PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Far ampülü tavsiyeniz

ugurturkeli92
19/01/2016, 20:10
Bugün aracımın dandik farlarından biri patladı :) tavsiyeniz üzerine yarın gidip bir çift beyaz ampül alacağım yorumlarınızı bekliyorum iyi akşamlar :)

Sent from my iPhone using

fencolic
19/01/2016, 21:14
Bugün aracımın dandik farlarından biri patladı :) tavsiyeniz üzerine yarın gidip bir çift beyaz ampül alacağım yorumlarınızı bekliyorum iyi akşamlar :)

philips xtreme vision ya da osram breaker plus. H4 tipi olacak.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ugurturkeli92
19/01/2016, 21:37
Bulunması kolay mı bu ürünlerin

ugurturkeli92
19/01/2016, 21:37
philips xtreme vision ya da osram breaker plus. H4 tipi olacak.

?

halilimo
19/01/2016, 21:39
Philips xtreme vision kullaniyorum normalde cok iyi fakat yagmurda cok kotu

fencolic
19/01/2016, 21:40

İnternetten alış-veriş yapıyorsanız kolaylikla daha uyguna bulursunuz. Ayrıca sanayide de oto aksesuarcılarda oto elektrikçilerde vardır.

ugurturkeli92
19/01/2016, 21:47
Beyaz ampüller yağmurda siste karda tam bir felaket aslında sarı ışık biraz deliyor bu hava şartlarını diye biliyorum . Yarın inş aksesuarcılarda bulurum

sipahi
19/01/2016, 22:44
Ayrıca ömürleri de kısa diye duymuştum Xtreme Vision ve breaker ampullerin stok ampullere göre. Ancak doğruluğunu bilemiyorum.

Sarı ışık için güçlü bir öneri var mı? Bende Osram stok ampuller takılı. Aydınlatma zayıf geliyo karanlıkta.

Brembo0129
19/01/2016, 23:05
general electrik ultra 120 far ampülünü tavsiye ederim, kullananlar genelde memnunlar. fiyatıda uygun diye biliyorum. kiliksa veya automkarınca sitelerine bakabilirsin.

ugurturkeli92
19/01/2016, 23:53
Benim siteler değilde acele çözüme ihtiyacım var yarın yola çıkacağım bulabildiğim en iyisini bulmaya çalıscam bosch 90 varmış birde

timbaz
20/01/2016, 00:41
Ayrıca ömürleri de kısa diye duymuştum Xtreme Vision ve breaker ampullerin stok ampullere göre. Ancak doğruluğunu bilemiyorum.

Sarı ışık için güçlü bir öneri var mı? Bende Osram stok ampuller takılı. Aydınlatma zayıf geliyo karanlıkta.
kataloglarinda veya sitede urunlerin omurleri ile ilgili bilgiler var,
philipste long life, osram ultra life serileri 2 kat civari uzun omurlu ama aydinlatma da farkli oluyor...
diger serileri omur bazinda kisa kaliyor...

Gorky
20/01/2016, 07:31
photon 5000K

Chipset001
20/01/2016, 08:20
Osram braker kullanmış biri olarak ampulun verdiği beyazlıktan memnun kalmadım ve ertesi gün gidip Xenon kit taktırdım. Marka ve beyazlık derecesi konusunda bir öneride bulunmak istemem fakat Xenon taktırmanızı şiddetle tavsiye ederim.

cemyk
20/01/2016, 08:26
sonradan zenon taktıranlara akşamları çok sövüyorum. karşınızdakini bir düşünün. resmen kör ediyorsunuz insanları... dun akşam yine aynı durumla karşılaştım. bu nasıl bir bencilliktir senin araban iyi gözükecek veya iyi göreceğim diye diğerlerini niye rahatsız ediyorsunuz. aynı araçla onların arkasından 2 dk gelsen kendileri ne düşünür acaba.

dunku olaydan sonra konuyu görünce dayanamadım. lütfen karşıdakine biraz saygı...

timozz
20/01/2016, 08:44
Bende merceksiz motorsuz Xenonlara karşıyım. Hatta mecbur olan far yıkama bile olmalı. İlk arabamı aldığımda hemen söküp attım. Bende philips xtreme vision kullanıyorum. Diğer standart farlara farkı tabiykide var. Tabiykide beyaz ışık vermiyor. H4 ampulden fazla bir beklenti olmaması gerekiyor.

