PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande 1.3 Multijet Emotion Motor Ömrü Hakkında

Mc16
24/12/2015, 14:43
Arkadaşlar Merhaba,

öncelikle iyi forumlar herkeze. Konu başlığında yer aldığı üzere Grande 1.3 Multijet Emotion motorun ortalama ömrü kaç km dir acaba ? Bir araç var satın almayı düşündüğüm km 224 binde aracı 1 2 yıl kullanıp imkanlar dahilinde yükseltmek adına almayı düşünüyorum. Araç 2006 model fakat emsallari arasında sahibinden de hiç görmedim okadar km si olan.

Aracı ekspertize elbette sokacağım fakat bu km bu araç için fazla değilmidir ? Sıfır motor maaliyeti hakkında bilgi paylaşırsanız çok memnun olurum.

ozkancavus5916
24/12/2015, 14:59
644.000 km de dizel 2010 model albea gördüm . geçen sene . motoru saat gibi seyrediyor . aracı almadan önce iyice bir kontrol ettrin . bakımlarını güzel yapıldıysa senden sonra 3-4 kişi rahatlıkla sorunsuz kullanır . benim arkadasım var yaklasık 3-4 adet 2006-2008 kasa punto kullandı . kmleri 260.000 km lerdeydi . sorunsuz kullandı sattı. benim aracım 188.000 km de 2008 dizel 144.000 kmde aldım 3 yıldan beri kullanıyorum .masaallahı var . aracın bakımlarını ihmal etmiyorum. bakımlarıma bursada banotoya geliyorum . ne degişmesi gerekiyorsa degiştiriyolar .kafam rahat .aracın geçmisine bakman lazım . yetkiliservislere sor bakıma girmişmi . devamlı yağ filtre değistirse sıkıntı . aracın km 224.000 km de en önemli baktırıcagın yer TRİGER ZİNCİRİ . aracı adıktan sonra koparsa 1500-2000 tl masrafı var

ibrahimaydin
24/12/2015, 15:00
Bizim motorlar bilindiği üzere iyi bakıldığında (periyodik bakım, 10 bin km yağ ve filtre değişimi) 700-800 bin km, hatta bir milyon km anahtar değmeden kullanılabilmektedir. Eski arabam olan 2005 model palioyu sattığımda 365 bin km de sattım. Alan vatandaş motoru baktırmadı bile. 365 binde ama mükemmeldi.
Ancak, 224 binde bir araç alırken sadece motora bakmak yetmez. Turbo, enjektörler, mazot pompası, klima, yağ soğutucusu, direksiyon pompası yani genel mekanik durumuna iyice bakmak lazım.

Mc16
24/12/2015, 15:22
Öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim. aracın şasi numarasını aldım sorgulatıcam acentadaki arkadaşa bugün.

Mekanik ekspertizde bu belirttiğiniz aksamlara bakıyorlar mı acaba ? banoto expertiz hizmeti veriyor mu acaba @ozkancavus5916

Turbo, enjektörler, mazot pompası, klima, yağ soğutucusu, direksiyon pompası TRİGER ZİNCİRİ

Bizim motorlar bilindiği üzere iyi bakıldığında (periyodik bakım, 10 bin km yağ ve filtre değişimi) 700-800 bin km, hatta bir milyon km anahtar değmeden kullanılabilmektedir. Eski arabam olan 2005 model palioyu sattığımda 365 bin km de sattım. Alan vatandaş motoru baktırmadı bile. 365 binde ama mükemmeldi.
Ancak, 224 binde bir araç alırken sadece motora bakmak yetmez. Turbo, enjektörler, mazot pompası, klima, yağ soğutucusu, direksiyon pompası yani genel mekanik durumuna iyice bakmak lazım.

punto1414
24/12/2015, 15:26
bu km deki araçları satarken biraz sıkıntı yaşarsın piyasa değerinin 3-4 bin tl aşağısına almanı tavsiye ederim..KAç para istiyor araca?

