PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Tamponun Sökülüp Ayarlanmasi !!

halilimo
07/02/2016, 17:39
Arkadaslar dun dengesiz biri yuzunden gozum gibi baktigim puntomu onden hafif tiklattik. Sinyalsiz donmeye kalkinca arka lastige carptim. Arac jeepti. Plakalik kirildi, tampon cizildi, birde kaputla arasindaki bosluk biraz kapandi. Duz bir cizgi seklinde durmuyor. Bunu kendim sokup ayar cekebilirmiyim. Sanayide yaptirsam masrafli midir? Siyah lastik lekelerini nasil cikartabilirim. Aracim kazasizdi moralim bozuldu baya olaya. Birde tamponun altindaki panjur cikti bastiriyorum girmiyor. Tampon cok esniyor. Nasil takilir ki bu alet.

besyo3454
07/02/2016, 19:13
Arkadaslar dun dengesiz biri yuzunden gozum gibi baktigim puntomu onden hafif tiklattik. Sinyalsiz donmeye kalkinca arka lastige carptim. Arac jeepti. Plakalik kirildi, tampon cizildi, birde kaputla arasindaki bosluk biraz kapandi. Duz bir cizgi seklinde durmuyor. Bunu kendim sokup ayar cekebilirmiyim. Sanayide yaptirsam masrafli midir? Siyah lastik lekelerini nasil cikartabilirim. Aracim kazasizdi moralim bozuldu baya olaya. Birde tamponun altindaki panjur cikti bastiriyorum girmiyor. Tampon cok esniyor. Nasil takilir ki bu alet.
Geçmiş olsun. Lastik lekeleri pasta ile kolay bi şekilde çıkar, panjur kısmına gelirsek eğer tırnakları kırılmamışsa takılır ama biraz zor giriyor yerine birde havalar soğuk olunca söküp takması baya zor.

D6603 cihazımdan gönderildi

arenas
07/02/2016, 21:33
Geçmiş olsun,Allah beterinden korusun.ben lastik izlerini balata spreyiyle çıkarmıştım.tamponu,kaputu açtığınızda göreceğiniz 4 vida ile ayarlayabilirsiniz(2 kişi olsanız daha rahat olur,çünkü sürekli kaputu aç-kapa gerekiyor).

Sent from my iPhone using

AykutCelebi
07/02/2016, 21:50
Bende de önce ki sahibi tıklatmış tampona ve kaput ile tampon aradı girmiş içine. Ellemek istemedim bi ustaya göstermek lazım sanırım.

Sent from my iPhone using

SinanTR
07/02/2016, 21:55
geçmiş olsun

halilimo
07/02/2016, 23:28
Sagolun arkadaslar sag taraftan hafif sallaniyor. Sokup kontrol etmeden rahat edemem. Balata spreyi boyanin vernegini zarar vermedi mi? Baska bir alette kullanmistim puruzlesmisti boyanin ustu.

volkan1065
07/02/2016, 23:39
İnce pasta alın tip şeklinde yada gaz yağı varsa oda çıkarır. Lastiklerin üzerindeki davlumbazları sökün sonrasında zaten bağlantı noktalarınıgöreceksiniz. 2 kişi olursanız çok rahat eski haline gelir. Tamponun montaj tırnaklarında kırıklık varsa akıllı vida ile sağlamlaştırma yada tel ile dikim işlemi yapıp eski şekli sağlam yapabilirsiniz. Panjurun tırnakları kırık ise siyah dayson silikon ile yerine yapıştırabilrisniz eskisi gibi sağlam olur merak etmeyin. Tamponun kırlıp boyanmasına çok fazla kafayı takmayın kaportaya bişi olmasın yeter. Tamponların kırılıp boyanması orjinalliği bozmaz. Zaten ya kaldırıma yada başka yerlere tamponları çok sürütıoyruz.

