PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sarı Ünlem İşareti...

SaMSuNSPoR
19/01/2016, 22:03
Araba Çalışır Durumda İken Sarı Ünlem İşareti Yanıyor. Hareket Halinde iken kimi zaman sönüyor sonra tekrar yanıyor. Fotoğrafı çektikten sonra Right Rear Yazdığını Gördüm fotoğrafta dikkatimi çekti. Forumda kiptaçıkta biraz araştırma yaptım orda ki fotoğrafıda paylaştım yağ ve ışıklarda sorun olabilceği yazıyordu. Right Rear deyince lambalarda olduğunu düşündüm ama bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET DYNAMİC 2007 MODEL.

sipahi
19/01/2016, 22:08
Uyarıda "Right Rear Light" dediğine göre stop lambalarında bi sıkıntı var. Hareket halindeyken sallanmaya bağlı oksitlenmiş ya da sıkıntılı bir duy işlev görmüyor olabilir.

SaMSuNSPoR
19/01/2016, 22:14
Yani DÜşündüğüm Gibi Dimi yol bilgisayarı aklıma gelmemişti 2.el yeni aldım pek özelliklerini bilmediğim için fotoğrafta dikkatimi çekti yol bilgisayarında hatalar görürsün demişti satan kişi. Nasıl bakıldığını bilmiyordum ama lambalarla alakalı diyosunuz?

sipahi
19/01/2016, 22:26
Yani DÜşündüğüm Gibi Dimi yol bilgisayarı aklıma gelmemişti 2.el yeni aldım pek özelliklerini bilmediğim için fotoğrafta dikkatimi çekti yol bilgisayarında hatalar görürsün demişti satan kişi. Nasıl bakıldığını bilmiyordum ama lambalarla alakalı diyosunuz?

Aynen öyle sıkıntı lambayla ilgili. Dururken yanarsa bi farları yakıp bakın yanmayan var mı diye. Olmadı birinden rica edin frene basıp bakın. Stop lambaları 2 fazlı (frene basınca daha kuvvetli yanma durumu) olduğundan bazen faz sıkıntısı da olabiliyor. Ampul değişimiyle hallolabilecek bir durum.

Ekleme: Sağ diyor uyarıda ama siz ikisine de göz kontrolü yapın.

SaMSuNSPoR
19/01/2016, 22:30
Aynen öyle sıkıntı lambayla ilgili. Dururken yanarsa bi farları yakıp bakın yanmayan var mı diye. Olmadı birinden rica edin frene basıp bakın. Stop lambaları 2 fazlı (frene basınca daha kuvvetli yanma durumu) olduğundan bazen faz sıkıntısı da olabiliyor. Ampul değişimiyle hallolabilecek bir durum.

Ekleme: Sağ diyor uyarıda ama siz ikisine de göz kontrolü yapın.

Teşekkür Ederim.

ORS15
20/01/2016, 15:25
arka plaka ışıklarını kontrol et. bir tanesi temassızlık yapıyordur. benim öyle çıkmıştı.

arenas
20/01/2016, 17:33
Benim bildiğim -ki bende de olan,lambalarda arıza olduğunda ampul işareti yanıyor turuncu.
"right rear" yazısından sonra "light" yazdığına emin misiniz?
Right rear,sağ arka kapı açık uyarısı olmasın?

Sent from my iPhone using

sipahi
20/01/2016, 17:43
Benim bildiğim -ki bende de olan,lambalarda arıza olduğunda ampul işareti yanıyor turuncu.
"right rear" yazısından sonra "light" yazdığına emin misiniz?
Right rear,sağ arka kapı açık uyarısı olmasın?

Sent from my iPhone using

https://i.imgur.com/Vn6QC6U.png
https://i.imgur.com/CInfr5L.png

timbaz
20/01/2016, 17:48
2. fotoya gore lamba arizasinda ucgen uyari da alternatif olarak cikabiliyormus...
mesajin devami veya uyari ciktiginda arkaya gecip bakmak gerekiyor anlasilan

SaMSuNSPoR
21/01/2016, 12:34
Right rear yaZıyor sadece ama belli zaman sonra kesiliyor sonra yine devam ediyor.