Mc16
24/12/2015, 15:36
18,250 istiyor aracaba pek pzarlık atılıcak bir izlenim alamadım ama 18 den aşağı alacağımı sanmıyorum. Şaseden hasar sorgusu yaptım sözde hasar yok.

muadillerin en düşüğü 21 den başlıyor

bu km deki araçları satarken biraz sıkıntı yaşarsın piyasa değerinin 3-4 bin tl aşağısına almanı tavsiye ederim..KAç para istiyor araca?

ozkancavus5916
24/12/2015, 15:41
Öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim. aracın şasi numarasını aldım sorgulatıcam acentadaki arkadaşa bugün.

Mekanik ekspertizde bu belirttiğiniz aksamlara bakıyorlar mı acaba ? banoto expertiz hizmeti veriyor mu acaba @ozkancavus5916

Turbo, enjektörler, mazot pompası, klima, yağ soğutucusu, direksiyon pompası TRİGER ZİNCİRİ

yapıyor sanırım . ama yetkili servislerin ekspertiz ücretleri 180-200 tl civarı . ama kafan rahat olur sorun varsada detaylıca yazarlar .

punto1414
24/12/2015, 15:48
18,250 istiyor aracaba pek pzarlık atılıcak bir izlenim alamadım ama 18 den aşağı alacağımı sanmıyorum. Şaseden hasar sorgusu yaptım sözde hasar yok.

muadillerin en düşüğü 21 den başlıyor

ciddi bir sıkıntısı yoksa bence alınır.2 sene binersin en kötü aldığın fiyata geri satarsın..

SinanTR
24/12/2015, 15:58
km yüksek ama fiyat iyi alınabilir biniciye gider

GPEMREE
24/12/2015, 16:08
Km yüksek bile olsa fiyat çok iyi bence. Daha da aşağı olmaz zaten.

Mc16
24/12/2015, 16:16
yapıyor sanırım . ama yetkili servislerin ekspertiz ücretleri 180-200 tl civarı . ama kafan rahat olur sorun varsada detaylıca yazarlar .

200 tl istediler 2 saatlik detaylı olarak herşeye bakıyorlarlarmış.

Aradım araç sahibinide meşgule attı :). umarım satılmamıştır. Herşeyyolunda giderse yarın sonucu buradan paylaşırım.

ciddi bir sıkıntısı yoksa bence alınır.2 sene binersin en kötü aldığın fiyata geri satarsın..

km yüksek ama fiyat iyi alınabilir biniciye gider

Km yüksek bile olsa fiyat çok iyi bence. Daha da aşağı olmaz zaten.

ibrahimaydin
24/12/2015, 16:22

Expertizde motor mekanik kaporta boya olarak bakılıyor. yani yukarıda saydığımız bütün parçalara ve daha fazlasına bakılıyor. Tabiki kaliteli bir yerde bakılırsa.

volkan1065
24/12/2015, 16:27
ümidini kırmak gibi olmasın ama o fiyata o aracı veriyorsa araç başına gittiğinde süprizlere de açık ol. Vatandaş ile başında konuş aracında varsa bir kusur söylesin sonra expetize girince araç komple boyalı şurası burası değişmiş çıkınca bilmiyorsum suydu buydu ayağına yatmasınlar. Eğer aracının arkasında ise bişi çıksa bile expetizin ücretini veririm demesi lazım yada adam gibi aracının ksurlarını söyleyecek. kendi arabamı alacağım zaman çok karşılaştım adama soruyorsun araç orjinal diyor iş ciddiye binincede ben aldığımdan beri kaza yapmadım ben alırken baktırmadım bilmiyorum ayağına yatıyorlar. Piyasa çakal dolu.

Bu tip kilometreli araçlarda expertize soksan bile sonradan çıkabilecek süprizlere göre hareket et.

1. Aracın city motoru değişmediys sen aldıktan sonra arızalnması olabilir bu da şansına :D

2 Turbo değişmedi ise eli kulağındadır.

3. Enkjektörler çopk sorun değil ama onlarada hiç bakım yapılmadı ise meme değişi gerekir.

4. Ön takım amortisör vesayre iyi bakılmalı.

5. şase ve aırodinamik yapı iyi kontrol edilmeli.

ibrahimaydin
24/12/2015, 16:31
ümidini kırmak gibi olmasın ama o fiyata o aracı veriyorsa araç başına gittiğinde süprizlere de açık ol. Vatandaş ile başında konuş aracında varsa bir kusur söylesin sonra expetize girince araç komple boyalı şurası burası değişmiş çıkınca bilmiyorsum suydu buydu ayağına yatmasınlar. Eğer aracının arkasında ise bişi çıksa bile expetizin ücretini veririm demesi lazım yada adam gibi aracının ksurlarını söyleyecek. kendi arabamı alacağım zaman çok karşılaştım adama soruyorsun araç orjinal diyor iş ciddiye binincede ben aldığımdan beri kaza yapmadım ben alırken baktırmadım bilmiyorum ayağına yatıyorlar. Piyasa çakal dolu.

Bu tip kilometreli araçlarda expertize soksan bile sonradan çıkabilecek süprizlere göre hareket et.

1. Aracın city motoru değişmediys sen aldıktan sonra arızalnması olabilir bu da şansına :D

2 Turbo değişmedi ise eli kulağındadır.

3. Enkjektörler çopk sorun değil ama onlarada hiç bakım yapılmadı ise meme değişi gerekir.

4. Ön takım amortisör vesayre iyi bakılmalı.

5. şase ve aırodinamik yapı iyi kontrol edilmeli.

+1000

ozkancavus5916
24/12/2015, 16:46
ben tanıdık arkadastan aldım baktırmadım bile ( yalannnnnnnn)

volkan1065
25/12/2015, 00:55
Bana atmış olduğunuz özel mesajdan aracı inceledim ön ve arka tamponlar EVO tamponu ile değiştirilmiş. Zevk içinmi değişti yoksa kaza yaptığı içinmi değişti bunu bilmiyorum ama bir tahminim var. Bu araç yüksek ihtimal kazalı çünkü bu fiyata bu araç verilmez ve araç yorumunda araç orjinal yada şurasında boya var değişen var gibi hiç bir yorum yok. Bana düşündürücü geldi. Hadi kaza yapmadı diyelim camlar film yapılmış evo tamponları takılmış adam aracında uğraşmış diyecem. Bu kadar uğraşıpta bu fiyata bu araç verilirmi. Bana kalırsa telden açık açık konuşun kazası olup olmadığnı ciddi ciddi sorun kem küm ederse direk başka araca bakın derim. Böyle resimden güzel gözüküpte ne badireler atlatmış araçlar var.

Şahsi görüşüm büyük kazalı bir araç bu.

Birkan61
25/12/2015, 10:37
Fiat Punto Grande 1.3 Multijet Emotion 2006 Model 18.250 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 256131867 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cokk-acill-1-haftaligina-son-fiyatt-256131867/detay)

Torpidoya bakacak olursak düşündüğünüz araç airbag'da açmış tamir olup göğüs boyanmış tekrar :)

alacak karşılığı gelmiş ilanda dediğine göre

Ayrıca araba Emotion değil, Dynamic donanım. Arka cam otomatiği yok

ozkancavus5916
25/12/2015, 11:08
araç dıştan gayet toplu duruyo . evo tamponlarıda hoş duruyo aslında .

timozz
25/12/2015, 13:15
Arabanın içi çok mıncıklanmış. Ben genelde eliyorum böyle araçları. Birde volkan1065 arkadaşıma katılıyorum. Böyle fotograflarda çok güzel görünen araçların ne yazikki yanında sükütü hayale uğruyoruz.

Nereden baksanız tampon far vs için ekstradan 1.000-1500tl masraf gerekir. Böyle toplanana bir arabayı Punto fiyatına vermek pek mantıklı gelmiyor.