PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğuk havada şarj dinamosundan gelen ses

ilkay59
05/01/2016, 11:53
Arkadaşlar merhaba öncelikle herkesin yeni yılını kutlarm,başlıktada belirttiğim gibi son iki gündür sabah aracımı çalıştırdıktan itibaren 2 yada 3 dakika kadar yani araç kendine gelene kadar diye tabir edeyim şarj dinamosundan gürültülü çalışma sesi geliyor sizce sebebi soğuk havalarmıdır yoksa belirli bir arızanın habercisimi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

fencolic
05/01/2016, 13:06
Isınınca kesilmesi bana kayıştan olabilecegini hatırlatıyor. O degilse dinamonun rulmanlarından ses yapabilir.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ilkay59
05/01/2016, 13:09
Isınınca kesilmesi bana kayıştan olabilecegini hatırlatıyor. O degilse dinamonun rulmanlarından ses yapabilir.

Rulmandan olsa sürekli ses yapar diye düşünüyorum ama bu 2-3 dakida içinde kesilen bir ses son iki gündür duymaya başladım daha önce böyle bişey yoktu.

fencolic
05/01/2016, 13:13
Rulman da ısınınca daha sessiz dönebilir. Muhtemelen soğukla ilgisi vardır. Bence bir süre takipte olun. Şu sıralar hava soğuk olduğundan ilk çalıştırmada motordan şanzımandan dinamolardan ses gelebilir. Benim 2 gün önce don olunca vites dondu şimdi yağmurlu hava problem yok.

ilkay59
05/01/2016, 13:31
Teşekkür ederim dediğiniz gibi bir süre takip etmekte fayda var

ORS15
05/01/2016, 13:47
arkadaşlar bence, havaların soğuk olması etkileye bilir, ancak genelde ses kayıştansa , kayış ıslanınca sesi keser kuruncaya başlar yine. Eğer bilyedense ısınınca da sesi kesebilir. bu durumu ya takip edeceksiniz yada kayısı söktürüp şarj dinamosunun bilyesini kontrol ettirmelisiniz. Aracınız kaç bin km de. inşallah yardımcı olabilmişimdir.

volkan1065
05/01/2016, 15:35
Dianamonun rulmanı değişecek aynı sorun albea aracmızdada vardı ısınıncaya kadar yapıyordu. Elektirikçiye götürdüğümüzde her şey normal diyordu sonra motor ustamız aradı araç soğuk olduğunda yaptığını sesi nerden nasıl geldiğini tarif etti. 50 TL ye halletrimiştik.