PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac sorunları

loder
04/01/2016, 14:45
Merhabalar ;

2006 model fiat punto aldım. 15-20 gün önce kaza yaptım aracın ön tamponu çatladı. Arka tamponu da park ederken çatlatmışlar önceden. Geçenlerde sabah kaltıgımda sol aynada sallanıyordu. Biraz önce işim vardı araca gittim akü bitmiş araç ilk çalıştı. Geri çıkarken direksiyon kitlendi. Durdurup tekrar çalıştırdım akü simgesi çıktı yerine koydum aracı. Bir daha çalıştırmayı denediğimde araç çalışmadı. Akü bitti büyük ihtimal bütün bunlar bir insanın başına niye gelir .

besyo3454
04/01/2016, 14:56
Zaten hersey üst üste gelir. geçmiş olsun. beterin beteri var ufak tefek şeyler bunlar. Allah kaza bela vermesin.

feyzullah
04/01/2016, 15:00
Merhabalar ;

2006 model fiat punto aldım. 15-20 gün önce kaza yaptım aracın ön tamponu çatladı. Arka tamponu da park ederken çatlatmışlar önceden. Geçenlerde sabah kaltıgımda sol aynada sallanıyordu. Biraz önce işim vardı araca gittim akü bitmiş araç ilk çalıştı. Geri çıkarken direksiyon kitlendi. Durdurup tekrar çalıştırdım akü simgesi çıktı yerine koydum aracı. Bir daha çalıştırmayı denediğimde araç çalışmadı. Akü bitti büyük ihtimal bütün bunlar bir insanın başına niye gelir .

Geçmiş olsun. Akü değiştiğinde yüksek ihtimalle direksiyon sorunu kalmaz.

loder
04/01/2016, 17:05
Teşekkür ederim arkadaşlar

volkan1065
04/01/2016, 17:08
Olur boyle şeyler. Benım km saati ekranı dağıldı ardından cam çatladı yetmezmiş gibi duman attı vs akü falan derken arka arkaya geldi. Para varsa gerisi teferruat :D

Hepsi düzeliyor.

loder
09/01/2016, 22:34
Teşekkür ederim volkan bey. Aracı bugün sanayiye götürdüm. Şarj dinamosu arızalıymış, zaten daha öncede işlem görmüş. Şar dinomasını değiştirdim 275 lira aldım. Kayış aldım yeni eskimiş 20 lira. İşçiliğe verdim 70 lira. Etti bize 365 lira. Bir de araca geçenlerde arkadan çarpmışlar kaçmışlar. Ön tamponla arka tamponu yaptırıcam bakalım onlara ne kadar gidecek. Birde aracın arıza gösterge ışığı yanıyor bu neyden kaynaklanabilir ? Ayriyetten de bugün sarj dinomasını yaptırdıktan sonra debriyaja bastım basılı kaldı birde onda sorun var sanırım .