PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isitma bujisi hakkinda

galatasaray
15/02/2016, 16:11
Arkadslar 1 kac gunden beri isitma bujilerini kontrol ettirin yaziyordu firsat buldum sabah bi elektrikciye deistirmeye gittim kontrol etti kabloyla akuden elektrik alarak denedi hepsi kivilcim cikardi patlak yok dedi.sonra benim akum zayifti yani hergun basmam gerekiyodu marsa akuyle ilgisi varmidir die sordum buyuk bi ihtimal ondan ariza vermistir dedi acaba akuden dolayi ariza vermis olabilirmi kizdirma bujileri???akuyu deitircektim zaten sebep oldu varta 74 amper aku taktirttim

galatasaray
15/02/2016, 21:46
Bi fikri olan yokmu arkadslar az once gene buji ariza verdi😕baska ne gibi sebeplerden yanar bu isik.?

fotobelit
16/02/2016, 09:04
AKüyü degiştirdiysen,bence bujileri cikarip gözle kontrol etsin..

tayfux
16/02/2016, 14:06
bizim araçlarımızda akü bitmeye yakın böyle saçma arızalar verir..bence aküyü değiştirip deneyebilirsin. bu arada akü zayıfladığında ilk etkiyi yaptığı yerlerden birisi ısıtma bujileridir.

Ezeldenberi
16/02/2016, 15:22
Aküyü değiştirdim diyorsunuz.Peki sorun hala devam ediyormu?Devam ediyorsa size en yakın servise uğrayın.Aynı sorun bendede vardı ısıtma buji arızası 6ay yandı söndü ilk iş olarak aküyü değiştirdim.Arıza devam etti sonra servise götürüp arızalı olanı tek bir adedinin değişimini yaptırdım 90tl ye Adana Birmot ta değişim yapıldıktan sonra hiç bir arıza vermedi.Bu konuda bende naşlık açmıştım benim km33 binde olduğundan sadece arızalı olanı değiştirttim.Sizin km 100 bin üstü ise takım değiştirmekte fayda varmış.

galatasaray
16/02/2016, 18:35
95 binde aracim akuyu deistirdim yeni aku oldugu halde verdi gene arizayi elektrikci dordunude kontrol etti cikarmadan kabloyla patlak yok dedi😮acaba kurummu tuttu uclari?cikartirken kirilck diede cok korkuyorum

halils2
16/02/2016, 20:17
Kızdırma bujilerinin rölesi var radyatör tarafında, siyah bir kutu 5cm* 8 9cm gibi bir şey, onda sıkıntı varsa da yapar aynı şeyi.

galatasaray
16/02/2016, 20:31
Peki bu role kolay cikan biseymi

Ezeldenberi
16/02/2016, 23:29
Serhat bey bende sizin gibi buji ya kırılırsa diye çok evham yaptım.Ta ki servise gidene kadar.Önce servisi telefonla aradım maliyetini tek buji için aldım.Servis önce aracın motorunun Euro4 mü Euro5 mi olduğunu soruyor.Benimki Euro5 olduğu için parça 60 işçilik kdv falan 90 tl artı arıza tespiti falan ek ücret yok.Sizin araç Euro4 olduğundan servisin bana söylediği yedek parça daha uygun imiş.
Servise randevulu gittim 45dk tek buji değişimi yapıldı.Öncesinde kırılma ihtimali olursa değiştirmeyiniz diye belirttim.Sizde öyle yapabilirsiniz.
Servise bir telefon açın durumunuzu anlatın maliyetinin ne kadar tutacağını öğrenin ona göre gidersiniz saygılar.

ulas_evo
17/02/2016, 07:57
bujinin kırılmasında korkacak bir şey yok benimki değişim sırasında kırılmıştı çok kolay çıkarttılar serviste kapak sökülecek falan diyenlere inanmayın hiç

fotobelit
17/02/2016, 09:27
95 binde aracim akuyu deistirdim yeni aku oldugu halde verdi gene arizayi elektrikci dordunude kontrol etti cikarmadan kabloyla patlak yok dedi😮acaba kurummu tuttu uclari?cikartirken kirilck diede cok korkuyorum

AYnen..Benim bujileri söktüğünde hepsini kontrol ettim ve sadece bir tanesinin ucunda hafiften beyazlanma(Kaynak olmus gibi)bir izi vardı..Sorunluı olanda oydu..Daha önce söylediğim gibi,bence gözle kontrol edilsin..Bu arada arıza ışığını bilgisayarda söndürmeyi denedinizmi?

galatasaray
17/02/2016, 12:34
Cevaplariniz icin tesekkur ederim☺bi servise danisalim bakalim

timozz
17/02/2016, 13:20
2008 model aracımda kendim değiştirdim. 25 tl ye Beru bulamadığım için Bosch aldım. İkazı görür görmez değiştirdim. Arıza ışığı obdye bağlatmama rağmen söndü. Bende 1 adet patlak vardı. 8 yıldız ve tornavida ile yaklaşık olarak 15-20 dk falan sürdü. Hortumlar ve Hava filtresi kazanı sökülünce ortaya çıkıyor. gerisi normal buji gibi. Roleyi kontrol etmenizde fayda var. Dışarda aküye şasi yaptırarak kontrol (kıvılcım çıkartıyor) ediyorsa röleyi zaten by pass etmiş oluyor. Roleden çıkan akımı bir kontrol ettirin bence.

galatasaray
17/02/2016, 15:24
Şu role tam olarak neresinde acaba☺?