PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta yaptırırken fotoğraf istenmesi hk.

priceless
21/12/2015, 12:43
Teyzemin bmw 1.16 aracı için sigorta yaptırmak istediğim de sigortacı 4 cepheden fotoğraf ve motor ve şase numaralarını araç üzerinden çekmemi istedi. Bu normal mi? Aynı sigortacı puntoma ilk sigortasını yaptı ve fotoğraf filan istemedi. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

cavalier79
21/12/2015, 13:01
Hiç böyle birşey görmedim , bence mantıksız

ORS15
21/12/2015, 13:11
gayet normal, ben iki aracımı da kasko yaptırdım. ikisinin de fotoğrafını sigortacım istedi. Bu sizden yana olan bir uygulama. Bazı kaskolar aracınız daha önce hasarlı olmadığını nerden bileceğiz diye biliyorlar. Bazı sigorta ajentaları bunu engellemek için fotolarını çekiyorlar ve işi garantiye alıyorlar.be böyle biliyorum saygılar.

priceless
21/12/2015, 13:45
Kasko için mantıklı olabilir. Ama teyzemin aracı için zorunlu trafik sigortası yaptırmak istediğim de istedi bunları.. Gerçi ben sigortacıma punto için kasko da yaptırdım. Yine fotoğraf istemedi benden.

holigan
21/12/2015, 14:09
Merhaba,

Eğer yenileme değil ise sigorta şirketleri tarafından isteniyor.Bu araç sigortalanırken kazalımıydı değilmiydi diye görmek istiyorlar.Açıkçası bu sizin içinde gayet iyi bir uygulama.Çünkü bugün kasko yaparsınız yarın kaza yaptığınız zaman sigorta şirketleri bu araç kazalıydı diyerek biraz çamura yatabilirler.Ama fotograflarla kazalı olmadığını ispatladığınız için size böyle bir uygulama ile gelemeyebilirler.

priceless
21/12/2015, 14:27
Anladım Selçuk bey. Sanırım şirketler biraz da marka model seçiyor :) teyzemin aracı yenileme oldu ancak sigortacısı değişti sadece ve ikisine de fotoğraf yolladım. İlk aracım olan puntoya iki gün önce kasko ve sigorta yaptırdım fotoğraf filan isteyen olmadı.

Sizi bulmuşken sormak istediğim bir konu var Selçuk bey. . İlk kullanıcı olarak 2008 model kırmızı renk Fiat puntoma kasko ve sigorta yaptırdım. Plaka 41 Kocaeli. Mernis adresim İstanbul Pendik. 1987 doğumluyum. Axa sigorta dan 1070 TL ye yaptırdım. Kaskoyuda 696 TL ye doğa sigortadan yaptırdım. Sizce fiyatlar Nasıl. Doğa sigortanın kaskosu Hakkında ne düşünüyorsunuz.

cavalier79
21/12/2015, 15:35
Resimlerin güncel olduğuna dair noter kaydı da isteniyor mu acaba , Bence keyfe keder bir uygulama

celenlee
21/12/2015, 21:03
Teyzemin bmw 1.16 aracı için sigorta yaptırmak istediğim de sigortacı 4 cepheden fotoğraf ve motor ve şase numaralarını araç üzerinden çekmemi istedi. Bu normal mi? Aynı sigortacı puntoma ilk sigortasını yaptı ve fotoğraf filan istemedi. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Çok merak ediyorsanız, gelip/inip çekin diceksin isteyene.

priceless
22/12/2015, 11:46
Haklısınız arkadaşlar, sanırım keyfe keder bir uygulama dediğiniz gibi.Hep teyzemin sigortalarında istenince sorayım dedim.

ORS15
22/12/2015, 11:52
ben öyle dedim çok istiyorsan in çek dedim.indi aşağıya aracın fotoğraflarını çekti.

evren iskent
22/12/2015, 22:30
Fotograf isteyen degil, istemeyen hatali. Eger ki yenileme degilse acentenin gorevidir araca bakmak. Fotograf bile cozum degildir. Gorevini iyi yapan, isini sahiplenen sigorta icin ya aracin yanina gider ya da yanina cagirir. Simdi fotograflarin tarihi bilgisayar programlarinda gozuktugu icin notere gerek yok. Bundan 10 sene once mms ile fotograf alinirdi. Tarih degistirilemedigi icin kullanilirdi arac goruldu yerine.

Saygilarimla.

SM-T810 cihazımdan gönderildi

priceless
23/12/2015, 14:06
Teyzem yurtdışında olduğu için ilgilenen olmadı. Bundan dolayı 8 aydır sigortasız duruyormuş araç. Artık ben ilgileneceğim araçla. Belki de 8 Aydır sigorta yapılmamasından dolayı arabanın durumunu görmek için istemişte olabilirler. Gün geçtikçe aklıma yeni şeyler geliyor bunla alakalı:) bu arada koru sigortadan yaptırdım.

holigan
30/12/2015, 10:12
Mehmet bey merhaba,

fotoğraf konusunda marka /model değilde şirketlere göre değişebiliyor.:)

Trafik ve kasko fiyatlarına gelince,
Kaskoyu iyi bir fiyata yapmışsınız ama benim tercihim kasko poliçesi yaparken biraz daha iyi bir şirketle çalışılması.belki aylık taksit tutarınız 20-30 tl daha fazla olacaktır ama herhangi bir hasar veya pert durumunda sorun yaşamazsınız.
Mesela güneş sigortadan kasko yapan bir sigortalının pert olan aracı için 8 aydır araç bedelini alamadığını biliyorum. :)

holigan
30/12/2015, 10:13
Resimlerin güncel olduğuna dair noter kaydı da isteniyor mu acaba , Bence keyfe keder bir uygulama

yok hayır, noter kaydı istenmez.