PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hidrolik Yağı Eksilmesi

dragking123
21/02/2016, 01:19
Arkadaşlar merhabalar 2011 punto 1.4 Fire Active sahibiyim ARABAYI KALDIRIRKEN 1 e geçerken veya geriye geçerken bazen(her zaman değil) vites geçmiyor fakat kolu itili tutarken debriyajdan ayağımı yavaş yavaş kaldırmaya başlıyorum tak diye geçiyor.Hidrolik yağına baktırdığımızda eksilmişti biraz tamamladık yağı fakat sorunda bir düzelme olmadı.Birde bunu çok nadir yapıyor ayda (2-3 kere) mesela evden çıktım arabayı çalıştırdım 1 e attım kalktım 2 ye geçerken debriyaja basıyorum 5 saniye kadar debriyaja hiç basmayarak vites değiştirmeye çalışıyomuş gibi kol gelmiyor yani 1. vitesteyim debriyaja bastım 2 ye geçiricem kol gelmiyor 5 saniye sonra geliyor.Çok nadir yapıyor bunu araba soğukken ilk gidişte yapıyor.
Baskı balata değil gibi geldi bana çünkü kaçırma vb yok araç hareketliyken vites geçişlerinde problem yok çok hafif kemikşleşme var.Birde debriyaja bastığımda hafif gıcırdama sesi geliyor ama dikkatli dinlemek gerekiyor öyle kolay duyulcak seviyede değil .Alt üst merkez veya vites halatları üzerinde duruyorum sizce problem neden kaynaklıdır?

KM:120 BİN BASKI BALATA HİÇ DEĞİŞMEDİ

Teşekkürler şimdiden...

batuhan67
21/02/2016, 10:50
Herkeste bu sıkıntı var. Ben de dahil ..

Sent from my iPhone using

Ezeldenberi
21/02/2016, 11:04
Erkan bey çok bilgili değilim. Ancak aracı en son viteste takılı bırakmadan sadece el fireni ile sabitleyip bir kaç gün böyle test edin bir farklılık olacak mı?

halilimo
21/02/2016, 11:57
İlk calistirmada hemen harekete gecip 2 e attiginizda tam olarak yaglama gerceklesmedigi icin normaldir. Calistirip 1 dak kadar bekleyip oyle harekete gecin sorunu yasamazsiniz. Seste pedalin yayindan geliyor olmali pedalin ust baglanti yerini kontrol edin.

dragking123
21/02/2016, 15:17
Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler konuda tam anlaşılır yazmamışım debriyaja basılı tuttuğum sürece gıcırtı geliyor ayağımı çekince gidiyor.(Düzeltme) Aklıma birde debriyajın hava yapması geldi havasını almak basit bir işlemmi nerden alınıyor?

Ezeldenberi
24/02/2016, 12:17
Üstadım 120bin km baskı balata değişmemiş aracın başka bi tarafına zarar vermeden acil baktırın derim.N'olur ne olmaz...