PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Km Çekme

loder
28/01/2016, 20:41
Arkadaşlar selam ;

Önceki sahibi aracı 228 binden 178 bine çektirmiş. Bunu ben bilmiyordum. Bu durumda ne yapabilirim.

GPEMREE
28/01/2016, 21:10
Oncelikle geçmiş olsun. Aynısı benim başıma geldi. 203000 den 138000 e çekmislerdi. Ben bunu bayagi sonra öğrendim. Arabanın da muayenesi gelmişti. Ben de gittim km sini orjinal km sine yükselttirdim. En azından geçmiş muayenelerine bakıldığında bi anlaşılma olmayacak.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

loder
28/01/2016, 21:34
Teşekkür ederim. Gösterdiğim yerdeki usta satın aracı filan dedi motor sonuçta yıpranmıştır oldukça. Napsam satsam mı bilemedim.

messi78
28/01/2016, 21:57
Hocam google da bununla alakalı yüzlerce dava örneği mevcut. Gidin iyi bir avukat bulup dava açın. Noter satışında üstüne km orjinaldir gibi bir ibare koydurduysanız işiniz daha da kolaylaşır. Onun haricinde araca binmeye devam edin. Yasal faiziyle birlikte paranızı geri alırsınız.

GPEMREE
28/01/2016, 23:13
Teşekkür ederim. Gösterdiğim yerdeki usta satın aracı filan dedi motor sonuçta yıpranmıştır oldukça. Napsam satsam mı bilemedim.
Şimdi bizim araçlarin motoru öyle kolay kolay yipranan motorlardan değil. Ustanın sırf km si düşürülmus diye motora yipranmistir demesi ne kadar doğru. Arabadan Memnunsaniz , gerçekten anlayan birine gosterdiginizde de aracın bir sıkıntısı yoksa neden satasinizki.
Bu arada aracınız dizel mi benzinli mi? Ne kadara aldınız peki?

feyzullah
29/01/2016, 10:24
Şimdi bizim araçlarin motoru öyle kolay kolay yipranan motorlardan değil. Ustanın sırf km si düşürülmus diye motora yipranmistir demesi ne kadar doğru. Arabadan Memnunsaniz , gerçekten anlayan birine gosterdiginizde de aracın bir sıkıntısı yoksa neden satasinizki.
Bu arada aracınız dizel mi benzinli mi? Ne kadara aldınız peki?

Aynen katılıyorum. Motorundan herhangi bir şikayetiniz yoksa sanayi ağzı ile konuşmayan teknik veriler üzerinden size bir sonuç çıkarabilecek olan yerde aracınızı inceletin ona göre karar verin derim. Şu zamanda araba almak da satmak da çok zor. Sonuçta alacağınız araç üzerinde böyle bir oynama yapılıp yapılmadığını kim garanti edebilir ki?

loder
29/01/2016, 10:32
Aynen katılıyorum. Motorundan herhangi bir şikayetiniz yoksa sanayi ağzı ile konuşmayan teknik veriler üzerinden size bir sonuç çıkarabilecek olan yerde aracınızı inceletin ona göre karar verin derim. Şu zamanda araba almak da satmak da çok zor. Sonuçta alacağınız araç üzerinde böyle bir oynama yapılıp yapılmadığını kim garanti edebilir ki?

haklısınız arkadaşlar benim araçta trafik sigortası var kasko yok. Kasko yaptırıp servise götürsem aracın yapılması gereken yerler varsa kasko karşılar mı onları

feyzullah
29/01/2016, 10:38
haklısınız arkadaşlar benim araçta trafik sigortası var kasko yok. Kasko yaptırıp servise götürsem aracın yapılması gereken yerler varsa kasko karşılar mı onları

Kasko benim aracımda da yok ve kaskonun neleri karşılayıp karşılamadığı hakkında hiçbir fikrim yok.

ozkancavus5916
29/01/2016, 12:19
aracı alırken expertiz yaptıgın firma anlamadıysa expertiz yapan firmaya ve aracı aldıgın kişiye mahkemeye verebilirsin .

loder
29/01/2016, 14:01
aracı alırken expertiz yaptıgın firma anlamadıysa expertiz yapan firmaya ve aracı aldıgın kişiye mahkemeye verebilirsin .

aracı aldıgım kişiyi mahkemeye versem aracın parasını mı ödetirler yoksa aracı mı yaptırtırlar.

occupyist
29/01/2016, 14:20
Bu gibi durumlar gerçekten çok üzücü. O davalar açılsa dahi ne kadar sürer? Avukat ücreti, dosya masrafları vs. ne kadar tutar? Bunlar zaman ve maddi kaynak isteyen işler. Tabi hak aramak da gerek. Kimisi ekspertiz yaptırıyor. Arabada hiç sorun yok deniliyor. Sonradan neler çıkıyor ortaya neler... Bu gibi durumları yaşayan o kadar çok insan var ki... Bir de aracın satın alınmasına aracılık eden kişilerin klasik bir lafı vardır hani derler ya: "Eee, abi 2. el araç alıyorsun. Olur o kadar. Motorunda, yürüyeninde sorun olmasın gerisi hiç önemli değil." Bu cümleyi kuranlar aynı olayı yaşasa ne yaparlar acaba merak ediyorum doğrusu... Elbette, para kendi ceplerinden çıkmadığı için adamlar ne rahat.

ozkancavus5916
29/01/2016, 15:03
aracı geri iade edip paranı alıyosun sanırım

GPEMREE
29/01/2016, 19:27
aracı aldıgım kişiyi mahkemeye versem aracın parasını mı ödetirler yoksa aracı mı yaptırtırlar.
Km si düşürülmus aracın neyini yaptirtacaklarki? Böyle bir durum sözkonusu olmaz bence.

loder
30/01/2016, 13:48
Km si düşürülmus aracın neyini yaptirtacaklarki? Böyle bir durum sözkonusu olmaz bence.

Motorunu yaptırabilir araçta bazı sıkıntılar daha varmış onlarıda yaptırabilir.

loder
30/01/2016, 13:48
Bu gibi durumlar gerçekten çok üzücü. O davalar açılsa dahi ne kadar sürer? Avukat ücreti, dosya masrafları vs. ne kadar tutar? Bunlar zaman ve maddi kaynak isteyen işler. Tabi hak aramak da gerek. Kimisi ekspertiz yaptırıyor. Arabada hiç sorun yok deniliyor. Sonradan neler çıkıyor ortaya neler... Bu gibi durumları yaşayan o kadar çok insan var ki... Bir de aracın satın alınmasına aracılık eden kişilerin klasik bir lafı vardır hani derler ya: "Eee, abi 2. el araç alıyorsun. Olur o kadar. Motorunda, yürüyeninde sorun olmasın gerisi hiç önemli değil." Bu cümleyi kuranlar aynı olayı yaşasa ne yaparlar acaba merak ediyorum doğrusu... Elbette, para kendi ceplerinden çıkmadığı için adamlar ne rahat.

Aynen öyle abi.

ibrahimaydin
30/01/2016, 14:50
İkinci el araçta kilometre düşürmeye 7 yıla kadar hapis
Yargıtay 23. Ceza Dairesi, ikinci el araç satarken kilometre düşürmenin dolandırıcılık suçunu oluşturduğuna karar verdi.

İkinci el araçta kilometre düşürmeye 7 yıla kadar hapis - Milliyet.com.tr (https://www.milliyet.com.tr/ikinci-el-aracta-kilometre--gundem-2073584/)