PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçerideki antifreeze kokusu

srhtdry
02/02/2016, 20:41
Merhabalar herkese. 2011 model grandepunto aracım var. Dünden bu yana arabamın içinden boğazımı yakacak kadar antifreeze kokusu geliyordu. Antifreezei 1 ay önce yenilemiştim. Şimdi baktığımda antifreezin azaldığını gördüm. Bir oto elektrikciye gittim. Bana kalorife peteğinde muhtemel bir patlak olduğunu, tamir icin aracın göğsünün komple inmesi gerektigi ve 2 gün serviste kalması gerektigini söylediler. Ben böyle biseye yanaşmadım. Onlarda haftada bir su koy bişey olmaz dediler. Sizin değerli fikirleriniz almak istedim sizce gerek varmı böyle birşeye

khanunl
02/02/2016, 21:21
Merhabalar herkese. 2011 model grandepunto aracım var. Dünden bu yana arabamın içinden boğazımı yakacak kadar antifreeze kokusu geliyordu. Antifreezei 1 ay önce yenilemiştim. Şimdi baktığımda antifreezin azaldığını gördüm. Bir oto elektrikciye gittim. Bana kalorife peteğinde muhtemel bir patlak olduğunu, tamir icin aracın göğsünün komple inmesi gerektigi ve 2 gün serviste kalması gerektigini söylediler. Ben böyle biseye yanaşmadım. Onlarda haftada bir su koy bişey olmaz dediler. Sizin değerli fikirleriniz almak istedim sizce gerek varmı böyle birşeye

Motor suyu içine radyatör kaçak önleyici sıvı atarsanız su kaçağı kesilir,yada kalorifer radyatörünü değiştireceksiniz.Başınıza gelen olay bir çok punto kullanıcısı yaşadı.Uzantısını verdiğim forum linkini size kılavuz olması açısından inceleyin.Kolay gelsin. https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/58716-iceri-kalorifer-suyu-siziyor-ssli.html?highlight=kalorifer+radyat%F6r%FC ayrıca incelemeniz için kaçak önleyici kimyasalının web uzantısını ilave ediyorum. Würth Süper Radyatör Sızıntı Kaçak Önleyici 300ml 338 - n11.com (https://urun.n11.com/oto-radyator/wurth-super-radyator-sizinti-kacak-onleyici-300ml-P93133788?cid=604001&gclid=CL2jjebm2coCFUQcGwodyFAKJw)

srhtdry
02/02/2016, 21:31
Hocam çok sağol Hızır gibi yetiştin:). Hemen linki inceleyip verdiğiniz ürünü sipariş edeceğim

LG-D855 cihazımdan gönderildi

evren iskent
02/02/2016, 22:13
Hocam çok sağol Hızır gibi yetiştin:). Hemen linki inceleyip verdiğiniz ürünü sipariş edeceğim

Bu tarz kimyassallarin araclarda kullanilmasi cok tavsiye edilmez. Zaten genlesme kabi olmayan eski tip araclarda kullanilmasi onerilmis.

Saygilarimla.

SM-T810 cihazımdan gönderildi

srhtdry
02/02/2016, 22:16
Şu anda siirtte görevdeyimde nisan ayında mersine gidecem. Mersine kadar en azından idare etse o zaman orda iyi bir servise götürebilirim. Burda öyle kaliteli servis yok işin aslı, o yüzden ben sevinmiştim ama, sıkıntı mı olur dersiniz

srhtdry
02/02/2016, 22:45
Kullanmadan suyu azaldıkça yenilesem(haftada 1 örneğin), o şekilde mi idare etsem 2.5 ay kadar acaba. Beni korkutan ön gövdeyi tamamen indirdiklerinde yeniden montajda orjinali gibi olmazsa sağından solundan ses gelirse diye. Yoksa maddi anlamda çekincelerim yok. Yine yorumlarınızı bekliyorum:)

srhtdry
02/02/2016, 23:01
Bir de ürünün kendi sitesinde filtresiz soğutma sistemine sahip tüm araclar icin diyor. Benim 1.3 multijet bu sınıfa mı giriyor. Cahilliğime verin

srhtdry
03/02/2016, 00:22
Verilen linkteki ürün eski tip motorlar icinmiş. Aynı ürünü yeni tip motorlar icin olanı da varmış. Hemen iptal ettim siparisi

avcihalit
12/03/2016, 19:23
Arkadaşlar benim de kalorifer sorunum vardı ve gögüs sökmeden bu işi halledebiliyolar gögüs yerine orta konsolun söküldüğüne şahit oldum ve gerçekten basit sayılabilecek bir yöntem servisşerin ve para gözlerin tuzağına düşmeyin

srhtdry
12/03/2016, 19:31
Çok faydalı bir paylaşım. Muhakkak gideceğim tamircide bunu belirticem, sağolun