PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Total den Yakit Alanlar !!!

halilimo
17/01/2016, 21:33
Arkadaslar 1 saat once totalden yakit aldim. Pompaci fis kesmezsek %3,5 indirim yapiliyor dedi. Suan ki excellium litre fiyati 3.40 direk 3,28 e dustu. Kullanicilarin dikkatine..

feyzullah
17/01/2016, 22:03
Total candır😄 hele bir de teb total varsa değme keyfine 😄

halilimo
17/01/2016, 22:35
Karttan haric hocam bu yeni baslamislar. Kartla birlikte 8,5 yapiyor:) 1 yildir total kullaniyorum ayni istasyon ayni pompa:D

feyzullah
17/01/2016, 22:45
Harika bir indirim o zaman😄 ben de çok uzun zamandır total kullanıyorum ve her anlamda memnunum

teo53
17/01/2016, 23:28
Totale ben bi geri döneyim o Zaman gitmeyeli değişmişler 😂

Emre9110
18/01/2016, 02:24
Ne zaman çekilecek bu total Türkiye'den ?

timbaz
18/01/2016, 08:04
sadece o bayinin uygulamasi mi?

cavalier79
18/01/2016, 08:58
Arkadaşlar,

Fiş kesmemekten kasıt yazarkasa fişi ise , dikkat edin ,

Tamamen yasal olmayan bir uygulamadır,

Pompacı fişi farklı bir plakaya keserek sattığı için size indirim yapıyor. maliye yakalar ise onun kadar suçlu olursunuz.

Sakın yapmayın.

Hatta istasyona vardiya amiri yada sahibine bilgi verin.

timbaz
18/01/2016, 09:31
Arkadaşlar,

Fiş kesmemekten kasıt yazarkasa fişi ise , dikkat edin ,

Tamamen yasal olmayan bir uygulamadır,

Pompacı fişi farklı bir plakaya keserek sattığı için size indirim yapıyor. maliye yakalar ise onun kadar suçlu olursunuz.

Sakın yapmayın.

Hatta istasyona vardiya amiri yada sahibine bilgi verin.
bence kasa fisi, baska araca yazmak icin de o aracin bu orandan daha fazla indirimi olmali..
hic bir firma boyle kampanya yapmaz, uygulama yasal degil degil zaten
bu sekilde indirim yaptigina gore kacak urun bile olabilir... eger faturada cikisini baska sekilde yapmiyormise girisi de yoktur vs... 5 dakika sonra arac ariza yapsa ispatlamasi bile zor....

Kadir00906
18/01/2016, 10:01
Katılıyorum, en düşük 30 tl lik lpg ye bile fiş istiyorum ki yakıtla ilgili bir durumda elimde ıspatı olsun. Her depoyu doldurduğumda bir önceki fişi atar yeni fişi bir sonraki depoya kadar saklarım. Ne olursa olsun tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

halilimo
18/01/2016, 11:02
Arkadaslar total olarak yeni basladiklarini soylediler. Pompayi fotoladim odemeyi de her zaman teb total kartla yaparim. Her hangi birseyde kanit mevcut. 1 yildir ayni yerden alirim. Pompacinin elinde iki tane kart var. Yakit almadan okutuyor. Okutunca fiyat 3,28 e dustu. Benden sonra gelenlere de ayni islemi yapiyorlardi.

timbaz
18/01/2016, 11:17
total in adini kullanarak bayi olarak yasal olmayan islem yapiyorlar,
ayrica fis almamak ta suc...
internette bu konu ile ilgili cok haber var...

Arkheon
18/01/2016, 11:50
Yapmayın arkadaşlar; çok basit bir dolandırıcılık bu ve siz de alet oluyorsunuz. İnanın 3-5, bilemedin 10 kuruş için değmez. Hadi fiş almadınız, aracınızda sorun çıktı; elinizde resmi belge olan fiş yok. O zaman ne yapacaksınız?

halilimo
18/01/2016, 12:54
Arkadaslar cagri merkeziyle konustum indirimi onayladilar. Pompacilarda iki kart varmis biri belli donemlerde indirim yapiyormus. Fis kesmek zorundalar dedi. Onun icinde sikayet kaydi olusturdum. Yani indirim yasal kullanabilirsiniz.

arenas
18/01/2016, 13:18
Total çekilme kararı alınca,şahıs istasyonları vergi kaçırmaya başldı herhalde.
Ben istanbulda totalin kendi istasyonlarından alıyorum,diğer totallere göre her zaman 10-11 krş indirimli,fişini de veriyolar tabi.zaten istasyon girişindeki tabelada da yazıyor indirimli fiyatlar

