PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp 2011 dualogic marş problemi

HarbiAslan
18/02/2016, 20:52
Arkadaşlar merhaba,

Aracımda marş problemi yaşamaktayım, konuyla ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

3 aydır araçta bir marş yapmama problemi başladı ve sorun hala çözülemedi.

Araç belirsiz Zaman'larda 'sıcak-soğuk' hava farketmeksizin ilk marşı almıyor. Kontağı çevirdiğimde gösterge ışıkları yanıp teyp açılıyor ancak motor çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde hiç bir şekilde hata-uyarı-sinyal vermiyor araç ve marş yapmıyor. Böyle olduğunda Kontağı kapatıp tekrar çevirince marş yapıyor.

Geçen hafta araç 2. Kez servise gitti bu yüzden. Servis sorunu göremiyor. Çünkü araç belirsiz Zaman'da bu sorunu çıkarıyor. Bazen her gün bazen de 3-5 günde bir.

2. Servise gidişinde marş motoru ve fren müşürü değişti araçta. Ancak bu değişim de sorunu çözmemiş görünüyor.

Konuyla ilgili yardımınızı rica ediyorum arkadaşlar.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

MethyLen
19/02/2016, 08:57
Merhaba , geçmiş olsun Cihan Bey.

5 yıl dualogic kullandım. Çeşitli problemler ile karşılaştım ama sizin söylediğiniz hiç başıma gelmedi. Madem serviste hem marş motoru hem fren müşürü değiştirildi. Bence servise çekin aracı ve problemin çözümü için uğraşmaları gerektiğini hatırlatın.

vonali8552
02/06/2020, 22:49
Aynı sorun bende de var acaba problemi çözebildiniz mi???

ayaman
03/06/2020, 10:25
Arkadaşlar merhaba,

Aracımda marş problemi yaşamaktayım, konuyla ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

3 aydır araçta bir marş yapmama problemi başladı ve sorun hala çözülemedi.

Araç belirsiz Zaman'larda 'sıcak-soğuk' hava farketmeksizin ilk marşı almıyor. Kontağı çevirdiğimde gösterge ışıkları yanıp teyp açılıyor ancak motor çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde hiç bir şekilde hata-uyarı-sinyal vermiyor araç ve marş yapmıyor. Böyle olduğunda Kontağı kapatıp tekrar çevirince marş yapıyor.

Geçen hafta araç 2. Kez servise gitti bu yüzden. Servis sorunu göremiyor. Çünkü araç belirsiz Zaman'da bu sorunu çıkarıyor. Bazen her gün bazen de 3-5 günde bir.

2. Servise gidişinde marş motoru ve fren müşürü değişti araçta. Ancak bu değişim de sorunu çözmemiş görünüyor.

Konuyla ilgili yardımınızı rica ediyorum arkadaşlar.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Aynı proplem bende de var ben aracı park esnasında N konumuna aldığımda tek marşta çalışıyor. Eğer N konumuna almazsam dediğin sıkıntıyı aynen yaşıyorum. Aylar önce bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım neredeyse kimse oralı olmadı bile. Forumda millet işi düştüğünde veya sıkıntı yaşadığında konu açıyor çözümü bulduğunda ise çekip gidiyor taki bir dahakine sorun yaşayana kadar. Burda bir çözüm bulacağını sanmıyorum. Aaaahhhh eski forumdaşlar nerde. Eskiden buralar harikaydı yardımlaşma konusunda. Şimdiler de hiç tadı tuzu yok.

Cleve
03/06/2020, 11:06
Aynı proplem bende de var ben aracı park esnasında N konumuna aldığımda tek marşta çalışıyor. Eğer N konumuna almazsam dediğin sıkıntıyı aynen yaşıyorum. Aylar önce bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım neredeyse kimse oralı olmadı bile. Forumda millet işi düştüğünde veya sıkıntı yaşadığında konu açıyor çözümü bulduğunda ise çekip gidiyor taki bir dahakine sorun yaşayana kadar. Burda bir çözüm bulacağını sanmıyorum. Aaaahhhh eski forumdaşlar nerde. Eskiden buralar harikaydı yardımlaşma konusunda. Şimdiler de hiç tadı tuzu yok.

Hocam sizin şanzıman ile marşın bağlantısı nedir buna anlam veremedim bu konu ile bilgisi olan varsa ordan başlamak en doğrusu.
Aracin hangi viteste olduğunu anlayan bir müşür veya sensör olmalı ona baktınız mi

ayaman
03/06/2020, 23:29
Hocam sizin şanzıman ile marşın bağlantısı nedir buna anlam veremedim bu konu ile bilgisi olan varsa ordan başlamak en doğrusu.
Aracin hangi viteste olduğunu anlayan bir müşür veya sensör olmalı ona baktınız mi

Benim araç dualik. Eğer senin araçta otomatikse boşa al tek marşta çalışır. Viteste bırakıldığında araç tekrar çalıştığında vitesi boşa alim derken kafası karışıyor gibime geliyor. Bu şekilde bir bağlantı var