Kışın bence beyaz halojen takma yaz için ise philips diamond vision kullanabilirsin. Işık sıcaklığı beyaza yakın. Halojen olduğu için kimsenin gözünü almıyor. Işığın sıcaklığı arttıkça görüş mesafesi de etkilenecektir. Bunu göz ardı etmemek lazım. Ömür konusunda Osram NB2 ve philipste çok fazla ömür problemi yaşamazsın. Ama standart ampul gibide uzun süre gitmez. Daha fazla işık için flamen daha çok ısınıyor.

Ne yazik ki benim gördüğüm araçlarımızın far tasarımının pek iyi olmadığıdır. Parabolik camlı araçları kast etmiyorum tabiykide. O yüzden arkadaşların dediği markalardaki ampulleri kullanarak daha güvende olabilirsiniz. (Osram-Philips vb.)

merghat
20/01/2016, 09:24
Bana da ampul lazım. Osram NB çok kısa ömürlü. Orijinali gibi sarı ama orijinalnden daha iyi gösteren ampul lazım.

SinanTR
20/01/2016, 10:44
bende standart ampul var ve çok memnunum aydınmatmadan göz rahatsızlığım olmasına karşın memnunum ilginç yorumlar okuyorum başka bi ampul takmak bana göre gereksiz

vw kaplumbağamda xenon kullandım karşıdan gelenlerden ydiğim küfürleri boşverin yağmurda karda hiçbişi görmüyodum kör gibi gidiyodum

arenas
20/01/2016, 12:29

Osram breaker plus tavsiye ederim.
En kolay ve ucuz olarak Bauhaus yapı marketlerde bulabiliirsiniz.

Sent from my iPad using

timozz
20/01/2016, 13:06
Sinan Bey Wv kaplumbağa dediğiniz araçta parabolik cam var. Freeform bir far değil. Tabiyki ondan iyi olcak. Fakat inanın standart ampulden cok daha iyi sonuç alacağınız arkadaşlarında demiş olduğu ampuller var. Yorumları ilginç bulmanıza şaşırıyorum.

Bi-Xenon bir araç kullanma fırsatınız olsaydı yağmurda da kırılmanın olmadığını görebilirdiniz. Halojen farlar kendi içlerinde bile farklıkık gösterir. En basitinden H7deki görünüş sonucunu H4te almanız bile mümkün değildir.

H4 imalatı ve far yapısı en kolay olan far türüdür.

SinanTR
20/01/2016, 18:27
Sinan Bey Wv kaplumbağa dediğiniz araçta parabolik cam var. Freeform bir far değil. Tabiyki ondan iyi olcak. Fakat inanın standart ampulden cok daha iyi sonuç alacağınız arkadaşlarında demiş olduğu ampuller var. Yorumları ilginç bulmanıza şaşırıyorum.

Bi-Xenon bir araç kullanma fırsatınız olsaydı yağmurda da kırılmanın olmadığını görebilirdiniz. Halojen farlar kendi içlerinde bile farklıkık gösterir. En basitinden H7deki görünüş sonucunu H4te almanız bile mümkün değildir.

H4 imalatı ve far yapısı en kolay olan far türüdür.

sonuç olarak bi xenon tabikide daha iyi itirazım yok böyle bi iddiamda olmadı bunu nerden çıkardınız anlamadım işim gereği biçok araç kullandım bixenonun ne olduğu hakkında bilgim var emin olabilirsiniz ama bizim donanımlarda bi xenon yok sonradan takanlarda önünü görmüyor normal xenonlarda zaten hem yasak hem yağmurda karda göstermiyor yolu bu konuda bi xenonu tartışmanın gereği yok çünkü puntoda yok ayrıca xenonuda tartışmaya gerek yok

yorumlarda ilginç bulduğum şey şu farları yakıp fıtık ameliyatı yapmayacağız standart olanın bana fazlaca yettiğini söyledim sadece ayrıca ampullerin watt olarak kutularındaki değerden fazla tüketim yaptığı bununda aracın tesisatına zarar verdiği tartışılmıştı bu forumda bununda göz önüne alınması gerekir

son olarak vw kaplumbağada kullandığım xenon mtec marka idi ve far camı bildiğiniz çizgili değil o aracı için modifiye edenler için kullanılan puntodaki gibi camı şeffaf olan tip fardı yani kısacası oda dediğiniz gibi değil maalesef ayrıca yağmur ve karda hiçbişey görmüyodum bu konuda bikaç acı tecrübem oldu

