PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Soğutucu değişti. fakat yine yağ geliyor.

mtn1543
22/01/2016, 08:45
Arkadaslar merhaba yaklaşık 3 hafta önce yağın soğutma suyuna karışması nedeniyle ustaya gittim dediki yeni başlamış yağ Soğutucu arizali dedi değiştirdik. Değiştirirken yere 4 litre falan antifirz akti . Yeni Soğutucu takıldı soğutma kabi sòküldü ve temizlendi antifiriz kondu .ama gel gelelim bu haftada yağ yine Soğutma suyuna geldi meğerse radyotorde ve hortumlarda kalan yağ geliyormuş ustanın radyotor suyunu bosaltmasi ve ilaçlı su ile arabayı devirdaim ettirmesi gerekiyormuş.bunlari yapmadi. Arabanin performansi iyi fakat ben korktum ne olur ne olmaz diye.yağ çubuğuna baktim eksiltme yok yag tam.dün farklı bir ustaya götürdüm daha önce böyle vaka çok geldi dedi mevcut antifirizn ustune Türk mali ilac koydu bunla 300 km yap gel .radyoturu bosaltalim .yeni antifiriz+ yine ilac koyalim bi 300 kmde daha yap gel yine radyatör bosaltalım yeni antifirz koyalım kabi yikayalim tamamdır dedi. Suankı ilaçla 120 km yaptım. Sizce ikinci ilaca gerek varmı yoksa tek ilaç yetermi? Ankaradayim bana önerebileceğiniz bir usta varmıdır ? Aracım 1.3 dizel 2007 model.Teşekkürler