PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi kilit

Mehmet gokhan aba
01/02/2016, 17:08
arkadaşlar araçla hareket ettiğimizde 10 km hıza çıkınca otomatik kilitleyen merkezi sistem çalışmıyor sadece her seferinde içerden manuel kilitliyorum 2 yada 3 haftadır böyle başına böyle birşey gelen varmı?

feyzullah
01/02/2016, 19:11
Bu sistemi nasıl aktif hale getirebiliyoruz. Benim aracımda kapılar hiçbir zaman kendiliğinden kilitlenmiyor. (GP 1.4 77 hp fire 2008 model)

GPEMREE
01/02/2016, 19:13
Bu sistemi nasıl aktif hale getirebiliyoruz. Benim aracımda kapılar hiçbir zaman kendiliğinden kilitlenmiyor. (GP 1.4 77 hp fire 2008 model)
+1 ben de merak ediyorum hepsinde var mı bu özellik acaba?

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

feyzullah
01/02/2016, 20:12
+1 ben de merak ediyorum hepsinde var mı bu özellik acaba?

Canberkkilic nikli forumdaşımızın 30.05.2007 tarihli mesajı her ikimizin de bu konudaki merakını gideriyor. Sabah kontağı açtığımda göz atmayı planlıyorum. Bazı forum üyeleri active donanım seviyesindeki araçların hepsinde bu özelliğin olmadığından bahsetmişler ya da kendileri bu fonksiyonu aktif hale getiremediler.
Gönderi aynen şu şekilde:
"kontagı 1 kademe getirin,direksiyonun sol arafında kalan menuden . yanlış hatırlamıyorsam autoclosing On/Off vardır. bulun onu On yapın sonra exıt menu den cıkın. kapıyı acıp kapatın... hıc bır yere dokunmadan yolunuza devam edın o bellı bı hız dan sonra otomatık kılıtler."

feyzullah
01/02/2016, 20:14
arkadaşlar araçla hareket ettiğimizde 10 km hıza çıkınca otomatik kilitleyen merkezi sistem çalışmıyor sadece her seferinde içerden manuel kilitliyorum 2 yada 3 haftadır böyle başına böyle birşey gelen varmı?

Benim aracımda bu özellik aktif değil ama forumda okuduğum kadarıyla 10 km. hızda değil 20 km. hıza ulaşıldığında otomatik olarak kilitlendiğini söylemişler.

MethyLen
01/02/2016, 20:38
Sol taraftaki menüden yukarı aşağı tuşları ile gezerek otomatik kilit özelliğini aktif duruma getirin.

fencolic
01/02/2016, 21:34
Arkadaşlar arabayı dalginlikla kilitlemeyi unuttuk diyelim belli bir süre sonra kendisi kilitliyor mu? Eski arabam skoda feliciada böyle bir özellik vardı.

arenas
01/02/2016, 21:43
Canberkkilic nikli forumdaşımızın 30.05.2007 tarihli mesajı her ikimizin de bu konudaki merakını gideriyor. Sabah kontağı açtığımda göz atmayı planlıyorum. Bazı forum üyeleri active donanım seviyesindeki araçların hepsinde bu özelliğin olmadığından bahsetmişler ya da kendileri bu fonksiyonu aktif hale getiremediler.
"kontagı 1 kademe getirin,direksiyonun sol arafında kalan menuden . yanlış hatırlamıyorsam autoclosing On/Off vardır. bulun onu On yapın sonra exıt menu den cıkın. kapıyı acıp kapatın... hıc bır yere dokunmadan yolunuza devam edın o bellı bı hız dan sonra otomatık kılıtler."

Autoclosing menüsü, 3 satır yol bilgisayarlı göstergelerde çıkar,ayrıca trip B de çıkar.
Benimki gibi bomboş activelerde,yani tek satır göstergelilerde yok maalesef,ancak bazı aktiveler 3 satır göstergeyle üretildiğinden,onlarda bu özellikler mevcut

Sent from my iPad using

feyzullah
01/02/2016, 21:53
Autoclosing menüsü, 3 satır yol bilgisayarlı göstergelerde çıkar,ayrıca trip B de çıkar.
Benimki gibi bomboş activelerde,yani tek satır göstergelilerde yok maalesef,ancak bazı aktiveler 3 satır göstergeyle üretildiğinden,onlarda bu özellikler mevcut

Sent from my iPad using

Benim aracım dynamic ama üç satırlı gösterge yok. Bizde de çıkmayacak demek ki. Göstergeyi üç satırlı yapsak o zaman çıkar mı? Cruze Control ışığı da yanmıyor iki satırlıda.

arenas
01/02/2016, 21:55
Çıkar ama 3 satırlı gösterge bulup takmak lazım,onların da soketleri farklı,uymayabiliyor.forumda 3 satır alıp,takamayan sonra da yok pahasına satan arkadaşımız mevcuttu.

