PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YAĞ BAKIMI&SEVİYE ?

punto1414
11/01/2016, 09:39
Arkadaşlar Merhaba,
hafta sonu aracımın bütün filtrelerini ve yağını değiştirdim.Usta yaklaşık 3.1 lt yağ koydu.Ancak yağ seviyesini en üst halkaya getirmedi 2 halka aşağıda bıraktı.sordum sebebini;Yağın dedi hava alması lazım birşeyler anlattı vs..Performans kaybı bu şekilde yaşamazsın falan:)Sanki NAscar a katılacakmışım gibi hissettirdi:)Sizin fikirleriniz nedir?Yağ seviyesini tamamlayımmı yoksa kalsınmı böyle bir zararı olurmu?
Bu arada Polen filtresine parfüm sıktık kaloriferi açınca mis gibi kokuyor arabanın içi..

fotobelit
11/01/2016, 10:05
Benimde bildigim 3 litreden biraz fazladır..Genelde 4 L.lik bidonda 1 litre kadar bırakılır...

feyzullah
11/01/2016, 10:43
Arkadaşlar Merhaba,
hafta sonu aracımın bütün filtrelerini ve yağını değiştirdim.Usta yaklaşık 3.1 lt yağ koydu.Ancak yağ seviyesini en üst halkaya getirmedi 2 halka aşağıda bıraktı.sordum sebebini;Yağın dedi hava alması lazım birşeyler anlattı vs..Performans kaybı bu şekilde yaşamazsın falan:)Sanki NAscar a katılacakmışım gibi hissettirdi:)Sizin fikirleriniz nedir?Yağ seviyesini tamamlayımmı yoksa kalsınmı böyle bir zararı olurmu?
Bu arada Polen filtresine parfüm sıktık kaloriferi açınca mis gibi kokuyor arabanın içi..
Katalogda 2.6 falan yazıyor ama normal seviye bir sorun olmaz. Benim usta da her daim 3 lt. civarı dolduruyor bakımlarda ben bugüne kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

halilimo
11/01/2016, 11:35
O kadar muhendis test ederek hesaplayip 2,6 olarak belirlediyse bir bildikleri vardir illaki. Sahsi fikrim kilavuza uymak.

punto1414
11/01/2016, 12:03
kafam karıştı iyice yağ çubuğunu çektiğimizde seviyenin nerde olması lazım ben eksik doldurduk diye telaşa düşmüştüm fazla doldurmuşuz:)

SinanTR
11/01/2016, 12:57
arcınız benzinlimi dizelmi

benim aracım dizel ve benim aracımdaki yağ seviyesi yağ değişiminden öncede yeni yağ konduktan sonra hep üst çizgide duruyor miktar olarak bakmaddım ne kadar kodular ama üst çizgide duruyor dizelde

feyzullah
11/01/2016, 13:28
Çentikli kısımda maximum ile minimum arasında olması normaldir. Eğer bu aralıktan az veya fazla ise o zaman sorun olabilir.

punto1414
11/01/2016, 14:01
Çentikli kısımda maximum ile minimum arasında olması normaldir. Eğer bu aralıktan az veya fazla ise o zaman sorun olabilir.

ustam araç 2010 dizel.max min diye bir şey yazmıyor.Önceki yağ en üsteydi.Sizin dediğiniz çubukları biliyorum tam ortada çizgi var.Bunlar o şekil değil.

volkan1065
11/01/2016, 15:19
ustanın yaptığı doğru 3,1 litre koymuş. normalde 3,2 litre konulur ama servisler bile 3,1 en ideali diyor ama çoğu kişi standart 3,2 litre yağ alır direk koyar. Cubuğun ucundaki yassı yüzeyin tam ortası ve üstü makbuldur. 3.2 litre koyrsan sıonırına kadar gelir. Amam bana göre ustanın yaptığı doğru problem yok.

punto1414
11/01/2016, 15:49
Cevap veren herkeze teşekkürler arkadaşlar.