SinanTR
20/01/2016, 18:35
Osram breaker plus tavsiye ederim.
En kolay ve ucuz olarak Bauhaus yapı marketlerde bulabiliirsiniz.

Sent from my iPad using

abi yorumlara bakıyorumda hep kıa ömürlü oluşundan dem vurmuşlar bizimkinin biri sıkıntılı yerde ya değişmesi dert olmasın :)

arenas
20/01/2016, 18:41
abi yorumlara bakıyorumda hep kıa ömürlü oluşundan dem vurmuşlar bizimkinin biri sıkıntılı yerde ya değişmesi dert olmasın :)

3,5 senedir kullanıyorum,şu ankiler 2. Takım,ilk takımda sol ampul kesmişti,o da benim montaj hatamdan,yayı tam oturtamamışım.
Bu arada gündüz-gece sürekli kısalarla gezerim,bence verilen paraya değer.yağmurda falan performans iyi,ama harikalar da beklememek lazım,çakma xenon takmaktan iyidir.

SinanTR
20/01/2016, 18:47
3,5 senedir kullanıyorum,şu ankiler 2. Takım,ilk takımda sol ampul kesmişti,o da benim montaj hatamdan,yayı tam oturtamamışım.
Bu arada gündüz-gece sürekli kısalarla gezerim,bence verilen paraya değer.yağmurda falan performans iyi,ama harikalar da beklememek lazım,çakma xenon takmaktan iyidir.

ya abi zaten xenonla işim olmaz ama 3.5 sene fena değil nette yorumlara baktım çok fazla tavsiye almış bence yeterli bi ampul için

benim renoda ben 4 sene kullandım ve hala çalışıyodu benden önceki sahibinide tanıyorum oda baya kullandı oda osramdı hangi serisiydi onu bilmiyorum

arenas
20/01/2016, 18:51
ya abi zaten xenonla işim olmaz ama 3.5 sene fena değil nette yorumlara baktım çok fazla tavsiye almış bence yeterli bi ampul için

benim renoda ben 4 sene kullandım ve hala çalışıyodu benden önceki sahibinide tanıyorum oda baya kullandı oda osramdı hangi serisiydi onu bilmiyorum

Osramın çok fazla serisi var,all season sarımsı ampulleri,mavimsi ampulleri falan da var 7-8₺ ya satılan standart h4 ampulü de var.hatta benim puntodan çıkan orjinaller de osramdı.
Philips -vision kullanan arkadaşın puntosuna da bindim,onlar görünüş olarak çok güzeldi,beyaz ampul,xenon efekt falan ama görüş osram kadar iyi değildi

halilimo
20/01/2016, 18:52
sonradan zenon taktıranlara akşamları çok sövüyorum. karşınızdakini bir düşünün. resmen kör ediyorsunuz insanları... dun akşam yine aynı durumla karşılaştım. bu nasıl bir bencilliktir senin araban iyi gözükecek veya iyi göreceğim diye diğerlerini niye rahatsız ediyorsunuz. aynı araçla onların arkasından 2 dk gelsen kendileri ne düşünür acaba.

dunku olaydan sonra konuyu görünce dayanamadım. lütfen karşıdakine biraz saygı...

Ayni sekilde bende cok sovuyorum. Hemen uzunlari yakiyorum belki anlarlar diye.