Sent from my iPhone using

GPEMREE
01/02/2016, 21:56

Sent from my iPad using
Büyük bir hevesle gidip var mi diye kontrol etmeye gerek yok o zaman :)

Arkadaşlar arabayı dalginlikla kilitlemeyi unuttuk diyelim belli bir süre sonra kendisi kilitliyor mu? Eski arabam skoda feliciada böyle bir özellik vardı.

halilimo
01/02/2016, 22:04

Seri 1 lerde malesef yok arastirmistim bunlari seri 2 lerdeki activelere 3 satirli gosterge takilinca otomatik olarak bu ozellik aktif oluyor. Soket uyumsuzlugu seri 1 lerde var arkadaslar

feyzullah
01/02/2016, 22:14
Çıkar ama 3 satırlı gösterge bulup takmak lazım,onların da soketleri farklı,uymayabiliyor.forumda 3 satır alıp,takamayan sonra da yok pahasına satan arkadaşımız mevcuttu.

Sent from my iPhone using

En iyisi hiç dokunmamak o zaman varsa var yoksa yok hayati bir mesele değil aklıma geldiğinde kendim kilitliyorum İstanbul'da.

Seri 1 lerde malesef yok arastirmistim bunlari seri 2 lerdeki activelere 3 satirli gosterge takilinca otomatik olarak bu ozellik aktif oluyor. Soket uyumsuzlugu seri 1 lerde var arkadaslar

Benim aracım seri 2 ama alıntıladığım mesaj 2007 yılında yazılmış. 2007'de bu konu forumda konuşulduğuna göre seri 1'lerin hepsinde otomatik kilidin olmadığını söyleyebilmemiz mümkün mü? Eğer seri1'de bu özellik yoksa Canberkkilic nickli forum üyesi bu açıklamayı nasıl yaptı 2007'de?

halilimo
01/02/2016, 23:15
Seri 1 activelerde yok hocam. O arkadas menuden acilmasi gerektigini soyluyor. Dynamic lerdeki 3 satirlilarda var fakat 2 satirlilarda yok. Eger gostergenizin fotosunu koyabilirseniz uygunlugunu soylerim.

feyzullah
01/02/2016, 23:21
Seri 1 activelerde yok hocam. O arkadas menuden acilmasi gerektigini soyluyor. Dynamic lerdeki 3 satirlilarda var fakat 2 satirlilarda yok. Eger gostergenizin fotosunu koyabilirseniz uygunlugunu soylerim.

Benim aracın göstergesi iki satırlı ama dynamic seri 2. Yarın sabah menüye bakarım varsa bulabileceğimi düşünüyorum. Ama yine de takıldığım bir şey olursa fotoğrafını çeker yüklerim. İlginiz için teşekkürler.

Mert34
01/02/2016, 23:25

kilitlemiyor malesef. beyinden aktif edildiğini söyleyenler olmuştu ama denendimi bilmiyorum

AykutCelebi
02/02/2016, 08:14
Sabah bende kontrol ettim, öyle bir ayar açma fonsiyonu bende de yok. GP 2008

Mehmet gokhan aba
08/02/2016, 10:15
arkadaşlar aracın otomatik kilitlemesini yaptım.menüden otomatik kapanma / harekette / on- off. on konumuna getirince araç hareket edince kapılar kilitleniyo.

ORS15
08/02/2016, 10:40
benim araçta da var menüden isteyince kapata biliyorsun. Belirli bir hıza ulaşınca kapıları kilitliyor. model 2013 lounge, göstergeniz üç satırlı olması gerek herhalde, genelde evolar da ve sonrasında koymuşlar bu özelliği, tabi daha öncekilerde de ola bilir o zamanlar da galiba opsiyonel. Zaten hangi puntonun özellikleri birbirine tutuyor ki, buna çok şaşıyorum. ne zaman bir punto incelesem özeliklerin de kesin farklılık var.

SinanTR
08/02/2016, 11:50
2008 dynamic bendeki menüde mevcut

GPEMREE
08/02/2016, 12:10
2008 dynamic bendeki menüde mevcut
Active mi dynamic mi?

GPEMREE
08/02/2016, 12:11
Active mi dynamic mi?