Sent from my iPhone using

halilimo
18/01/2016, 14:39
Kusadasinda 1 tane istasyon var. Suandaki excellium fiyati 3.40 sizin aldiginiz yerde kac acaba

Emre9110
18/01/2016, 15:07
Total çekilme kararı alınca,şahıs istasyonları vergi kaçırmaya başldı herhalde.
Ben istanbulda totalin kendi istasyonlarından alıyorum,diğer totallere göre her zaman 10-11 krş indirimli,fişini de veriyolar tabi.zaten istasyon girişindeki tabelada da yazıyor indirimli fiyatlar

KAdıköyde normalden yaklaşık 10 kuruş uygun satılıyor. Orası nı TOTAL in kendisi mi işletiyor ?

arenas
18/01/2016, 15:13
Evet ,doco yazar fişinde

ykaya1983
18/01/2016, 18:47
Bizim burada da aynı şekilde total istasyonu satış yapıyor.Geçenlerde yakıt 3.50 iken 3.28 den aldım.Şu an litre 3.40 ise orda 3.10 falandır.Yakıt ise kaçak falan değil.Adamların araç kiralama firması var.Kendi araçlarına koydukları yakıtı fişsiz aldıkları için okuyucuya kartı tuttuklarında faturasız fiyat çıkıyor.Yakıt aynı depodan geliyor tek fark fiş almamak.İsterseniz fişli olarak normal fiyattan alabiliyorsunuz.

occupyist
16/05/2016, 11:33
Arkadaşlar uzun süredir "alayım almayayım mı, Demirören Grup satın aldığı için akaryakıt kalitesi/denetimi nasıldır" diye düşünürken dün Total Oil Türkiye A.Ş.'nin Yahyakaptan isimli akaryakıt istasyonundan depoyu fulledim.

39 lt. Excellium Eurodiesel aldım. Yıllardır aracıma akaryakıt alırım, bir kereden bir kereye olsun hiçbir akaryakıt istasyonundaki pompada görevli personel kalkıp işte "O/Pet'e hoş geldiniz", "Shell'e hoş geldiniz" gibi cümleler kurmadı. Aksine hemen "dolduruyor muyuz abiiiii?" cümlesi ile karşılaştım. Ancak bu istasyonda "Total'e hoş geldiniz" cümlesini kuran güleryüzlü pompa görevlilerini karşımda bulunca ilk +1'i kazandılar.

Total Oil Türkiye A.Ş.'nin kendi işlettiği istasyonlarda akaryakıt fiyatları iskontolu olduğu için burada da bu iskonto uygulandı. Yani 0,11 kuruşluk motorin zammından etkilenmeyip eski fiyattan yakıtımı aldım. Araç yıkama sistemleri ücretli fakat "yumuşak fırça" teknolojisi ile köpüklü yıkama+kurutma fiyatı 4.95 TL.'de olsa araç sanki pasta-cila yapılmış gibi oldu diyebilirim.

Bir de yakıt tüketimi var tabi. Bugüne kadar 3 kez O/PET'ten aldığım yakıtı saymazsak hep Shell V-Power Nitro+ eurodiesel kullanıyor ve depoyu doldurduğumda 945 km. menzil gösteriyordu. Total Excellium Eurodiesel aldım ve yine 945 km. menzil gösterdi. Ayrıca motor sesi Shell'in yakıtına nazaran daha sessiz ve performans da yine Shell ile kıyaslandığında fazla hissettim. İşin özü Demirören Gruba geçen Total Türkiye'de gördüğüm kadarı ile hizmet ve kalite aynı. Bundan sonra bu istasyonu yolum elverdikçe kullanmaya karar verdim.

cavalier79
16/05/2016, 14:30
Arkadaşlar , yanlış anlaşılmasın.
İstasyonun elinde bulunan 2. anahtarlıklar cari tanımlıdır.
Bu ne demek ? Cari yani vadeli müşteriler için tanımlı bir anahtarlık tır , ürün ve indirim tipleri seçilir, yazarkasa dan fiş çıkmaz , otomasyondan bilgi fişi çıkar ve altında
faturaya dönüştürülecektir yazar. İşletme ay sonunda bu tutarları istediği plakaya veya vergi numarasına keser.
Tamamen satış otomasyonda yapılır yakıtın kaçağı v.s olma durumu yoktur.
Fakat sizin aldığınız yakıt farklı bir araç plakasına fatura kesildiğinden vergi usulsüz lüğü dür.