Benim kullandigim philips extreme vision %130 olanindan 4300k sari isik yagmurda hic iyi degil alcak olanlara duyurulur. Bir yil oldu alali

SinanTR
20/01/2016, 20:39
Osramın çok fazla serisi var,all season sarımsı ampulleri,mavimsi ampulleri falan da var 7-8₺ ya satılan standart h4 ampulü de var.hatta benim puntodan çıkan orjinaller de osramdı.
Philips -vision kullanan arkadaşın puntosuna da bindim,onlar görünüş olarak çok güzeldi,beyaz ampul,xenon efekt falan ama görüş osram kadar iyi değildi

abi inan parasından değilim orjinalinede bakarım gerçi şuan ampuller sağlam patlarsa bakıcam

arenas
21/01/2016, 00:22
abi inan parasından değilim orjinalinede bakarım gerçi şuan ampuller sağlam patlarsa bakıcam

Bi akşam yanyana koyalım puntoları da karşılaştıralım:)

Sent from my iPad using

ugurturkeli92
21/01/2016, 00:31
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok ampülüm patladığı için tavsiye istedim zaten bugün tek ampül aldım dandik bşey bosch 90 önerdiler memleket dönüşü onu almayı düşünüyorum birbirinizle inatlaşmanız beni üzdü unutmayın ki dünya üzerindeki herşey görecelidir 3 günlük dünyada kendimizi kasmaya sıkmaya gerek yok hayırlı geceler herkese

kovboy
21/01/2016, 05:00
kısalara phılıps extreme % 130 taktırdım.ilk muayeneden kısa far hafif kusurla geçmişti.3 gün önce kusursuz geçti.takılırken orjinallerle kıyasladığımızda baya fark gözlemledik.siste ve karda beyaz ampüller daha kötüdür.

SinanTR
21/01/2016, 15:10
Bi akşam yanyana koyalım puntoları da karşılaştıralım:)

Sent from my iPad using

muhakkak fark var bişey demiyorum ama ben yinede ne ise onu takiym memnunum halimden

SinanTR
21/01/2016, 15:10
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok ampülüm patladığı için tavsiye istedim zaten bugün tek ampül aldım dandik bşey bosch 90 önerdiler memleket dönüşü onu almayı düşünüyorum birbirinizle inatlaşmanız beni üzdü unutmayın ki dünya üzerindeki herşey görecelidir 3 günlük dünyada kendimizi kasmaya sıkmaya gerek yok hayırlı geceler herkese

yok hocam tartışmıyoruz sorun yok

yusuf28
22/05/2016, 18:56
Led xenon kullanan varmı piyasa da yeni ama saglam ışık saçıyormus dogrumu?

Ugurooo
24/05/2016, 02:37
Led xenon kullanan varmı piyasa da yeni ama saglam ışık saçıyormus dogrumu?

Ben kullaniyorum benim aracimda sellektor attigimda onumdekiler hemen kendini saga atiyor sizede tavsiye ederim

ilkay59
24/05/2016, 12:28
Arkadaşlar merhaba, bu ampül konusunda benimde sormak istediğim sorum var, sis farlarının ampullerini çıkartıp yerine Cob H1 Led Sis Farı Beyaz 6000k 231 - n11.com (https://urun.n11.com/led-far/cob-h1-led-sis-fari-beyaz-6000k-P112363021) böyle bişey takmayı düşünüyorum sizce arıza ışığı yakarmı,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ilkay59
24/05/2016, 18:35
Yokmu fikri olan arkadaşlar?

Ugurooo
25/05/2016, 22:21
Yokmu fikri olan arkadaşlar?

Led xenon almanizi tavsiye ederim sisler icinde farlar icinde arabaniza bi kere daha asik olucaksiniz

ecuadorm
26/05/2016, 07:49
Led xenon almanizi tavsiye ederim sisler icinde farlar icinde arabaniza bi kere daha asik olucaksiniz
Kullandiginiz ampul nedir. Linkini paylasabilir misiniz?

ORS15
26/05/2016, 08:48
Arkadaşlar ben H4 Megalight Ultra 120 General Electric ampül aldım , memnun kaldım. Tam beyaz ışık vermiyor gün ışığı diyorlar ama güzel aydınlatıyor.

Ugurooo
26/05/2016, 11:40
Kullandiginiz ampul nedir. Linkini paylasabilir misiniz?
Ukoled led xenon yazarsaniz cikar

ecuadorm
26/05/2016, 11:41
Ukoled led xenon yazarsaniz cikar
Sizin kullandiginiz ürün mü bu?

