PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Yağ 1.4

ZAK1980
02/01/2016, 20:53
Arac 1.4 Benzınlı Arkadaslar bugun aracın yagını degıstırdım Edge 5W40 sorum şu araca 3,5 LT yağ koydu degıstıren vatandas araçta sorun yaratırmı.
2 saat sonra aracın yag kapagından yağ cekmek ıstedım yag asagıya indiğinden cekemedım)
Not: Yagı degıstıren ustayı aradım senın araba 3.5 LT yağ alır bır sey olmaz dedı
(Konu ile bilgisi olan veya deneyım sahıbı arkadaslar yorum yazarsa sevınırım konuya baska baska yorumlar yazıldıgından konu farklı bır hal alıyor)

bluee
02/01/2016, 21:20
Birşey olmaz 3.5 lt alması normal bence geçen sefer bende kendi değiştirmemde aşağı yukarı o kadar aldı çok az fazlalık yaptı sadece :)

ZAK1980
02/01/2016, 21:53
Tesekkurler Hakan, Arac 2009 model Actıve benzınlıve kullanım klavuzundada 2.6 yazınca tereddut ettım ısın gercegı dert oldu ıcıme sımdı sende bende koydum 3.5 LT bırsey olmaz deyınce ıcıme sur serpıldı resmen senden once ustayıda aradım aksam aksam 3.5 lt alır bırseylmaz dedı ınsan ustaya falan guvenemıyor sonuçta

halilimo
02/01/2016, 22:02
Eger multiair degilse kilavuza gore 1 litre fazla koymussunuz.

ZAK1980
02/01/2016, 22:16
multı degıl 1.4 2009 Actıve klavuzda 2.6 yazıyor nette yanlıs yazıldıgına daır yazılar var servıs faturalarına baktım 2+1 kesılmıs kafada karıstıran 2.6 lt yazıyor 3,5 Lt konuldu orası zaten baktım sızınta falan yok aracın altında ustayıda aradım kımdemıs 2.6 lt dedı 3.5 alır sorun olmaz kullanım klavuzunda herseye takılma dedı

halilimo
02/01/2016, 22:23
multı degıl 1.4 2009 Actıve klavuzda 2.6 yazıyor nette yanlıs yazıldıgına daır yazılar var servıs faturalarına baktım 2+1 kesılmıs kafada karıstıran 2.6 lt yazıyor 3,5 Lt konuldu orası zaten baktım sızınta falan yok aracın altında ustayıda aradım kımdemıs 2.6 lt dedı 3.5 alır sorun olmaz kullanım klavuzunda herseye takılma dedı

Ozel servislerin cogu kilavuzun ne oldugunu bilmez servis 2+1 koymussa 2.6 koymustur. Kalan 0,4 te kendilerinde kalmistir. Fazla yag motoru sikar basincla keceler patlar yada yag sizdirir. Yag cubugunu bi bakin ucundaki baklava li bolgenin neresinde. Baklavali olan kismin ustunde olmali.

ZAK1980
02/01/2016, 22:49
Yag yenı oldugundan dolayı fazla anlasılmıyor resımde kırmızı max sevıyesı ıse ya yesıl renkte yada mavıde tam anlasılmısyor bu kece patlaması yag sızdırması nekarad bır surede olur yag degısımınden sonra 60 km yol gıttı bur arada bu yagın fazlasını kendım nasıl alırım kaltere ınmıs yag cunkı sımdılık bır sorun yok aracta

feyzullah
02/01/2016, 22:58
Yag yenı oldugundan dolayı fazla anlasılmıyor resımde kırmızı max sevıyesı ıse ya yesıl renkte yada mavıde tam anlasılmısyor bu kece patlaması yag sızdırması nekarad bır surede olur yag degısımınden sonra 60 km yol gıttı bur arada bu yagın fazlasını kendım nasıl alırım kaltere ınmıs yag cunkı sımdılık bır sorun yok aracta

Çok fazla sorun olacak gibi durmuyor ama yağın fazlasını almanın en iyi yolu alttan tıpayı gevşetip biraz sızdırmak yada temiz bir kaba yağı boşaltıp kullanım kitabında önerilen miktarı geri doldurmak gibi duruyor.

ZAK1980
02/01/2016, 23:04
Yarın tekrar bakayım hangı sevıyede yağ olmadı benzınlıkte vakum ıle bıraz cektıreyım çok cekerlerse elımde 0.5LT yag var onu eklerım ıste tam yağ sevıyesını goremedıgımden dolayı ney bırsey dıyemıyorum bu yag kac km kararırkı bır kac gun kullanıp oylemı cektırsem hemen zarar verırmı ?

halilimo
02/01/2016, 23:14

Kirmizi max a kadar cekin yagi. 1 litrelik pet sisenin agiz kismini kesin 0.7 0.8 litre kadar cekseniz yeterlidir.

celenlee
04/01/2016, 17:13
1.4 8v Fire Motora 2.6lt yağ konur.
Ama bir çok usta 3lt koyuyor, bir sonraki bakıma kadar iki çizgi arasında duruyor.

Sizinki daha da fazla olmuş, ne sıkıntı yapar bilemiyorum.
İlle çekmek istiyorsanız eğer, yağ çubuğunu soktuğunuz delikten, serum/Akvaryum hortumu sokup, nefesinize kuvvet deneyebilirsiniz.

fencolic
04/01/2016, 17:38
Bence de servis 2+1 yazdıysa 2.6 litre koymustur. Nerdeyse 1 litre yag fazlasi var şu an aracinizda. Fazla yağ zamanla sızmak isteyip keçelerden çıkmak ister. Bosch car servis türü yerlerde fazla yağı çeken pompalar var. Yağ çubuğundan çekiyor. Kendiniz de buyuk bir şırınga ucuna takacaginiz ince hortumla çekebilirsiniz. Böyle kullanmaya devam etmeyin.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ethemyigit
04/01/2016, 20:24
yagı fazla koymuslar sonrasında aracı kullandıgınız ıcın araç fazla olan yagı yakmıs karterın yag yakma sevıyesıne kadar yagınız eksılmiş
yağ cok fazla olmadıgı ıcın sorun cıkarmamış olmalı
şimdi hiç ellemeyin fazla olan yakılan yağ katalizore zararı olabiliyor ama sizin eklenen yag cok fazla olmadıgı için sorun çıkarmamış
bir sonrakı değişimde dikkatli olun yeter
bızım 1.4 fire lar 3.0 litre yaga kadar sorun cıkarmıyor

ZAK1980
05/01/2016, 00:12
Arkadaslar servısi aradım 3.5 Lt yag var ne yapayım dıye onlarda aracı getır yağ cubuguna bakalım dedı goturdum aracı abıu evet bıraz fazla yağ var ama tehlıkelı bır durum yaratacak kadar fazla degıl bır sorun olmaz motora zarar verebılmesı ıcın dahada fazla olması gerekır dedıler bende keceden cıkmak ısteyecegını zarar verecegını okudum dedıgımde bukadar fazla degıl bır sorun yaratmaz dedıler.
Yarın yag ıyıce koyulasacagından dolayı daha net bır hal alır sevıye bu arada herhangı bır sızıntıda yok halen.Bundan sonrada 2.6lt olmasına daha dıkkat ederım olmadı cekeyım bıraz yagı.
Yarın resmını cekıp eklerım yagın sevıyesını