occupyist
16/05/2016, 14:34
Arkadaşlar , yanlış anlaşılmasın.
İstasyonun elinde bulunan 2. anahtarlıklar cari tanımlıdır.
Bu ne demek ? Cari yani vadeli müşteriler için tanımlı bir anahtarlık tır , ürün ve indirim tipleri seçilir, yazarkasa dan fiş çıkmaz , otomasyondan bilgi fişi çıkar ve altında
faturaya dönüştürülecektir yazar. İşletme ay sonunda bu tutarları istediği plakaya veya vergi numarasına keser.
Tamamen satış otomasyonda yapılır yakıtın kaçağı v.s olma durumu yoktur.
Fakat sizin aldığınız yakıt farklı bir araç plakasına fatura kesildiğinden vergi usulsüz lüğü dür.

Ben, o dediğiniz durumu adını vermeye gerek yok şimdi de Shell Türkiye A.Ş.'nin bir istasyonunda yaşadım. Resmen soğudum o istasyondan. Ancak bahsini ettiğim Total Oil Türkiye A.Ş.'nin Yahyakaptan (İzmit) istasyonunda öyle bir durum söz konusu değildir. Aldığım yakıt fişi aracımın plakasına kesilmiş ve iskonto yapılması ise tamamen istasyonun işletmeciliğinin Total Oil Türkiye A.Ş.'ye ait olmasından kaynaklıdır.

cavalier79
16/05/2016, 15:44
Aslında bu total e özgü bir durum değil,
Genelde istasyon sahiplerinin ek işleri muhakkak vardır, yada asıl ilşi olanlar istasyonları ek iş olarak kullanırlar ( İnşaat otomativ nakliye v.b )
Şirket işletmelerinde cari mantığı olmadığından Doco larda bunu göremezsiniz.

arenas
16/05/2016, 17:11
Bi de Doco olmayan şubelerde şu var.aldığınız mazotu total carda işletmek istediğinizde,genelde başka plakaların alışverişleri benim karta işleniyor,bunu sorduğumda "zamandan kazanmak" diye bahane uyduruyolar.Doco da plakaya işleniyo ve akıllı telefon uygulamasından da aldığım yakıtı takip edebiliyorum.

halilimo
16/05/2016, 17:49
Arkadaşlar uzun süredir "alayım almayayım mı, Demirören Grup satın aldığı için akaryakıt kalitesi/denetimi nasıldır" diye düşünürken dün Total Oil Türkiye A.Ş.'nin Yahyakaptan isimli akaryakıt istasyonundan depoyu fulledim.

39 lt. Excellium Eurodiesel aldım. Yıllardır aracıma akaryakıt alırım, bir kereden bir kereye olsun hiçbir akaryakıt istasyonundaki pompada görevli personel kalkıp işte "O/Pet'e hoş geldiniz", "Shell'e hoş geldiniz" gibi cümleler kurmadı. Aksine hemen "dolduruyor muyuz abiiiii?" cümlesi ile karşılaştım. Ancak bu istasyonda "Total'e hoş geldiniz" cümlesini kuran güleryüzlü pompa görevlilerini karşımda bulunca ilk +1'i kazandılar.

Total Oil Türkiye A.Ş.'nin kendi işlettiği istasyonlarda akaryakıt fiyatları iskontolu olduğu için burada da bu iskonto uygulandı. Yani 0,11 kuruşluk motorin zammından etkilenmeyip eski fiyattan yakıtımı aldım. Araç yıkama sistemleri ücretli fakat "yumuşak fırça" teknolojisi ile köpüklü yıkama+kurutma fiyatı 4.95 TL.'de olsa araç sanki pasta-cila yapılmış gibi oldu diyebilirim.

Bir de yakıt tüketimi var tabi. Bugüne kadar 3 kez O/PET'ten aldığım yakıtı saymazsak hep Shell V-Power Nitro+ eurodiesel kullanıyor ve depoyu doldurduğumda 945 km. menzil gösteriyordu. Total Excellium Eurodiesel aldım ve yine 945 km. menzil gösterdi. Ayrıca motor sesi Shell'in yakıtına nazaran daha sessiz ve performans da yine Shell ile kıyaslandığında fazla hissettim. İşin özü Demirören Gruba geçen Total Türkiye'de gördüğüm kadarı ile hizmet ve kalite aynı. Bundan sonra bu istasyonu yolum elverdikçe kullanmaya karar verdim.

