PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : helezonlardan ses gelirmi.

ORS15
21/12/2015, 09:16
arkadaşlar aracımda bulmadığım ayrı bir tıkırtı var. servis bulmadı sesi. Ancak cumartesi bir rot balanscıya gittim. o dedi ki bu Fiatlarda bu hastalık, helezonlarını bir tamirciye bir izole ürünü ile etrafını sarsın taksın ses gider dedi. böyle yaptıran var mı yada helezon nereye çarpıyor da Arnavut kaldırımlarından geçerken ses yapıyor, sanki ön düzen bozukmuş gibi ama ön düzende gram boşluk yok. araç 2013 punto 1.3

volkan1065
21/12/2015, 10:05
Amortisör takozları ile Z rotlar değiştimi. Helezyon yayları boşluk yapacak bir noktası yokki zaten belli bir yükün arasında ancakk bir yere çarpacak yada bitim noktalarıdaki takoz yatakları eğrilip acılacakki ses yapsın ama buda zor ihtimal.

ORS15
21/12/2015, 11:32
Amortisör takozları ile Z rotlar değiştimi. Helezyon yayları boşluk yapacak bir noktası yokki zaten belli bir yükün arasında ancakk bir yere çarpacak yada bitim noktalarıdaki takoz yatakları eğrilip acılacakki ses yapsın ama buda zor ihtimal.

evet z rotlar değişti , amortisör takozları değişti, amortisörler değişti. bunu herkesin tavsiye ettiği bir usta söyledi helezonların bağlantı kısmalarını altlı üstlü olarak bez sarıp taksan bile bu ses kaybolur ama bir süre geçer diyor. anlamadım neresinden boşluk yapıyor. Yada helezonları değiştir 6 ay geçer sonra yine başlar diyor. Daha önce fiat servisinde çalışmış.

volkan1065
21/12/2015, 14:12
evet z rotlar değişti , amortisör takozları değişti, amortisörler değişti. bunu herkesin tavsiye ettiği bir usta söyledi helezonların bağlantı kısmalarını altlı üstlü olarak bez sarıp taksan bile bu ses kaybolur ama bir süre geçer diyor. anlamadım neresinden boşluk yapıyor. Yada helezonları değiştir 6 ay geçer sonra yine başlar diyor. Daha önce fiat servisinde çalışmış.

odan olacağını düşünmüyorum gecen hafta ABS ye uygun amortisör yaylarını taktırdım o basıncı altında öyle kolay kolay ses yapacak gibi durmuyor ama denemektede fayda var. Bez yerine bir tarafı körlenmiş hortum takabilirsini ama sağlam bir hortum daha dayanıklı olur.

ORS15
21/12/2015, 14:48
odan olacağını düşünmüyorum gecen hafta ABS ye uygun amortisör yaylarını taktırdım o basıncı altında öyle kolay kolay ses yapacak gibi durmuyor ama denemektede fayda var. Bez yerine bir tarafı körlenmiş hortum takabilirsini ama sağlam bir hortum daha dayanıklı olur.

zaten konuştuğum usta kaliteli bahçe hortumları var onları yapıyoruz dedi 2 sene gider ortala diyor. Ancak aracım garantili o yüzden yaptırmadım ne yapsam acaba servise söyledim biz öyle bir şey yapmayız diyor ama sesi de kesemiyor, ne iş yapıyor merak ediyorum. bu konuda servisle sert bir şekilde tartıştım sizce bu ola bilir mi? hiç mi yok böyle bir şeyle karışlasan. konuştuğum usta bir çok Fiat arabaya yaptım diyor.

ORS15
21/12/2015, 15:57
arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. artık karar verdim başka bir yerde taktıracağım , ancak bu usta hiç takmamış beraber takalım diyor bende bilmiyorum nasıl takılır bu hortum nereye nasıl ne kadar takılır acil yardım..helezonalara takılan hortum Parçacılarda varmış. oradan alacagım ama helezonlara komplemi geçirmem gerek yada sadece uç kısımlarına mı?