PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sehir Halindeyken Motor Sarsıntısı

ysnyr
30/12/2015, 12:23
Arkadaşlar merhaba,
2006 Model 1,3 dizel punto var 130 bin km. Aracım 3. vitesten sonra 2000 ve 3000 devirleri arasında motorda titreme oluyor. Sorduğum ustalar farklı farklı sebepler söylüyor kimisi Enjeksiyon diyor kimisi baskı balata kimisi de turbonun değişmesi gerektiğini söylüyor. Böyle bir olay başından geçen bir arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

ORS15
30/12/2015, 12:36
benim başıma gelmedi ancak arkadaşımın buna yakın bir sorunu vardı, baya tamirci gezdi en sonunda depoya würt enjektör temizleyici koymuştuk, bir ay sonra karşılaştık sordum ,sorun kalmadı gayet iyi durumda demişti. bence bir deneyin derim.

ysnyr
30/12/2015, 16:03
benim başıma gelmedi ancak arkadaşımın buna yakın bir sorunu vardı, baya tamirci gezdi en sonunda depoya würt enjektör temizleyici koymuştuk, bir ay sonra karşılaştık sordum ,sorun kalmadı gayet iyi durumda demişti. bence bir deneyin derim.
Ali bey ilginiz için teşekkür ederim,
Zaten problem yakıt aldıktan sonra başladı. Bp den enjektör temizliyici aldım ve koydum düzelmesini bekliyorum. Düzelmez ise birde würt enjektör temizliyici denerim. onda da olmaz ise artık sanayinin yolunu tutacağız gibi.

ysnyr
06/01/2016, 21:02
Tekrar merhaba,
Bugun servise gittim Aractaki sarsintinin sebebi yakittan degilmis sol on aks dagilmis ondan dolayi sarsinti yapiyormus.

SinanTR
06/01/2016, 21:52
vay be nerden ne çıkıyo aklına gelmez

conywolker
06/01/2016, 23:00
Özellikle rampa çıkarken dik bir yokuşta titreme yapıyorsa kesinlikle akslarda sorun var demektir. Düzgün bir aks tamircisi bulup 150-250 Tl arası bir fiyata halledilebilir.