1,5 yildir ayni istasyondan alirim kac pompaci degisti dediginiz gibi hemen hos geldiniz derler. Demirorene gectiysede suan hersey total ve total kalitesinde demirorene tamamen gecip total ismini cekince kalitenin dusecegini dusunuyorum. Mopet olcagini soyluyorlar istasyondakiler. Birde total kartla alinca indirim yapmiyorlar :(

occupyist
17/05/2016, 10:52
1,5 yildir ayni istasyondan alirim kac pompaci degisti dediginiz gibi hemen hos geldiniz derler. Demirorene gectiysede suan hersey total ve total kalitesinde demirorene tamamen gecip total ismini cekince kalitenin dusecegini dusunuyorum. Mopet olcagini soyluyorlar istasyondakiler. Birde total kartla alinca indirim yapmiyorlar :(

Bahsettiğiniz TEB Total Kart ise şöyle düşünelim; yakıt zaten indirimli. Bir de indirim üzerinden %5 TEB Total Kart indirimi yapmaları bilmiyorum hani ne derece anlamlı olur. Demirören'in mevcut istasyonları MOİL adında. Evet, ben de gittiğimde sordum bu konuyu. Görevlilerden birisi "eğer tam anlamı ile geçmiş olsaydı en basitinden ilk olarak Total'in Otogaz'ını Demirören Otogaz olarak kesin değiştirirlerdi" dedi.

Önümüzdeki süreçte göreceğiz fakat unvan değişikliği tam olarak olana dek bu istasyondan fırsat oldukça, yolum düştükçe akaryakıt almaya devam edeceğim.

CanGo48
17/05/2016, 11:18
yolda kalsam artık....geçen hafta aldım genelde doldururum ya da 100 tl lik alırım 50 tl lik aldım 175 km dedi kırmızı yandı ki kırmızı yandığını uzun zamandır görmedim sarı yandımı alırım.Babamın serçesi gibi gitmemeye başladı gp....

feyzullah
17/05/2016, 11:20
Bahsettiğiniz TEB Total Kart ise şöyle düşünelim; yakıt zaten indirimli. Bir de indirim üzerinden %5 TEB Total Kart indirimi yapmaları bilmiyorum hani ne derece anlamlı olur. Demirören'in mevcut istasyonları MOİL adında. Evet, ben de gittiğimde sordum bu konuyu. Görevlilerden birisi "eğer tam anlamı ile geçmiş olsaydı en basitinden ilk olarak Total'in Otogaz'ını Demirören Otogaz olarak kesin değiştirirlerdi" dedi.

Önümüzdeki süreçte göreceğiz fakat unvan değişikliği tam olarak olana dek bu istasyondan fırsat oldukça, yolum düştükçe akaryakıt almaya devam edeceğim.

Teb total kart'ın %5 indirimi vardı ve bilfiil kullanıcısıyım. Demirören'e devredildikten sonra hiç yakıt almadığım için bilemiyorum ama şuan Türk Ekonomi Bankasında total kart başvuru linki çalışıyor indirimden yararlanılabilecek istasyonların listesi veriliyor. Total'in yakıtı dediğiniz gibi normal piyasadan biraz daha uygundur total kart ile gelen %5'i de eklersek özellikle benzin litrede 25-30 kuruş avantajlı hale geliyor.

feyzullah
17/05/2016, 16:56
Teb total kart indirimi devam etmektedir. Bugün edinilmiş güncel bilgidir.

occupyist
17/05/2016, 17:30
Türk Ekonomi Bankası A.Ş.'ye ait "Total Oil Türkiye A.Ş."de %5 akaryakıt indirimi sağlayan kredi kartının yıllık kart aidatı 75 TL. imiş. Tabi forumda okuduğum kadarıyla bu kart aidatı bakiyeye yansıtıldığından iadesi istendiği takdirde bir sonraki ayın kredi kartı borç bakiyesinden düşmek üzere geri iadesinin yapıldığını yazan da var aksini beyan eden de.

feyzullah
17/05/2016, 18:14
Türk Ekonomi Bankası A.Ş.'ye ait "Total Oil Türkiye A.Ş."de %5 akaryakıt indirimi sağlayan kredi kartının yıllık kart aidatı 75 TL. imiş. Tabi forumda okuduğum kadarıyla bu kart aidatı bakiyeye yansıtıldığından iadesi istendiği takdirde bir sonraki ayın kredi kartı borç bakiyesinden düşmek üzere geri iadesinin yapıldığını yazan da var aksini beyan eden de.

Veyahutta yıllık ücret ile eşdeğer bonus yüklemesi yapılabiliyor diye okumuştum. Ben TEB'in maaş müşterisi olduğum için kart ücreti ödemiyorum ama forumlarda bununla ilgili çok paylaşım var.