PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KAPILARIN YUMUŞAK KAPANMAMASI

ekaree
09/02/2016, 13:02
MERHABA ARKADAŞLAR 2011 GRAND PUNTO 1.3 MULTİJET PUNTOYU YENİ ALDIM KAPILAR YUMUŞAK KAPANMIYOR BU SORUN NORMAL Mİ ACABA

occupyist
09/02/2016, 13:26
MERHABA ARKADAŞLAR 2011 GRAND PUNTO 1.3 MULTİJET PUNTOYU YENİ ALDIM KAPILAR YUMUŞAK KAPANMIYOR BU SORUN NORMAL Mİ ACABA

Evet o sorun benim 2009 model Grande Punto 1.3 multijet aracımda da vardı. Ama sağ ön kapı sadece. Aracı sahibinden satın alırken dikkatimi çekti. Özellikle sordum ben de adam demez mi "bu sorun kronik sorun" diye. Tabi araç hep yetkili servis bakımlı olduğu için hemen yetkili servisine götürttüm. Oradaki yetkili daha ağzını açmadan adam emrivaki yaparak "ya sen bana demiştin hani; bu Punto'ların kronik sorunu diye. Değil mi?" dedi. Tabi yetkili servisteki adam da o an bir şey diyemedi. Her neyse arabayı satın alırken "BU KRONİK SORUN" diyen, yetkili servise de emrivaki yaptıran bu adama "sen bunu yaptır. Yoksa ben bu halde aracı almam." deyince fiyat üzerinden 200 TL. daha düşüp aracı satın aldım. Tabi, bu sözde "kronik sorun" lafı üzerine aracı Medos Otomotiv'e götürdüm. Ve yetkili servis aracın kapı kilidinin bozuk olduğunu söyledi.

Sipariş vererek orijinal kapı kilidini taktırdım. Ve işçilik dahil bu iş bana 203 TL.(parçanın KDV dahil fiyatı)+İşçilik+İşçilik Üzerinden KDV'ye mal oldu. Tabi, "bu sorun kronik" diye yalan söyleyen, yetkili servis görevlisine de emrivaki yaptıran o adama hakkımı helal etmiyorum o ayrı.

Yani bu sorun normal değil. Kapı kilitlerine bir baktırın isterseniz.

ekaree
11/02/2016, 15:12
Yorum için cok teşekkür ediyorum

occupyist
11/02/2016, 15:18
Yorum için cok teşekkür ediyorum

Rica ederim Erkan Bey. Faydası oldu ise ne mutlu.