PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baskı balata yakıtm.

satlas
06/02/2016, 21:29
Arkadaşlar korupark avm otapark dik çıkışında trafik kitledi dik bayırda kaldım dur kalk derken birde ne göreyim motor kaputundan aşırı şekilde dumanlar yükseldi birde yanık kokusu her yeri kapladı.Neyse durdum zannettim ki motor hararet yaptı suyunu kontrol ettim yağını kontrol ettim her şey normaldı hararet göstergeside normaldi.

Neyse soğuttuk arabayı sanayinin yolunu tuttuk.Daha dükkan önüne parkederken ustalar kokudan hemen debriyaj balataları yakmışın dedi.Neyse fiyat sordum bir tanesi 800-900 tutar dedi.

Başka yere sordum 500 tl tutar dedi.Başka yere soramadım sanayi kapandı.

Araç kontrol edilmedi kokudan yola çıkarak tahmin fiyat verildi.250 tl sadece işçilik geri kalan malzeme parası

Bakı balata debriyaj seti nasıl olur sadece balatanın değişmesi yeterli değilmidir.mili yada plakası değişmesi şartmıdır.Bu neye göre karar verilir.

Birde fiat yetkili servisteler debriyaj seti fiyatları ne kadardır.

2008 grande punto 53 bin km de benzinli

yavuzselim
06/02/2016, 21:51
Bikez ben vitesi tam takamadigimdan duman cikti ve asiri koku oldu balatalardan. Ama neyseki bi problem olmadi bu sekil kac ay oldu kullanmaya devam ediyorum. Sizin kullanimda bir sikinti varmi suanda

AGAH
06/02/2016, 21:53
geçmiş olsun servise hiç bulaşma bence tuzlu olur en güzeli git bir opar bayiine al orijinal debriyaj setini yada internetten al :https://unluoto.com.tr/urunler/512/debriyaj-takimi-baski-balata-seti-orijinal-palio-albea-doblo-fiorino-punto-13 sanayide iyi bir ustaya götür değiştirsin 200-250 işçilik için normal sonuçta epey işi var, yarım gün sürer

SinanTR
06/02/2016, 21:56
90hp lık ise baskı ile mecburi volant değişiyo biraz pahalı tam fiyatını bilmiyorum 75hp lik ise 200 lira valeo + işçilik

AGAH
06/02/2016, 22:00
https://www.youtube.com/watch?v=Y5K3YV72iNM şu videodaki durum aracında varsa değiştirmen gerekir

satlas
06/02/2016, 23:30
Bikez ben vitesi tam takamadigimdan duman cikti ve asiri koku oldu balatalardan. Ama neyseki bi problem olmadi bu sekil kac ay oldu kullanmaya devam ediyorum. Sizin kullanimda bir sikinti varmi suanda

valla hocam dik bayırdı zorladım kaputtan yangın dumanı gibi duman çıktı.hemen çektim kenara biraz soğuttum.ilk etap 1 ci vitestde araba kalkmak istemedi zor topladı kendinin ilk kalkışlar zorlanıyor sanki.şuan en büyük sıkıntım koku arabanın içine kaloriferden çok kötü koku geliyor.

Ayrıca 2 hafta önce bir başka bayırda aynı sorunu yaşadım.ama bu sefer duman çıkmadıydı.koku verdi sadece o gün bugundür koku hep var .bugünde iyice yaktık.koku çekilmez oldu.

burakkocak
06/02/2016, 23:31
https://www.youtube.com/watch?v=Y5K3YV72iNM şu videodaki durum aracında varsa değiştirmen gerekir
Aynen arkadaşa katiliyorum. Eger videodaki gibi bir sorun yoksa fazla endişe etmene gerek yok. En fazla 2000-3000 km den yemiş olursun o kadar. Koku zamanla geçer. Ben her zaman şöyle takip ederim. Aracim evo multiair, 6. Vites 115 km hiz ile 3000 devirde mi araç degil mi? Degilse bitmeye başlamiştir. Sizde bunun gibi bir yol izleyip takip edebilirsiniz.

satlas
06/02/2016, 23:31
geçmiş olsun servise hiç bulaşma bence tuzlu olur en güzeli git bir opar bayiine al orijinal debriyaj setini yada internetten al :https://unluoto.com.tr/urunler/512/debriyaj-takimi-baski-balata-seti-orijinal-palio-albea-doblo-fiorino-punto-13 sanayide iyi bir ustaya götür değiştirsin 200-250 işçilik için normal sonuçta epey işi var, yarım gün sürer

hocam benim araç 1,4 benzinli siz sanırsam dizel önermişiniz verdiğiniz sayfada opar 1,4 bulamadım tekrar güvenilir sitelerden link atarmısınız.

satlas
06/02/2016, 23:33
90hp lık ise baskı ile mecburi volant değişiyo biraz pahalı tam fiyatını bilmiyorum 75hp lik ise 200 lira valeo + işçilik

56,6 kv yazıyor ruhsatta 75 hp mi acaba

satlas
06/02/2016, 23:37

Aynen arkadaşa katiliyorum. Eger videodaki gibi bir sorun yoksa fazla endişe etmene gerek yok. En fazla 2000-3000 km den yemiş olursun o kadar. Koku zamanla geçer. Ben her zaman şöyle takip ederim. Aracim evo multiair, 6. Vites 115 km hiz ile 3000 devirde mi araç degil mi? Degilse bitmeye başlamiştir. Sizde bunun gibi bir yol izleyip takip edebilirsiniz.

