PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boruda Terleme Hk.

AykutCelebi
21/01/2016, 09:32
Herkese merhaba,
Geçen bugün aracımı kaputu kaldırıp her şey yolunda mı bakmak istedim ve aşağıya eklediğim fotoğrafta göründüğü gibi borularda terleme var. Elimi sürttüm yağ kalıntısı geldi.
Sizce bu durum normal midir ?

volkan1065
21/01/2016, 09:38
Normal değil. Kelepçelerde sıkıntı var gibi. Sökülüp balata spreyi ile temizlenip yeni kelepçelerle tekrar bağlantıların yapılması lazım. Tabi yağ kaçıran nokta tam görünmüyor.

AykutCelebi
21/01/2016, 09:57
Normal değil. Kelepçelerde sıkıntı var gibi. Sökülüp balata spreyi ile temizlenip yeni kelepçelerle tekrar bağlantıların yapılması lazım. Tabi yağ kaçıran nokta tam görünmüyor.

Bana da normal gelmemişti zaten. Özellikle borunun motora bağlantı noktasında daha çok ıslaklık var. Yağ eksiltme de yok aslında. Acaba bu durum ileriye dönük sıkıntı yaratır mı?, birde masraflı birşey değildir diye umut ediyorum..

volkan1065
21/01/2016, 10:35
Bağlantı kısmının net fotograsını çekseydiniz daha iyi olurdu. Bu kadar yağ atması öyle ekrsilteme yapmaz.

AykutCelebi
21/01/2016, 10:36
Bağlantı kısmının net fotograsını çekseydiniz daha iyi olurdu. Bu kadar yağ atması öyle ekrsilteme yapmaz.

Hemen çekip atayım, şirket otoparkında zaten araç :)

AykutCelebi
21/01/2016, 10:50
Bağlantı noktası daha detaylı çektim. Zaten kalın olan boruda bağlantı noktasında terleme var, aşağı doğru normal görünüyor. Birde onun yanında ki ince boru da terleme mevcut o kadar. Tam olarak o boruların işlevi nedir acaba, merak ettim.

CanGo48
21/01/2016, 10:53
Yağ seviyesinide kontrol et eksilme durumundada atyor ama buyuk ihtimalle kelepcelerden

Discovery Elite cihazımdan gönderildi

AykutCelebi
21/01/2016, 10:54
Yağ seviyesinide kontrol et eksilme durumundada atyor ama buyuk ihtimalle kelepcelerden

Yağ seviyesi hakkında forumda ayrı bir konu açmıştım, gayet normal olduğunu dile getirmişlerdi. Öyle gözle görünür damlatma da yok zaten iyice baktım.

CanGo48
21/01/2016, 11:05
Bende de ayni sorun olmuştu yağ seviyesi baya bi düşüktü. Hortumlari tamamen sokturup temizlettim kelepçelerde değişti sorun çözüldü. Sonra gazla bi temizlettip çiçek gibi oldu.

AykutCelebi
21/01/2016, 11:06
Bende de ayni sorun olmuştu yağ seviyesi baya bi düşüktü. Hortumlari tamamen sokturup temizlettim kelepçelerde değişti sorun çözüldü. Sonra gazla bi temizlettip çiçek gibi oldu.

Sanırım benimde ustaya göstermem gerekecek bu durumu..

volkan1065
21/01/2016, 11:41
O atan kısımda ya civatalar tam sıkılmamış yada keçesi gitmiş gibi. Birde o kısım ne ile iglili tam bilmiyorum ama basınç lı galiba yukarı doğru bile terleme yapmış. Ustaya göstermenizde fayda var. Yağ seviyenızle ilgili problem yok. Bu tür kaçaklar olabilir. maalesef bir Mercedes -Audı yada BMW kalitesinde değil bu araçlar.

AykutCelebi
21/01/2016, 15:10
O atan kısımda ya civatalar tam sıkılmamış yada keçesi gitmiş gibi. Birde o kısım ne ile iglili tam bilmiyorum ama basınç lı galiba yukarı doğru bile terleme yapmış. Ustaya göstermenizde fayda var. Yağ seviyenızle ilgili problem yok. Bu tür kaçaklar olabilir. maalesef bir Mercedes -Audı yada BMW kalitesinde değil bu araçlar.

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Çok masraflı bir iş değildir umarım..