PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam fitili

ORS15
20/01/2016, 09:37
arkadaşlar sabah aracıma bindim kapılar zor açıldı, neyse dedik bindik, bu seferde kapıyı kapattım ama bu seferde kapı acık kaldı uyarısı verdi neyse dedik sonra camı açayım dedim cam buz tutmuş açılmadı, biraz kullandıktan sonra her şey normale döndü, peki bu esnada ön cam fitili yerinden çıkmış mıdır veya zarar görmüş müdür. .

timbaz
20/01/2016, 09:51
kolay kolay cikmaz da, govdedeki fitil asagi dogru cikiyor... kapidaki de zor, ama kaportaya boyaya yapisabiliyor..
bu durumlarda silikon sprey ise yariyor

ORS15
20/01/2016, 09:58
kolay kolay cikmaz da, govdedeki fitil asagi dogru cikiyor... kapidaki de zor, ama kaportaya boyaya yapisabiliyor..
bu durumlarda silikon sprey ise yariyor

gövdedeki fitil hangisi, ön camda çerçevenin üstünde olan kısım, yani camın en üstündeki fitil. biraz karışık oldu galiba.

timbaz
20/01/2016, 10:16
govde derken, kapi degil de aracin uzerindekini kastetmistim, o gecmeli,
kapidaki ust fitillerin de pimleri var, kolay kolay yerinden cikmaz ama bende linea var, yapisip az da olsa cizgi halinde boyayi sokmustu..
ben de kar yagdigi zaman fitil bolgelerini surekli temiz tutmaya calisiyorum, silikon sprey uyguluyorum..
bir gun tembellik yapip kari temizlemek yerine aceleden ilik su dokmustum, yarim saat sonra kapi, kapi kolu saglam yapisti...
camin altindaki fitil distan, akan su birikip buz oluyor, onlari bastirip esnetince dokuluyor..

cavalier79
20/01/2016, 10:16
Ön camda fitil var mı ki ?

ORS15
20/01/2016, 10:30
govde derken, kapi degil de aracin uzerindekini kastetmistim, o gecmeli,
kapidaki ust fitillerin de pimleri var, kolay kolay yerinden cikmaz ama bende linea var, yapisip az da olsa cizgi halinde boyayi sokmustu..
ben de kar yagdigi zaman fitil bolgelerini surekli temiz tutmaya calisiyorum, silikon sprey uyguluyorum..
bir gun tembellik yapip kari temizlemek yerine aceleden ilik su dokmustum, yarim saat sonra kapi, kapi kolu saglam yapisti...
camin altindaki fitil distan, akan su birikip buz oluyor, onlari bastirip esnetince dokuluyor..

gökten bey teşekkürler.