PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçtan Gelen Koku

loder
03/02/2016, 17:43
Merhaba arkadaşlar

Bugün yokuş çıkarken aniden ters tarafdan araç çıktı yokşta durdum. yol verdim mecbur. 2. viteste yokuşu çıktım 1. vitese takamadım yada aklıma gelmedi boş bulundum. Sonra araçtan fena bir şekilde koku geldi. motordan sanırım. araç çalışıyor durdurdum çalıştırdım durdurdum çalıştırdım. çalıştı sıkıntı çıkarmadı sizce daha sonra sıkıntı çıkarır mı

fawori
03/02/2016, 18:13
o koku motordan değil baskı balatasından gelmiş çok aşırı zorlamadıysan yani birkaç saniyede olduysa tekrarlamamak kaydıyla sıkıntı olmaz yoksa balatayı sıyırırsın ortalama 300-500 liran gider en sağlıklı yöntem eğer geri kaçıyorsa araç 4 lünü yak vitesi boşa al el freni çek 1 e tak el freni düğmesine basarak el freni birak sakince az gaz vererek el frenide yavaşça bırakarak aracı kaldır en fazla hızlı gaz verirsen pati çeker azaltırsın babalar gibi kalkalsın

loder
03/02/2016, 19:23
o koku motordan değil baskı balatasından gelmiş çok aşırı zorlamadıysan yani birkaç saniyede olduysa tekrarlamamak kaydıyla sıkıntı olmaz yoksa balatayı sıyırırsın ortalama 300-500 liran gider en sağlıklı yöntem eğer geri kaçıyorsa araç 4 lünü yak vitesi boşa al el freni çek 1 e tak el freni düğmesine basarak el freni birak sakince az gaz vererek el frenide yavaşça bırakarak aracı kaldır en fazla hızlı gaz verirsen pati çeker azaltırsın babalar gibi kalkalsın

Teşekkür ederim bende motorda sıkıntı oldu sandım. Endişelenmiştim.

fawori
03/02/2016, 20:31
Ama dost tavsiyesi baski balatada onemlidir eger yipransa bile yakit tuketimi artar cekis gucu duser tek tuk seferden bisey olmaz ama bilakis yokuslarda dedigim gibi kaldir ozellikle yokusta geri vites kalkis yapmayin derler cunku en fazla tork o viteste gelirmis ve baski balatayi siyirma riski artar denir

LG-H815 cihazımdan gönderildi

loder
03/02/2016, 20:58
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler o şekilde yapalım bundan sonra.