PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Check Transmission, See Hand Book

Unbreaker
26/01/2016, 23:30
Öncelikle merhabalar benim 2008 Fiat punto 1.4 Yarı otomatik benzinli aracım var 2 gün önce geri vitese taktığımda Check Transmission, See Hand Book diye bi uyarı verdi ve sesle beraber vitesi boşa atı ve vitese geçmedi kontaktı kapatıp 1 dek sonra denediğimde düzeldi park ettim kafa ma takıldı buğun bidaha deneyim dedim geri viteste bu sefer gaçırrtttt diye sesle aynı hatayı verdi problem neden olabilir biraz baktım konulara firar müşürü yada şanzıman yağı falan okudum baskı Balat'a 1 sene falan oldu değişeli şimdiden teşekkürler

Unbreaker
27/01/2016, 14:53
Bu tarz bi sıkıntısı yoktu kimsenin birde bugün fark ettim sadece araç soğukken ilk çalıştırmada yapıyo 15 20 dek sonra 2 saat kullandım hiç sıkıntı olmadı varsa başına gelen yardımcı olursa sevinirim

ibrahimaydin
27/01/2016, 15:34
Şanzıman yağından olabilir. eksilmiş veya değişim zamanı geçmiştir. Ben bu tür arızalarda doğruca servise giderim detaylıca baktırırm. Arızayı tam olarak öğrendikten sonra dışarıda özel servisten de fiyat alıp ona göre uygun yerde yaptırırım. Yetkili servisler bu tür arızalarda %95 nokta tespiti tecrübesine sahip oluyor.

Unbreaker
27/01/2016, 15:42
Şanzıman yağından olabilir. eksilmiş veya değişim zamanı geçmiştir. Ben bu tür arızalarda doğruca servise giderim detaylıca baktırırm. Arızayı tam olarak öğrendikten sonra dışarıda özel servisten de fiyat alıp ona göre uygun yerde yaptırırım. Yetkili servisler bu tür arızalarda %95 nokta tespiti tecrübesine sahip oluyor.

Bende yenice servise bıraktım eve geldim orda arıza vermediği için aracı bıraktım sabah soğukken denicez bakıcaz dedi bakalım yarın belli olursa yazarım işin ilgin yanı sadece il çalışmada yapması yolda hiç bi sıkıntı yaşamadım geçişler falan güzel daha önce belki böle bi arızası olan varmı diye sormak istedim varsa sorun neydi

Unbreaker
27/01/2016, 16:56
Robot ta yağ kaçağı varmış bunun tamiri varmıdır???

ibrahimaydin
27/01/2016, 17:20
Ah şu dualogic şanzımanlar. milletin ömrünü yediniz. yağ kaçırmasanız cart curt yapmasanız olmaz. Muharrem bey forumda bulunduğunuz şehirle ilgili usta tavsiye edecek arkadaşlar vardır muhakkak. İnşallah ciddi bişey çıkmaz.

Unbreaker
27/01/2016, 19:50
Ah şu dualogic şanzımanlar. milletin ömrünü yediniz. yağ kaçırmasanız cart curt yapmasanız olmaz. Muharrem bey forumda bulunduğunuz şehirle ilgili usta tavsiye edecek arkadaşlar vardır muhakkak. İnşallah ciddi bişey çıkmaz.

Biraz konulara baktım Bostancı'da rese oto varmış Recai bey bakalım bi bişeyler yaparız dedi cuma gidicem bakalım hayırlısı net Özakman belli olur iyi akşamlar

BLY35
17/11/2016, 21:28
Biraz konulara baktım Bostancı'da rese oto varmış Recai bey bakalım bi bişeyler yaparız dedi cuma gidicem bakalım hayırlısı net Özakman belli olur iyi akşamlar

İyi akşamlar Rese oto tavsiye eder misiniz bende aynı sıkıntıları yaşıyorum Salı günü gidip tamir ettirmeyi düşünüyorum

MKavruk
17/11/2016, 21:38
Merhabalar, ve geçmiş olsun. rese oto yalnızca kaçağı tamir eder. dualogicde sıkıntı çıkabilecek pek çok husus vardır ve istanbulda iseniz bunların tespiti ve çözümü için tek adres şişli Gürsoy otodur. yetkili servis olmasına rağmen fiyatları son derece uygundur ve dualogic arızaları 1 yıl garantılı temir ediyorlar. forumda aratırsanız pek cok kişiye tavsiye ettim ve memnun kaldılar. Servis danışmanı Ahmet Bey'le görüşün, TSE'den Murat Kavruk yönlendirdi demeniz yeterlidir. Gürsoy oto ülkemizde dualogic sistemleri ilk tamir eden yerdir ve bu konuda tofaştan ödül almıştır, pek cok ilden buraya şanzıman robotları gelir tamir için ve işinin uzmanıdırlar.

BLY35
17/11/2016, 21:58
Merhabalar, ve geçmiş olsun. rese oto yalnızca kaçağı tamir eder. dualogicde sıkıntı çıkabilecek pek çok husus vardır ve istanbulda iseniz bunların tespiti ve çözümü için tek adres şişli Gürsoy otodur. yetkili servis olmasına rağmen fiyatları son derece uygundur ve dualogic arızaları 1 yıl garantılı temir ediyorlar. forumda aratırsanız pek cok kişiye tavsiye ettim ve memnun kaldılar. Servis danışmanı Ahmet Bey'le görüşün, TSE'den Murat Kavruk yönlendirdi demeniz yeterlidir. Gürsoy oto ülkemizde dualogic sistemleri ilk tamir eden yerdir ve bu konuda tofaştan ödül almıştır, pek cok ilden buraya şanzıman robotları gelir tamir için ve işinin uzmanıdırlar.
Teşekkür ederim yarın arayıp konuşacağım bu arada Karamürsel de oturuyorum

darkman06
24/11/2016, 17:30
Ankarada yağ kaçağını tamir edebilen bildiğiniz yer varmı ?

Ezeldenberi
24/11/2016, 20:18
Dualogic arızası yaşayan arkadaşlarımızın aşağıdaki konuyu önemle takip etmeleri faydalarına olacaktır. Fiat genel merkezden ücretsiz değişim gerçekleştirmek üzere;

https://forum.grandepuntotr.com/makale/62187-dualogic-sanziman-arizasi-cozumu.html#post1002024

Ozsegudar
26/11/2016, 12:09
Şaşmazda mc fiat özel servisi Mehmet Usta