PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag Arıza ışığı son durum?

Emre9110
07/01/2016, 20:20
Arkadaşlar merhaba,

Forumda bu konu bir çok konu var fakat pek güncel değildi. Konuları hortlatmak yerine yeni konu açayım dedim.

Bugün lastik değişimi ve rot balans için aracımı ustaya bırakmıştım sabah. Artık araç sola çekmiyor ama 100'ü geçince titremesini gecenin ilerleyen saatlerinde temde deneyeceğim bakalım nasıl olacak.

Neyse usta öğlen aradı airbag arıza ışığın yanıyor,korna çalmıyor dedi. Anladım ki bu kronik sorun benimde başıma geldi. Ancak sürücü koltuğunun altına büyük bir poşet koymuştum orda bir soket varmış. Acaba onun yüzünden mi oldu bilemiyorum.

Araç bendeyken bişeyi yoktu. Usta ön rot kolunu ve rot başlarını değiştirmiş. Direksiyon körüğünde de yırtık varmış onu değiştirmiş. Daha sonra araca binince ışığın yanıdğını farketmiş. Tabi adamı suçlayamıyorum ancak sıkıntı ondan mı oldu yoksa kronik arıza olduğu için ben binince de aynısı olacak mıydı bilmiyorum. Şuan araçta korna çalışmıyor direksiyon üstündeki tuşların ışığı yanmıyor, direksiyondaki tuşlar çalışmıyor. Airbag arıza ışığı yanıyor.

Sizce direksiyon körüğünü değiştirirken kabloları yırtmış olabilir mi yada yerine tam takamamış olabilir mi ?

Yada eğer sorun kronik sorun olan airbag sargısı arızası ise, en uygun bu sorunu nasıl çözeriz tamir yapan yer var mı değişim şart mı ?

Emre9110
08/01/2016, 11:48
Saolsun özelden bir kaç arkadaş ile görüştüm.

Tamiri için ikitelli sanayi sitesi dostlar oto ile görüştüm 200 TL diyor. Malzeme+işçiliğe 3 ay garanti veririm. 3 aydan sonra işçilik alırım 60 TL diyor sökme takma.

Hız sabtileyicili kol alırsam 500 TL ye mal olacak yaklaşık.

Hangisi mantıklı sizce tamir mi ettireyim yoksa sıfır kol mu taktıralım ?

ORS15
08/01/2016, 13:21
emre bey internetten biraz araştırma yaptım Başka forumlarda, adresler yazmışlar ama üye olmalısın o yüzden göremedim ama bizim forumda illa birileri vardır en uygun cc nerede takılır .

Emre9110
08/01/2016, 17:26
emre bey internetten biraz araştırma yaptım Başka forumlarda, adresler yazmışlar ama üye olmalısın o yüzden göremedim ama bizim forumda illa birileri vardır en uygun cc nerede takılır .

Evet ALi Bey bazı sitelerde mevcut ancak. Sizinle de görüştüğümüz gibi full şehir içinde kullanıyorum aracı. Aslına bakarsanız CC ihtiyacım hiç yok. İkilemde kaldım tamir ettirmek mi mantıklı yoksa kol mu almak lazım o konuda fikir lazım :)

ecuadorm
08/01/2016, 17:34
Evet ALi Bey bazı sitelerde mevcut ancak. Sizinle de görüştüğümüz gibi full şehir içinde kullanıyorum aracı. Aslına bakarsanız CC ihtiyacım hiç yok. İkilemde kaldım tamir ettirmek mi mantıklı yoksa kol mu almak lazım o konuda fikir lazım :)
Tamirden ziyade yenisinin alinmasi taraftariyim. Biraz masrafla cc sahibi oluyorsunuz. Sonradan pisman olmayin derim.

ORS15
08/01/2016, 17:46
Tanıdığın bir yer olsa işcilikleri nasıl bilsen yaptır derim.bazen bazı ustalar , bazı sorunları fabrikadan daha iyi cözüm buluyorlar.tanıdığın bir yer yok galiba o yüzden yenisini al. Bazen bazı şeyleri düşün mektense , soruna noktayı koymak daha iyi.

Emre9110
09/01/2016, 11:43
Tamiri ugrastiracak biseyse beni bende yeni kol alma taraftariyim ama bakalim. Servise getirdim araci bide onlar baksin dedim. Ayni fiyati cikartcaklarsa serviste yaptirayim