1,4 benzinlide 100 km hız devri kaç göstermelidir.

feyzullah
07/02/2016, 08:20
1,4 benzinlide 100 km hız devri kaç göstermelidir.

1.4 fire 3000 devirde 96 km civarı hız yapıyor 100 km.ye ise 3100-3200 civarı devir çevirdiğinde çıkar.

yavuzselim
07/02/2016, 09:56
valla hocam dik bayırdı zorladım kaputtan yangın dumanı gibi duman çıktı.hemen çektim kenara biraz soğuttum.ilk etap 1 ci vitestde araba kalkmak istemedi zor topladı kendinin ilk kalkışlar zorlanıyor sanki.şuan en büyük sıkıntım koku arabanın içine kaloriferden çok kötü koku geliyor.

Ayrıca 2 hafta önce bir başka bayırda aynı sorunu yaşadım.ama bu sefer duman çıkmadıydı.koku verdi sadece o gün bugundür koku hep var .bugünde iyice yaktık.koku çekilmez oldu.

Vites disleleri var akunun altinda. Vitesi 1e taktiginda yuvaya tam oturmayinca duman cikiyor. Benim vites 1e tam gecmiyordu. Sadece 1de problem vardi. Gittim o ayari yaptirdim. Ogunbugundur birdaha sorun yasamadim

satlas
07/02/2016, 14:20
arkadaşlar benim anlamadığım yıllardır bu arabayı kullanırım boyle sorun yapmadım.balata yakma duman çıkartma şimdi neredeyse her bayırda aynı sorunu yaşıyorum.Şimdi sormak istediğim baskı balata ömrünü bitirdiği içinmi bole her bayırda sorun yaşıyorum yoksa benim kullanma alışkanlığımmı değişti.

Baskı balata değişince bu sorun ortadan kalkacakmı

SaLDo
07/02/2016, 16:08
Devirde ve hızlanmada bir sorun yoksa devam et sürmeye. Acemi zamanlarımda ben de aynı sorun ile karşılaştım. Köyde yokuşta. Dumanlar çıkıyordu . Amcama sordum balata yanmış biraz dedi. Saatler sonra koku vs kalmadı.

AGAH
07/02/2016, 17:15
Fiat Punto 1.4 Debriyaj Seti 063 - n11.com (https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/fiat-punto-14-debriyaj-seti-P50476213?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA89u1BRDz8enExq7rvN0BEiQAaFCHm_G1Kneo 3kPWpAgcZAbuy0Nz_jrx_6UYUJvEbsdUQRYaAqaY8P8HAQ)

AGAH
07/02/2016, 17:17
https://unluoto.com.tr/urunler/440/debriyaj-takimi-baski-balata-seti-orijinal-fiat-doblo-albea-grande-punto-14

satlas
07/02/2016, 20:50
az önce gittim baktım arabaya park yeri değiştireyim dedim.debriyaj o kadar yukarıda kavrıyorki zor kavrama noktası yakaladım.yarın gidelim değitşirelim şu seti iyicene sorun çıkmasın sonra

SinanTR
07/02/2016, 22:06
ben dizel sandım benzinliyse ucuz baskı balata 800-900 lira diyen yere yaptırma sakın

fawori
07/02/2016, 23:26
baskı yıpranırsa volanı yer o pahalı birde güç kaybı yakıt yükselmesi durumu var değiştirin derim benim eski ara 90lık gp dizeldi baskı balatayı değiştirdim ama volanı ellemedik hiç de sorun çıkmamıştı son zamanlarda duyuyorum 90 lıklarda volanla bir değişimi acaba zamanla mı kötüleşti

mertvural90
07/02/2016, 23:30
Baski balata koku gelmesi ile bitmez. Sadece ömründen biraz yemişiniz. Aynı durumu ben çok yaşadım hala yaşıyorum. Bu arada eğer tanıdığınız yoksa sanayide bence sanayici abilerin dediklerini çok yapmayın. İyilerine denk gelmezsen hemen değiştirtmek isteyeceklerdir. Çünkü işçiliği biraz fazladır. Baskı balata bittiğini veya bitmediğini başka yollarla anlayabilirsin özellikle debriyaj kaçırması gibi.

ORS15
08/02/2016, 09:18
öncelikle geçmiş olsun, arkadaşlara katılıyorum, debriyajdan duman geldiği zaman biraz ömründen yemiş oluyorsunuz. Biraz da, performansından aslında bunun derecesinde önemli tabi ama genelde biraz kullanınca yine eski haline yakın olur. ama eski haline %100 gelmez ama kullanılır,ancak tamamen balatayı yaktıysanız artık yapacak bir şey yok değişmesi gerek .ben volan değiştiren görmedim ama sitede değiştiren arkadaşlar var ne durumda değiştirdiler onu bilmiyorum .benim bildiğim volan iki baskı balata değişiminden sonra bile değişmemesi gerek. Çok çabuk yıpranan bir parça değil. AMA bu durum baskı balatasını zamanında değiştiren kişiler için geçerli...Baskı balata içinde biraz fazla fiyat istemiler 800-900 fazla bence araştırın.