PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 Starjet Lpg taktırdım

ugurturkeli92
11/02/2016, 18:03
2008 model aracıma bugün Landi marka 4 silindir lpg dönüşümü yaptırdım test sürüşü yaptım güzel bir sıkıntı görünmüyor . Enjektör sesinden eser yok kaputu açtığımda sağda solda ekstra hiçbirşey yok aracın sesi yine aynı sessiz çalışıyor yani bi an acaba takmadılar mı diye düşündüm :) lpg tankını görene kadar tabi .. Eve getirdim çok deneme şansım olmadı ama sizden tavsiye olarak hangi istasyondan gaz kullanmalıyım ?

Sent from my iPhone using

SinanTR
11/02/2016, 18:25
hayırlı olsun sibap yağlama taktırdınız mı

gazlı araç kullanırken opet ten alıyodum biçok marka kullandım en iyi opetten verim aldım sadece

feyzullah
11/02/2016, 19:56
Hayırlı olsun güle güle kullan😄 Pek adı sanı bilinmeyen yerlerden gaz almamak lazım. Ben genel olarak totalden alıyorum memnunum hiçbir sorun yok. Shell, opette iyidir. Hangi firmadan başlarsan koşullar elverdiği sürece ondan devam etmek en doğrusu.

ugurturkeli92
11/02/2016, 22:11
Opette aygaz var pek önermiyolar ben total yolu tutcam gibi :) keşke daha önce taktırsaymışım ya feyzullah abi sanki hiçbirşey takılmamış gibi [emoji3] . Sinan yağlama taktırmadım zaten euro 4 motormuş araç magnezyum alaşım değil yani . Aldığımdan beri arabanın tepesinden yeni indim orda deniyorum burda deniyorum yokuş aşağı yukarı anayol şehir içi vs . Memnun kaldım çok ufak bi tekleme var 3 bin deviri geçince her zaman olmuyor çok çok nadir .

feyzullah
11/02/2016, 22:49
Opette aygaz var pek önermiyolar ben total yolu tutcam gibi :) keşke daha önce taktırsaymışım ya feyzullah abi sanki hiçbirşey takılmamış gibi [emoji3] . Sinan yağlama taktırmadım zaten euro 4 motormuş araç magnezyum alaşım değil yani . Aldığımdan beri arabanın tepesinden yeni indim orda deniyorum burda deniyorum yokuş aşağı yukarı anayol şehir içi vs . Memnun kaldım çok ufak bi tekleme var 3 bin deviri geçince her zaman olmuyor çok çok nadir .

Lpg iyidir montaj ve usta sağlam olduktan sonra. Umarım hep böyle iyi bir şekilde devam eder. Normal gündelik kullanımda çok belirgin bir fark hissetmezsin. Ben bu yaz klima açık Amasya kalesine çıkarken lpg ve benzin farkını hissetmiştim. Bir de benzinle ufak bir denememde 190 km. hıza ulaştım lpg ile ise ancak 180 oldu. Son hızlarda farkeder ama araçlarımızı son hızda kullanmadığımız için sorun yok 😄

ugurturkeli92
11/02/2016, 22:53
Lpg iyidir montaj ve usta sağlam olduktan sonra. Umarım hep böyle iyi bir şekilde devam eder. Normal gündelik kullanımda çok belirgin bir fark hissetmezsin. Ben bu yaz klima açık Amasya kalesine çıkarken lpg ve benzin farkını hissetmiştim. Bir de benzinle ufak bir denememde 190 km. hıza ulaştım lpg ile ise ancak 180 oldu. Son hızlarda farkeder ama araçlarımızı son hızda kullanmadığımız için sorun yok [emoji1]

Aman abi canından önemli değil bende otobanda yaparım ama genelde sakin kullanırım . Sence faturayı kestireyim mi hemen ? İşletiyim mi ruhsata

feyzullah
11/02/2016, 23:31
Ben hemen kestirip işletmiştim. Bürokratik işleri uzatmayı veya ertelemeyi hiç sevmiyorum tercih meselesi😄

feyzullah
11/02/2016, 23:37
Bu arada hız denemesini çok sakin bir vakitte otobanda uzatmadan yaptım. Trafik terörünün her türlüsüne kökten karşıyım

ugurturkeli92
12/02/2016, 00:02
Ben hemen kestirip işletmiştim. Bürokratik işleri uzatmayı veya ertelemeyi hiç sevmiyorum tercih meselesi[emoji1]

Bende hemen işleteyim diyorum bende sevmem uzatmayı usta muayene yaklaşınca işlet diyo :)

cavalier79
20/06/2016, 17:12
Son durum ne dir ? Sorun yaşadınız mı , Değerleriniz ne seviyede

Multiair
10/07/2016, 00:22
ben opetten alıyorum aygazdan memnunum
aracım Multiair 105 Atket LPG taktırdıktan sonra 5 bin yaptım Tüm deneyimlerimi forumda yazıyorum ileride taktırmak isteyenlere yardımcı olabilirim diye
Sizde Starjet deneyimlerinizi buradan paylaşırsanız yıllar sonra bile elbet birilerinin işine yarayacaktır.

Güzel günlerde kullanın aracınızı