Ugurooo
26/05/2016, 11:53
Evet benim kendi aracimda kullandigim urun satisini arkadasim yapiyor

Ugurooo
26/05/2016, 11:54
Sizin kullandiginiz ürün mü bu?

Evet kendi aracimda kullandigim urun satisini arkadasim yapiyor

ecuadorm
26/05/2016, 11:57
Evet kendi aracimda kullandigim urun satisini arkadasim yapiyor
Kuru hava koşullarındaki performansi iyi duruyor. Yagmur ve kar da durum nasıl peki? Deneme imkaniniz oldu mu hic.
Birde 6000k mi yoksa 4300k mi almak daha mantıklı olur.

Ugurooo
26/05/2016, 12:01
Kuru hava koşullarındaki performansi iyi duruyor. Yagmur ve kar da durum nasıl peki? Deneme imkaniniz oldu mu hic.
Birde 6000k mi yoksa 4300k mi almak daha mantıklı olur.

Kuru havada cok iyi yagmurda gorusu azaliyor ama kör de olmuyorsunuz
Ben 6000k aldim rengi cok iyi memnunum

AGAH
29/05/2016, 22:46
Philips xtreme vision %130 kullanıyorum ama yağmurlu havalarda çok da memnun değilim Hella xtreme yellow H4 %50 arttırımlı ampul yağışlı ve sisli havalar için güzel bir alternatif olabilir: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hella-h4-xtreme-yellow-plus-50-arttirimli-sari-halojen-ampulu-set-226374674/detay

sinaga
01/07/2016, 22:15
Arkadaşlar yeni konu açmadan buradan devam ediyorum. 2 gün önce arabayı park ettim arabada sıkıntı yoktu. 1 saat sonra tekrar çalıştırdığımda ekranda ampül işaretini gördüm. Ne olduğunu ilk önce anlamdım fakat yolda giderken arabanın solunun aydınlatmadığını gördüm. Uzun lafın kısası sol farın kısası yanmış. UZunda sıkıntı yok. Bizim puntolarla orijinal lambası ne hem uzun hem kısa H4 olduğunu öğrendim ama forumda orijinal lambanın ne olduğunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ezeldenberi
01/07/2016, 23:01
Sinan bey, orjinal h4 lerin kodu;

Osram Mega Bilux H4 Far Ampülü 90c64193

Osram Mega Bilux H4 Far Ampülü 90c64193 Fiyatı - Taksit Seçenekleri (https://www.hepsiburada.com/osram-mega-bilux-h4-far-ampulu-90c64193-pm-otm90c64193)

Orjinal harici düşünürseniz şu üründen arkadaşlar memnunlar;

https://urun.n11.com/ampul/h4-megalight-ultra-120-general-electric-P91026027?icid=990008_prudsys_productdetail_bysame seller

sinaga
01/07/2016, 23:19
Zafer hocam eminsiniz değil mi çünkü fiyatı çok uygunmuş. Birde serviste mi değişmeyim yoksa saniyemi gideyim hangisi daha sağlam olur

Ezeldenberi
02/07/2016, 00:04
Patlamayan ampulün birtanesini yedek bekletiyorum o ampulün uzerindeki koda bakarak paylaştım.
Bizim far ampullerinin takılması gerçekten çok zor. Dışarıda ustalara nile taktiran arkadaşların şikayetleri var. Ben kendim değiştirmiştim ama bir saatimi almıştı. Kesinlikle serviste değişim yaptırınız.

sinaga
02/07/2016, 01:14
Patlamayan ampulün birtanesini yedek bekletiyorum o ampulün uzerindeki koda bakarak paylaştım.
Bizim far ampullerinin takılması gerçekten çok zor. Dışarıda ustalara nile taktiran arkadaşların şikayetleri var. Ben kendim değiştirmiştim ama bir saatimi almıştı. Kesinlikle serviste değişim yaptırınız.

hocam bilgiler için teşekkür ediyorum.

likable
02/07/2016, 10:37
Ring h4 xenon130 %130 daha fazla ışık bu ürünü kullanan varmı aramızda.
Bu urun için de iyi olduğunu okumuştum.

https://m.n11.com/yeni-ring-h4-xenon130-130-daha-fazla-isik-2li-ampul-seti-P84324496