PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antifiriz eksiltmesi

Turgaycelik
23/02/2016, 10:08
Merhaba lar. Benim aracım 2014 punto ve son bir aydır 3 lt antifiriz kullandım. Lpg ustası da fiat ustası da herhangi bir sızıntı bulamadılar. Ne yapılabilir acaba?

timbaz
23/02/2016, 12:35
kacak olan uerde mutlaka antifriz renginde bir tortu birakmasi gerekir...
devam etmesi durumunda sadece antifriz eklemeyin bence,
ilaveleri su karisimi ile yapin, 50%,

ibrahimaydin
23/02/2016, 12:52
Würth Radyatör Sızıntı Önleyici 150ML Fiyatı - Taksit Seçenekleri (https://www.hepsiburada.com/wurth-radyator-sizinti-onleyici-150ml-p-OTROTAWRT12)
Eski aracımda da aynı sorun vardı iki usta bulamadı ya da özenerek bakmadı artık. Bunu kullanmıştım ve eksiltme sorunu tamamen çözülmüştü tavsiye ederim.

Turgaycelik
23/02/2016, 13:32
Musta yaşıyorum hava çok soğuk kar kış etkilemez mi

ibrahimaydin
23/02/2016, 13:41
Musta yaşıyorum hava çok soğuk kar kış etkilemez mi

Ürün Özellikleri :
"
RADYATÖR SIZDIRMAZLIK 150ML
Yeni tip araçlarda bulunan çapraz akışlı soğutma sistemleri için yüksek performanslı sızdırmazlık katkısı.
Filtresiz soğutma sistemine sahip tüm motor tipleri için radyatör sızdırmazlık maddesi.
Kılcal çatlaklara karşı sızdırmazlık sağlar.
Silindir kapağı contalarında ve hortum bağlantılarında maksimum 0,1mm'ye kadar sızıntıları önler, conta terlemesini engeller ve buharlaşma kayıplarını ortadan kaldırır.
Su kaybını önleyerek soğutma sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlar.
Soğutma suyu kaybını önler
Motor hasarlarından korur
Soğutma sistemini oluşturan malzemelerle uyumludur.
Lastik ve plastik parçalara zarar vermez. "" Kullanım Şekli:
Motor sıcak durumdayken genleşme kabına devir işlemi yaparken ekleyiniz.Eğer içinde soğutma suyu dolaşım durumundaysa genleme kabına ekleyiniz.Termostat açılıp kalorifer belirgin şekilde sıcaklık verene kadar motoru en az 10 dakika boyunca çalıştırınız.Daha sonra motoru durdurarak tekrar soğutma sıvısını tekrar kontrol ediniz ve gerekirse üzerini tamamlayınız. Kutu içeriği 10 Litre soğutma sıvısı için yeterlidir. "

Açıklamalar bu şekilde. Soğuk iklimlerde kullanımla ilgili bi sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Denemekte fayda var. Bi zararı olacağını sanmıyorum. Markası oldukça güvenilir.

Arkheon
23/02/2016, 16:15
Antifiriz, sızdırma haricinde sanmıyorum ki uçucu özellik göstererek eksilsin; onun için mutlaka bir yerde kaçak vardır. Ben de radyatördeki ufacık bir kaçaktan dolayı radyatörü değiştirmek zorunda kalmıştım. Arabanızı kuru bir yere park edip akşamdan sabaha aracınızın altında sızdırma yapan bir yer var mı kontrol edin ki en azından tahmini de olsa bakılacak yeri belirlemiş olursunuz.

Bir de kaçak önleyici kimyasalların kimi iyi kimi kötü. Ama ne olursa olsun bir çatlak ya da kırığı kapatma işlevi gören bu ürünler soğutma sisteminin içerisinde bir yerlerde birikip daha ağır sonuçlar doğurabilir. Kullanmadan önce aklınızın bir kenarında bu da olsun.