ORS15
08/02/2016, 08:56

Halil bey geçmiş olsun,
öncelikle tampon boyansa aracınız boyalı durumuna girmez. ,tamponun üzerinde ki siyah lastik izlerini ıslak mendil, mazot, benzin, kolonya ile çıkabilirsin. Tampon ile kaput arasındaki boşluk kapandıysa eğer , tampon sökülüp, tampon demiri düzeltilerek takılır ve boşluk geri gelir. Tamponun alt kısmında tampon demiri var o demir küçük bir çarpmada gönyesini kaybediyor ve genelde tampon yukarıya çıkıyor ,sonra kaput ile tampon arasındaki boşluk kapanıyor. bu durumda tampon demiri düzeltiliyor ve tampon eski haline geri geliyor..panjur yerine zor oturuyor. Eğer tırnakları kırılmadıysa panjuru spatula ile veya mala gibi bir aletle yerine oturta bilirsin. panjur Direk ittirmekle yerine oturması çok zor çünkü tampon esniyor..

halilimo
08/02/2016, 22:13
Halil bey geçmiş olsun,
öncelikle tampon boyansa aracınız boyalı durumuna girmez. ,tamponun üzerinde ki siyah lastik izlerini ıslak mendil, mazot, benzin, kolonya ile çıkabilirsin. Tampon ile kaput arasındaki boşluk kapandıysa eğer , tampon sökülüp, tampon demiri düzeltilerek takılır ve boşluk geri gelir. Tamponun alt kısmında tampon demiri var o demir küçük bir çarpmada gönyesini kaybediyor ve genelde tampon yukarıya çıkıyor ,sonra kaput ile tampon arasındaki boşluk kapanıyor. bu durumda tampon demiri düzeltiliyor ve tampon eski haline geri geliyor..panjur yerine zor oturuyor. Eğer tırnakları kırılmadıysa panjuru spatula ile veya mala gibi bir aletle yerine oturta bilirsin. panjur Direk ittirmekle yerine oturması çok zor çünkü tampon esniyor..

Saolun Ali Bey bugun zorladim baya panjuru tampon cok esnedigi icin ustten ortadaki 3 tirnak girmiyor bir turlu spatalu nereden sokcam nasil kullancaz tirnaklari goruyorum esnemesini engelleyebilsem gircek hemende

ORS15
09/02/2016, 09:26
Saolun Ali Bey bugun zorladim baya panjuru tampon cok esnedigi icin ustten ortadaki 3 tirnak girmiyor bir turlu spatalu nereden sokcam nasil kullancaz tirnaklari goruyorum esnemesini engelleyebilsem gircek hemende

ben ince bir mala almıştım baya küçüktü. Önce panjuru giren kısımlarını oturttur. Sonra elinde bastır geri kaçmasın büyük ihtimal üst kısım oturmuyordur.ıspatulayı panjur ile tamponun arasına yerleştir ve tamponu kendine doğru çektir, böylelikle panjuruda bastırmış olursun ve tampon geri kaçmaz ve panjur yerine oturur. Bu ıspatula olmaz başka bir şey olur önemli değil önemli olan tamponu panjura baskı yaparak tamponun öne gelmesi panjurun ileri gitmesi .anlata bildim mi bilmiyorum biraz anlatması zor. ama İstanbul'daysan hafta sonu yardım edebilirim.

halilimo
09/02/2016, 11:40
ben ince bir mala almıştım baya küçüktü. Önce panjuru giren kısımlarını oturttur. Sonra elinde bastır geri kaçmasın büyük ihtimal üst kısım oturmuyordur.ıspatulayı panjur ile tamponun arasına yerleştir ve tamponu kendine doğru çektir, böylelikle panjuruda bastırmış olursun ve tampon geri kaçmaz ve panjur yerine oturur. Bu ıspatula olmaz başka bir şey olur önemli değil önemli olan tamponu panjura baskı yaparak tamponun öne gelmesi panjurun ileri gitmesi .anlata bildim mi bilmiyorum biraz anlatması zor. ama İstanbul'daysan hafta sonu yardım edebilirim.

Malesef kusadasindayim tesekkur ederim demek istediginizi anladim. Bu kesilde kesin takarim:)