PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dijital klima kalorifer nasıl kullanılıyor

ugurturkeli92
04/01/2016, 23:51
2008 model gp starjet emotion aracımda şu hava şartlarında klima değilde kaloriferi en verimli şekilde nasıl kullanabilirim 5 10 dk arası ısınıyor ve hangi tuş açık kalmalı ben sadece hava sirkülasyonunu açıyorum yani üst soldan üçüncü tuş . Yanlış mı yapıyorum ?

Sent from my iPhone using

feyzullah
05/01/2016, 00:21
Klima kompresör tuşu kapalı olacak şekilde kullanabilirsiniz. Ben yalnızca üzerinde off yazan tuşa basıyorum kaloriferi açıp kapamak için. Auto veya full auto seçeneğini kullandığınızda da yine klima kompresörü devreye girer.

cavalier79
05/01/2016, 09:37
Off tan cihazı açın , mono tuşuna basın , dereceyi ayarlayın, iki bölge içinde gereğini kendisi yapar,

ugurturkeli92
05/01/2016, 10:38
Klima kompresör tuşu kapalı olacak şekilde kullanabilirsiniz. Ben yalnızca üzerinde off yazan tuşa basıyorum kaloriferi açıp kapamak için. Auto veya full auto seçeneğini kullandığınızda da yine klima kompresörü devreye girer.

Klima kompresör tuşu kar tanesi midir ? Ben sadece klimanın açıldığı tuşu öğrenmek istiyorum yani kısaca KLİMA yı çalıştırmak istemiyorum zaten çok yakıyor aracım

SinanTR
05/01/2016, 10:41
ben hiç ellemiyorum hep açık kontağı açıkta bırakıyorum tekrar çalıştırırken kendi açılıyo

mantık diğer araçlarla aynı o yüzden farklı bi verimlilik olmaz araç ne kadar ısınırsa onu alırsın

mehmetheleloy
05/01/2016, 12:04
Hangi tuşla açarsan aç(hız tuşu, yön tuşu, max vs) kalorifer yanar
yalnız dikkat et kar işareti yanmasın veya ekranda görünmesin, yoksa klimaya geçer @ugurturkeli92

feyzullah
05/01/2016, 12:49
Klima kompresör tuşu kar tanesi midir ? Ben sadece klimanın açıldığı tuşu öğrenmek istiyorum yani kısaca KLİMA yı çalıştırmak istemiyorum zaten çok yakıyor aracım

Kar işareti olan tuş klima kompresör tuşudur. Onun ışığı yanmadığı zaman klima çalışmamış olur.

feyzullah
05/01/2016, 12:51
ben hiç ellemiyorum hep açık kontağı açıkta bırakıyorum tekrar çalıştırırken kendi açılıyo

mantık diğer araçlarla aynı o yüzden farklı bi verimlilik olmaz araç ne kadar ısınırsa onu alırsın

Ben prensip olarak marşa basmadan önce tüm elektronik aksamı (farlar, ışıklar, teyp, kalorifer vs.) kapatıyorum aküye fazla yüklenmemek için.

SinanTR
06/01/2016, 23:15
Ben prensip olarak marşa basmadan önce tüm elektronik aksamı (farlar, ışıklar, teyp, kalorifer vs.) kapatıyorum aküye fazla yüklenmemek için.

farları anlarım ama fan falan bence kısa süre için çok etkilemez bide benmki dijital ve dijitallerde çok kapayıp açmanın yön tuşlarını çok kullanmanın iyi olmadığını söylerler bende o yüzden ellemiyorum

feyzullah
07/01/2016, 10:28
farları anlarım ama fan falan bence kısa süre için çok etkilemez bide benmki dijital ve dijitallerde çok kapayıp açmanın yön tuşlarını çok kullanmanın iyi olmadığını söylerler bende o yüzden ellemiyorum

Ben kapatıp açıyorum her zaman hiçbir sıkıntı yaşamadım. Off'a basıp açıyorum bidaha basıp kapatıyorum yön tuşları ile pek bi işim yok benim aracın kliması da dijital.