PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko yaptırdım.

EMRE ALTINOK
02/01/2016, 10:50
Selam forum, puntişime alyans aldım.(hanım duymasın!) yani allianz dan kasko yaptırdım.. geçen sene güneş sigortadan 720 tl. ye yaptırmıştım bu sene yüzde 10 hasarsızlık indirimi dahil 630 a maloldu taksite böldürdüm.. işte sayfalarca yazıdan çıkardığım özet..

*sedace cam kırılmasında onarım,değişim sigortacının anlaştığı yetkili serviste YAPILMAZ İSE 100 tl. den az olmamak üzere yüzde 15 i araç sahibi tarafından karşılanır.

*teminat altındaki aracın kanunen geçerli bir belge karşılığında oto park,oto yıkama,tamirhane gibi yerlerden çalınması yada çalınmaya teşebbüsü halinde ziya ve zararların %80 i sigortacı %20 i araç sahibi karşılar.

*kaybedilen asıl yada yedek anahtarla araç çalınırsa zarar karşılanmaz.

*araç kullanım amacının doğru yazılmadığı,araç sahibi meslek bilgilerinin farklı belirtildiği tespit edilirse "beyana aykırılık" nedeniyle her bir hasarda zarar %15 eksik ödenir.

*hasar anında araç rayiç değeri exper tarafından belirlenir.

* kısmi hasarlarda, ödenen tazminat kadar eksilen araç sigorta bedeli "hasar ek belge istisna klozu" ile araç sahibine sorulmaksızın ve herhangi bir ek prim talep edilmeden hasar öncesi bedeline yükseltilir.

* Türkiye Cumhuriyeti grev,kargaşalık,halk hareketi ve bunlları önleme etkilerini azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucu hasarlanması halinde sigorta teminatına dahildir.

*sigorta yapan kurum, yasal avukatlık vekalet ücreti,icra masrafları,dava masraflarının her biri için %20 sini

danışmanlık,hakem ücreti,temyiz,karar düzeltme,ihtarname,tespit masrafları,dilekçe,ilk dava masraflarını her biri için % 5 ini karşılar.

feyzullah
02/01/2016, 12:13
Fiyat gayet iyiymiş. Bu miktara bulsam ve üzerine taksit yaptırabilsem belki ben de düşünürüm.

boby
05/03/2016, 21:22
bende aynı fiyata aksigortadan yaptırdım. sigortada aynı

haybat
06/03/2016, 11:41
ben liberty den yaptırdım 1900 cıktı ılk araştıra araştıra 1400 tlye bulup yaptırdım :S