PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites sorunu

besyo3454
02/02/2016, 20:46
Merhaba herkese iyi akşamlar. Aracımda bugün itibari ile bi anda vites çok zor geçmeye başladı. Baskı balata değişeli 2000 km felan oldu serviste değişti şanzıman yağı yeterli dedi servis değiştirmedi. Vitesler çok zor geçiyor arabayı stop ettiğimde vites değiştiriyorum her viteste şıkırtı geliyor metal sesi geliyor yardımlarınızı bekliyorum.

D6603 cihazımdan gönderildi

Birkan61
02/02/2016, 22:38
Şanzuman yağı değiştimi? Kalın yağ konulduysa ondanda yapar

Bu aralar havalar soğuk asıl etken bu, araba ısındıktan sonra normal mi?

Araç ısındıktan sonra hala çok zor geçiyorsa vites halatlarını değiştireceksiniz sorun

Stop ettiğinizde ses gelmesi normal, şanzuman yağlama yapmıyor yağsız bi şekilde vites değiştiriyorsunuz çünkü o sesi almanız gayet doğal

besyo3454
02/02/2016, 22:49
Şanzuman yağı değiştimi? Kalın yağ konulduysa ondanda yapar

Bu aralar havalar soğuk asıl etken bu, araba ısındıktan sonra normal mi?

Araç ısındıktan sonra hala çok zor geçiyorsa vites halatlarını değiştireceksiniz sorun

Stop ettiğinizde ses gelmesi normal, şanzuman yağlama yapmıyor yağsız bi şekilde vites değiştiriyorsunuz çünkü o sesi almanız gayet doğal
Araba ısırdığında da aynı zor geçiyor

punto1414
03/02/2016, 08:44
forumda okumuştum heralde.Vites halatlarının bağlı olduğu metal bir parça varmış.Onu temizleyince düzeliyormuş.

besyo3454
05/02/2016, 21:37
Arkadaşlar bugün servis baktı vites spiralleri değişcek dedi 900 tl ücret çıkardı. Bu vites spirali dedikleri şeyin başka bi adı var mı netten araştırınca bulamıyorum nedir ne değildir bir fikrim yok.

SinanTR
05/02/2016, 22:13
vites halatı sanırım özelde yaptır bence yanılmıyosam 180 lira halatların tanesi olması lazımdı işçilik çok aşırı bişey tutmaz bide onların bulursan orjinalini al götür özelde taktır boşa verme servise 900 lira bence çok büyük para her zamanki fiatın gözümüz yollarda kaldı kampanyası :)

besyo3454
06/02/2016, 00:06
vites halatı sanırım özelde yaptır bence yanılmıyosam 180 lira halatların tanesi olması lazımdı işçilik çok aşırı bişey tutmaz bide onların bulursan orjinalini al götür özelde taktır boşa verme servise 900 lira bence çok büyük para her zamanki fiatın gözümüz yollarda kaldı kampanyası :)
Tam olarak o spiral dedikleri şey ne bilsem parça felan bakcam da onu da bilmiyorum :-)

SinanTR
06/02/2016, 00:17
yanlış bilmiyorsam vites halatı diye geçiyo ve 2 tane var bizim puntolarda forumda değiştiren arkadaşlar vardı

arenas
06/02/2016, 13:33
Vites halatlarını ben de değişmek istedim zamanında,sanayide orjinal parça fiyatı olarak biri 450 biri 250 liraydı.puntoların vites halatları linealara göre baya pahalı,bu ucuz olanlar sanırım linea halatı.
Vazgeçtim tabi[emoji30]

Sent from my iPhone using

fencolic
06/02/2016, 15:43
Vites halatlarının içine gres yağı bastıranlar vardı. Bence öncelikle böyle yaptırın. Çünkü vites halatı bu hale geldiyse parcanın kalitesizliğinden. Degişseniz bile ilerde yine tekrarlayacak. Ben fiat hariç vites halatı degistiren marka duymadim. Zaten google'a vites halatı degisimi yazinca fiattan baska bir forum bir site çıkmıyor. Ben 2001 model skoda felicia satıp 2012 punto aldım. Şu an kalitenin ne demek olduğunu daha iyi anladım. 1.3 mjet olmasa cekilecek kahrı yok puntonun. Evet arabamı seviyorum ancak bazı noktalarda kalite yerlerde sürünüyor. Fanatiklik yapmaya gerek yok bugün mazot 2 lira olsa vergiler yüksek olmasa kimse bu arabalara binmez.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

GPEMREE
06/02/2016, 15:59
Vites halatlarını ben de değişmek istedim zamanında,sanayide orjinal parça fiyatı olarak biri 450 biri 250 liraydı.puntoların vites halatları linealara göre baya pahalı,bu ucuz olanlar sanırım linea halatı.
Vazgeçtim tabi[emoji30]

Sent from my iPhone using
Fiyatlar aynen dediginiz gibi. Puntonun kampanalarinin torna fiyatına Linea nin yeni kampanalarini alıyorsun örnek olarak.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi