PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç ilk çalıştırıldığında bilgi ekranında "ASR devrede" ikazı

onure
25/12/2015, 07:51
Merhabalar,

Bu sabah aracı ilk çalıştırdığımda bilgi ekranında yaklaşık 3 saniye süresince "ASR devrede" ikazı belirdi. Normalde araç ilk çalıştırıldığında ASR sisteminin otomatik olarak devreye girdiğini biliyorum ama bu devreye girme hususunu daha önce hiç bilgi ekranında görmemiştim (kendim manuel açıp-kapatmadıkça). Bu normal bir şey midir? Değilse neden kaynaklanıyordur? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

Araç: 2009 GP 1.4 fire dualogic dynamic

onure
25/12/2015, 20:21
Güncel.

aydinhakan
31/12/2015, 01:15
Bende de hız sabitleyici devrede uyarısı vermişti. Hala arada özellikle soğuk havalarda ilk marsta trip tuşuna basıyor. Motor sıcakken yapmıyor. Büyük ihtimal soğuk havadan yada nemden kaynaklanıyor.

tayfux
31/12/2015, 23:22
kaygan zeminli bir yol olması lazım diye biliyorum..sensörlerde bir sıkıntı olabilir..birde ilk çalışmada saçma hatalar veriyorsa akünüzü de kontrol ettirmenizde fayda var..

onure
05/01/2016, 22:44
aydinhakan arkadaş;
Bahsi geçen husus dış ortam sıcaklığı -2 derece Celcius iken (bilgi ekranından) vuku buldu. Belirttiğin gibi bu hususun soğuk havadan kaynaklanma ihtimali varsa şartlar nispeten elverişliydi :)

tayfux arkadaş;
Zemin kaygan değildi. Bir Fiat yetkili servis çalışanına bahsi geçen hususu bildirdim. Kendisi, sizin de belirttiğiniz gibi akü değişiminin gerekli olabileceğini yada rot ayarının bozuk olduğundan kaynaklanabileceğini bildirdi. Aküyü yaklaşık 2 hafta öncü kontrol ettirmiştim ve herhangi bir olumsuz geri dönüş almamıştım. Diğer taraftan, bahsi geçen hususun rot ayarının bozuk olması ile ilişkili olabileceği hiç aklıma gelmezdi. Şimdiye kadar sadece bir defa bahsi geçen husus vuku buldu: bir kez daha olursa rot ayarı yaptıracağım (doğrudan yetkili servise götürüp gereksiz masraf ve can sıkıcı serviste kalma, parça bekleme vb. olası durumları yaşamak istemiyorum).

Saygılarımla