PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Bravo yardım!

burakkkt
10/02/2016, 23:15
Öncelikle iyi akşamlar, merhabalar herkese aranıza yeni katıldım. 3 hafta önce 1997 model Fiat Bravo aldım. Aracı almadan önce kullandığımda araçta bariz bi güçsüzlük vardı ve 4bin devire geldiğinde gaz kesip yığılıp kalıyodu ve enjektör arıza lambası yanıyodu. Beyindense çok masraf açar diye düşünüp fiyatı düşürüp aracıda serviste bilgisayara bağlatıp öyle aldım. Araçta faz sensörü hatası çıktı sadece. Geçen hafta genel bi bakımla birlikte egzantirik mili sensörünü değiştirdim. Arıza ışığı söndü ama araç 4bin devri halen geçmiyodu. Bu pazartesi krank devir sensörünü değiştirdim. Arabanın gidişi bariz rahatladı ama 4bin deviri halen geçmiyo. Bugün boğaz kelebeğini temizletecektim. Sanayiye götürdüm, usta gayet temiz bunu temizlemeye gerek yok dedi, baktım ciddende temiz gözüküyodu. E genel bakımda bakan ustamda bujiler, buji kabloları sağlam değiştirmeye gerek yok dedi. Geriye ateşleme bobiniyle beyin kalıyo. Kaç tane yere gösterdim kimse kesin bişey söylemiyo. Arabanın sorunları genel hatlarıyla şöyle;
- İlk çalışmada 3-5 saniye araba patırdayarak çalışıyo stop edicek gibi sonra rolantiye giriyo düzenli çalışmaya başlıyo. Gaza basınca en fazla 2000-2500 devire kadar çıkıyo. Ancak 2-3 dakika ısındıktan sonra gaza basınca devrin sonuna kadar indiriyo.
- Geçen pazar hiç çalışmadı. Elektrik geliyo marş basıyo ama arabayı çalıştırmadı. Akşam zor bela çalıştırabildim.
- Hareket halindeyken normal devrinde giderken bile bariz, rahatsız edici bi şekilde silkeliyor (gazda benzinde farketmiyor) .
- Araba vitesteyken benzinde 4bin devire geldiğinde gaz kesiyo yığılıp kalıyo. Lpg de giderkende 4bin devirde şöyle bi kasıyo 1 saniye kadar sonra kayış sesi gibi bi ciuuuvvvv sesi geliyo devrin sonuna kadar indiriyo, boştayken gaza bastığımda böyle bişey söz konusu değil devrin sonuna indiriyor (geçen hafta triger kayışıyla birlikte tüm kayışlar değişti, değiştirirken sente ayarını kaçıracak acemi ustalarda değiller hani ordan yana sıkıntı olacağını sanmıyorum.).
- Arabanın performansı hiç 1.6 16v 105 bg bi araba performansı gibi değil.
Kimse kesin bişe demiyo. Çıldırıcam artık. İlk arabam, alalı 3 hafta oldu ve daha doğru dürüst binemedim bile. Acayip sinir bozucu. Daha önce benzeri bişey başına gelen varsa yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

ibrahimaydin
11/02/2016, 09:21
Depodaki benzin pompasından olabilir mi?

burakkkt
11/02/2016, 10:25
Depodaki benzin pompasından olabilir mi?

Benzin pompası arızasını bikez accentte yasamıştım. O sadece araç ilk kontak bastiğında çalısmasini etkiliyo. 4bin deviri gecmemesiyle ve silkeleme yapmasiyla bi alakasi olduğunu sanmiyorum. Problemler lpg de calisirkende ayni cunku.

servis06
17/02/2016, 16:17
SÖYLEDİĞİNİZE ÇOK BENZEYEN BİR HADİSE BENİMDE BAŞIMA GELMİŞTİ. 2008 BRAVO 1.4 ARACIM VARDI. AYNI PROBLEM İÇİN BENDE ÇOK UĞRAŞMIŞ İDİM. ÇÖZÜMÜMÜZ ŞU ŞEKİLDE OLDU. LPG Yİ TAKAN USTALAR LPG Yİ DİREKT SOKET DENİLEN BİR ZIMBIRTIYLA İPTAL ETTİ. ARACI BİR DEPO BİTENE KADAR BENZİNLE KULLANDIM. DAHA SONRA LPG Yİ TEKRAR BAĞLADILAR. AYARLARI YAPILDI. VE SONUÇ MUHTEŞEM OLDU. PROBLEM TAMAMEN BİTTİ.