PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isıtma bujisi lambası hakkında

cagris
18/01/2016, 18:30
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce ısıtma bujisi lambası arabayı çalıştırdıktan sonra sarı renkte yanıp sönmeye başladı kısa süre sonra kapandı. Hava biraz soğuktu akü yetersiz gelmiştir falan diye düşündüm. Bugün iş çıkışı yine aynı durum başıma geldi. Servise götürdüm. Adamlar bilgisayara taktık güncellenmesi gereken programı güncelledik bi daha yapmaması lazım dediler. Bana hiç inandırıcı bi cevap gelmedi ama bu durum başına gelen var mı. Bilgisi olanlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Arabanın garantisi hala daha devam ediyor. 2014 çıkışlı.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

arenas
18/01/2016, 18:47
Problem böyle bişeyse,
Multijet ön ısıtma bujisi hatası - YouTube (https://youtu.be/FRUMzOU6n9E)

Kızdırma bujilerinizden bir ya da birkaçı arızalıdır,değiştirmeniz gerekir.Servis garantiden değiştirmemek için bu yola başvurmuş olabilir.Tanesi 30₺ civarı,bu soğuk havalarda ihmal etmemekte fayda var

Sent from my iPad using

cagris
18/01/2016, 18:55
Evet hocam aynen bu hata. Servis biraz baştan savma iş yaptı sanki. Daha öncede başka olaylarda aynı şekilde davranmışlardı. Bi de söyledim "Bak beni yolda bırakmasın. Sabah 5-10 dk bile çalışmayıp beni oyalarsa mağdur olurum" dedim. Serviste o hatayı vermeyince bir şey yapamazlarmış.

arenas
18/01/2016, 20:35
Yakında tekrar aynı uyarıyı vermeye başlar(inşallah vermez),farklı bi servise başvurabilirsiniz,her sevis farklı davranabiliyor.

Sent from my iPhone using

cagris
18/01/2016, 21:25
Öyle düşünüyorum bende. Yeni açılan bi servis olduğu için tecrübe eksikliğine bağlıyorum ben. Fiat genel merkezede mesaj attım ama bi şey çıkar mı bilmiyorum artık.

volkan1065
18/01/2016, 21:25
kısaca kızdırma bujilerinden bir tanesi yada bir kaçı arızalnmış. Tanesi 20 TL bir parça. Çok soğuk havada 20-30 sn geç calışmasına neden olabilir ama arqaç çalışır öyle can sıkmaz sadece o şareti görmek insanın canını sıkar. Servis değiştirmemekle ısrarederse dışarıdada değiştirebilrisniz.

SinanTR
18/01/2016, 21:31
fiat servisleri şaka gibi ya

flood01
19/01/2016, 09:08
1 ay önce aynı durum benim başıma da geldi. ısıtma bujilerinden birisinin arızalanması veya patlaması sonucu uyarıyı veriyor. benim aracın garantisi bittiği için dışarıdan Türkiye de birçok ilde bayiliği bulunan bilindik bir firmadan taktırdım tavsiyem 4 ünü birden değiştirmeniz daha sağlıklı olur. bosch taktırdım ben 4 tanesi için 85 TL para verdim.

cagris
19/01/2016, 23:50
Evet servis şaka gibi. Her soruna program güncellemesi yapıldı sıkıntı yok diyorlar. Sanki bilgisayar tamir ettirmeye götürüyoruz. Format attık sağlam der gibi baştan savuşturuyorlar anlaşılan. Dışarda da tanıdığım kimse yok sanayicilere güvenemem. İnş. sıkıntı çıkarmaz yolda yolakta.

Arkheon
20/01/2016, 10:03
1 ay önce aynı durum benim başıma da geldi. ısıtma bujilerinden birisinin arızalanması veya patlaması sonucu uyarıyı veriyor. benim aracın garantisi bittiği için dışarıdan Türkiye de birçok ilde bayiliği bulunan bilindik bir firmadan taktırdım tavsiyem 4 ünü birden değiştirmeniz daha sağlıklı olur. bosch taktırdım ben 4 tanesi için 85 TL para verdim.

4 tanesi 85 liraysa bedavaya almışsınız resmen. Biz İstanbul'da tanesini en ucuz 30 liraya alabiliyoruz, o da Bosch değil :D

arenas
20/01/2016, 12:32

Gerçekten bedavaymış 4 tane 85 e.
2 sene önce tanesini 25 liraya aldım bostancı sanayide,bosch marka

Sent from my iPad using

flood01
22/01/2016, 08:56
:) biraz öyle oldu bakımlarını da yaptırınca bujiler için fatura da 85 tl yazıldı. takmadan ustadan aldım baktım hepsi de bosch markaydı :)

nemss1306
22/01/2016, 16:54
2 hafta önce 2 tane aldım 15+15 30 tl kartal oto sanayi :)

MTURAN
27/01/2016, 18:25
Merhaba Dostum. Benim Punto'nunda aynı uyarıyı veriyordu. Beru Marka 4 tane kızdırma bujisi aldık. İşyerinden eli yatkın bir arkadaşım taktı. Dördünü değiştirmekte fayda var. Üzerinden çıkan eskisi de Beru marka idi. Alman Malı ve mutlaka Beru taktırın derim. Ben tanesini 15 Tl'den aldım.

Ezeldenberi
02/02/2016, 19:42
Arkadaşlar konuştuğunuz meblağlar şaka gibi ben beş gün önce sadece birtanesini birmot Adana da 90 tl ye değiştirdim.4 ü için istenen diyat 300 tl idi.Bana söylenen euro5 motorların ısıtma bujileri euro4 göre farklıymış.Ayrıca takılan bujinin kutusunda uretim yeri made in japondu.

MTURAN
04/02/2016, 15:23
Zafer Han kardeşim, bu nasıl bir fiyat ya! Üzerinden çıkan ısıtma bujileri Beru marka ve aynısını bulduk çok şükür. Biraz internetten de araştırma yaparsan yazdığımız fiyatları görebilirsin. Bir daha bu tür durumlarda mutlaka internetten ya da bizim bu forumdan mutlaka araştır. Çok para vermişsin çok kızdım adamlara ya! 60 tl verdim dördüne ve düzgün her usta değiştirebilir. 8 lokmayla sökülüp takılıyor. Neyse bir dahakine daha dikkat lütfen.

sergi6185
04/02/2016, 15:27
Hafta önce bende ısıtma bujisi arızası aldım 2. Ve 3. Isıtma bujim patlamış ve kaynamıştı ikisnin torna işciligi 4 buji degişimi dahil istinye birmotta 300 tl verdim

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

Ezeldenberi
04/02/2016, 17:24
Mehmet bey sizin araç euro4 mü,euro5 acaba.Yukarıda da belirttiğim gibi servis iki motor arasında fiyat farkı olduğunu söylemişti.Bende fiat parçacılardan motor şase koduna baktırıp buji fiyatını teyid ettirdikten sonra servise gittim.
Araçtan çıkan parça ngk marka takilan ise kutusunun üstünde sadece orjinal yedek parça made in japon yazıyor.

MTURAN
21/02/2016, 20:41
Zafer bey, 2011 model Punto. Euro 4 mü 5 mi bilmiyorum. Söktüğümüzde Beru marka çıktı üstünden. Arkadaşım taktı. Şu an bi problem yok çok şükür.

ZeMHeRi
22/02/2016, 00:55
İşçilik dahil 120 tl den fazla vemeyin..yetkili serviste bosch marka 4 tane taktırdım 3-4 ay önce.