PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortalarının primlerindeki artış sebepleri

holigan
11/01/2016, 09:12
Merhaba,

Primlerin artış sebeplerini merak edenler için gayet açık ve net bir makale olmuş.

Primler yükseldikçe sürücüler trafik sigortası yaptırmamaya başladı (https://www.hurriyet.com.tr/primler-yukseldikce-suruculer-trafik-sigortasi-yaptirmamaya-basladi-40038583)

fotobelit
11/01/2016, 10:01
İyide baksınlar ozaman kim nezaman sigorta yaptırmış veya yaptırmamış,ona göre fiyat versinler..Biz milletin cezasını(sigorta yaptırmayanlar)cekmek zorundamıyız..Bu sisteminde buna destek olanında yatacak yeri yok..Dogudaki kaçak elektiri faturalarını öderiz,sigorta yaptırmayanların pirimlerini biz karşılarız.Bütün sahtekarlıkların ceremesini dürüst vtandaşa yüklesinler!!!.Olan yine bizim gibi yasa ve kanunlara uyanların oluyor..Bunun sonuna güzel bir küfür giderdi ama neyse..Sabır...

feyzullah
11/01/2016, 10:48
Soygundan başka birşey değil. Adam sorumsuz davranıp trafik suçu işliyorsa ona yüklensinler ama tüm kurallara harfiyyen uyan vatandaşa bukadar yüklenilmesi çok büyük haksızlık.

SinanTR
11/01/2016, 13:06
sadece sigortacıların suçu yok

aslında plakayı komple söküp hem muayene hem sigorta hem vergi soygununundan kurtulmak lazım soyguncunun başı devlet

sametunal
03/03/2016, 17:30
Uzun Uzun okumaya üşenenler için,
Kısaca şu an arabalarını çarpışan araba gibi kullanıp, kendisinin geçiş üstünlüğü olmamasına rağmen korkusuzca önünüze kıran taksilerin primlerinide biz ödüyoruz. Kendi hatası yüzünden kaza yapıp ölen insanların ailelerine yapılan ödemeleride biz ödüyoruz.
Benim anladığım budur.
Bu ülkede hangi konuda hak hukuk var ki bu konuda olsun!

tayfux
03/03/2016, 20:59
ben şunu bilir şunu söylerim. şirket arabaları ve rent a car işi ne zaman patladı o zaman işte parça fiyatları kasko ve sigorta da fiyatlar inanılmaz arttı!! çünkü şirket araçları ve kiralık araçlar kimsenin umrunda bile değil. kaza mı oldu ? hemen ara şirketi gelsin yeni araba hiiiiiç umrunda bile değil.

bsdc
23/03/2016, 21:02
ticari, şirket araçların tüm sigorta zararını biz normal sürücüler ödüyoruz. Ben Allah'a havale ettim.

sigorta şirketine; uydurma tutanak yapıldı polis yardımıyla zorla imza ettirildi diyorsun, dönüş yok.

herkezin sırtını vatandaşa dayadığı bir dönemdeyiz. sigorta şirketinizi yan gelip yatıp kötü mü yönettiniz, üzülmeyin,
saf vatandaşlardan açıkları kapatırız