PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACIL Yardım arkadaşlar Gp anahtar tanimiyor

gokhankamat
16/01/2016, 23:55
Arkadaşlar bugün 2008 model 1.3 g.punto mu park ettim 5 dk. sonra kontağı çevirdim tık ses yok sonra kutup başini soktum taktim çalıştı. 3 saat sonra tekrar çalıştırmaya çalıştım yine aynı sorun başıma geldi evime yakındı yedek anahtari aldım ondada aynı sorun devam etti elektirkciye kadar çektik arabayi sonra pc ye bağladı birsey bulamadı yarım saat uğraştı sonucunda ya anahtar göbeğinde sorun var yada aracın tabanında farklı bir beyin varmış onda dedi araç anahtarları tanımıyormuş
Arkadaştan telefonla yardım aldım kontağı açık halde 1 saat tut çalışır dedi dediği gibi oldu çalıştı sonra. üst üste çalıştırdım sıkıntı çıkmadı. 2 saat sonra tekrar marş yaptığımda yine çalışmadı ne yapmam gerek arkadaşlar yardım lütfen
şimdiden teşekkür ederim

gokhankamat
17/01/2016, 14:10
bu konuda cevap verecek kimse yokmu

mehmetheleloy
17/01/2016, 17:04
bu konuda cevap verecek kimse yokmu

Geçenlerde yedek anahtar için anahtarcıya gittim, aynı sorundan muzdarip bir caddy vardı. göbek değişecek falan demişti anahtarcı.
bu neden olur, o konuda bilgim yok

nemss1306
18/01/2016, 14:40
Merhaba,
Kontağı açtığın zaman araç ve kilit resmi çıkıyormu arıza kodu açıklaması araç güvenlik sistemi devrede.