunu göz önüne alarak yapmak gerekiyor performans artırımlarını.

suleymanozen
06/12/2007, 01:39
aynı modelden bende aldım hava filtresini denicem ses için :D
bu arada motorun görüntüsünü tam olarak hatrlamıorum ama üsütnde kutuyla kapalı degl mi motor..ayrıca o kullandgın boru neden yapım???

orjinal hava filtresi kutu seklindemi??

the_most_wanted_06
08/12/2007, 00:50
hayırlı olsun güzel olmuş yalnız küçük filtrenin olduğu boru hava filtresinin borusuna monte edilmesi lazım ordan hava çekmiyo aksine yağ buharı verio bu yağ buharını motor hava girişinden alıyo onu o boruya monte ettirsen çok da iyi olur zaten 1 hafta sonra yağ atmaya başlar o küçük filtreden...

BrK_20
08/12/2007, 00:54
Emre arkadasımızın dediği cok dogru...! bole bısı yasadım bende gecmıste

yerliplaka34
08/12/2007, 16:58
hayırlı olsun güzel olmuş yalnız küçük filtrenin olduğu boru hava filtresinin borusuna monte edilmesi lazım ordan hava çekmiyo aksine yağ buharı verio bu yağ buharını motor hava girişinden alıyo onu o boruya monte ettirsen çok da iyi olur zaten 1 hafta sonra yağ atmaya başlar o küçük filtreden...

yardımın için saol bende klima çalışınca benzin kokusu nerden geliyo diyosum yeni bi çözüm buldum orjinal filtrede minik boruyla diğer küçük boru aynı yere bağlanmıştı bende aynı mantıkla bağladım şimdilik koku falan yok ama dediğin gibi olursa büyük boruya bağlatıcam eksantirik filtresini boşuna almışım ozaman boruyu biraz kısalttım resmini yolluyorum ... ses daha toklaştı sanki..

GP_Ts_Ist
19/01/2008, 02:04
Fıltre konduktan sonrakı sesı kaydedıp buraya koyma ımkanınız var mı?

Tskler